nowacik
19.06.08,15:10
Ahojte. Mám otázky. Môžem si spraviť živnosť aj popri zamestnaní? Chcela by som si na začiatku zriadiť e-schop. Zatiaľ popri zamestaní, lebo neviem či to pôjde. Ale treba skúsiť. Odvahu nemám seknúť s prácou a naplno sa hneď na začiatku venovať e-shopu. podľa toho ako sa to chytí. Otázka je či sa to vôbec dá spojiť zamestnanie a živnosť.
Ďakujem za rady.
Vranová
19.06.08,13:37
Áno, môžeš mať aj HPP aj živnostenské oprávnenie.
Neviem prečo, ale čosi mi hovorí, že takýto podobný článok som tu už čítala...skús to tu preluskať a určite nájdeš odpoveď aj na ostatné tvoje nepoložené otázky typu: Čo odvody? Aké povinnosti mi vyplývajú ako SZČO..atď!
veronikasad
19.06.08,14:53
Ahojte. Mám otázky. Môžem si spraviť živnosť aj popri zamestnaní? Chcela by som si na začiatku zriadiť e-schop. Zatiaľ popri zamestaní, lebo neviem či to pôjde. Ale treba skúsiť. Odvahu nemám seknúť s prácou a naplno sa hneď na začiatku venovať e-shopu. podľa toho ako sa to chytí. Otázka je či sa to vôbec dá spojiť zamestnanie a živnosť.
Ďakujem za rady.
pozri napr. tu :

http://www.porada.sk/t56944-zalozenie-intetoveho-obchodu.html?highlight=%BEivnos%BB+popri+zamestnan %ED
nowacik
20.06.08,07:56
dakujem za odpovede. zivnost popri zamestnani je to iste ako iba samotna zivnost? mam v tom teraz trocha chaos. ako budu platby na ZP a neskor do SP? bude to mat nejaky suvis na odvodoch od zamestnavatela co mne strhavaju a co aj on plati a potom aj zivnost? danove sa robi potom iba jedno alebo dva rozne? dakujem aj nadalej za prispevky :o)
nowacik
20.06.08,08:14
docitala som sa v predchadzajucich slankoch dost zaujimavych veci. chcem sa spytat konkretne este na stranku. poznate nejake webhostingy ktore su dobre? myslim aj cenovo konretne, kedze je to zaciatok... dakujem esteraz
michal.ply
23.06.08,07:44
ja som v podobnej situacii. ked mas HPP a zivnost, odvody do SP prvy rok neplatis a do zdravotnej zaplatis az na druhy rok (treba spravit zuctovanie) no a webhosting vyskusaj datacentre.sk, domeny.sk atd
zelislav
16.09.08,12:15
...chcem sa spytat konkretne este na stranku. poznate nejake webhostingy ktore su dobre? myslim aj cenovo konretne,...
Otpustite ze sa tak pozde hlasim na tuto diskusiu, ale mozno pomozem aj teraz.

My sme pred casom robili svoju stranku a na http://www.bluehost.com/ sme si prejednali priestor. zatial som nepocul lepsiu ponuku ako maju tuna za cca 2200 sk na rok mate 1500 Gb priestoru.

Ostavajte s pozdravom

Zelislav
gobseh
07.01.09,19:44
No ak na tej stranke maju 1500GB priestoru, tak to je vazne dobra ponuka :)
brutailka
07.03.09,16:07
Dobrý den, som úplný začiatočník na MD a chcela by som si urobiť živnosť.Pomôžete mi s čím mám začať?Myslím tým nejaké vybavovačky a tak.Jasno mám akurát v čom chcem podnikať.Dakujem krásne za odpoved.
Lianka
07.03.09,16:26
Fany
07.03.09,16:29
1. Osobne ísť na ŽU, tam urobiť živnosť - kolky myslím 3€ ak je to voľná živnosť. Výpis z reg.trestov už nechcú, vytiahnu si to sami zo systému.
Hneď v žiadosti môžeš zaškrtnúť, či to chceš aj nahlásiť na DÚ a ZP. Ak to zaškrtneš, máš o starosť menej, oni to nahlásia za teba.
2. Mala by si zájsť aj do SP, nahlásiť, že si živnostníčka, ale keďže začínaš, niesi povinná platiť odvody, tak ak chceš platiť, zaregistruješ sa ako dobrovoľný plátca.
3. ak chceš podnikateľský účet, tak do banky a otvoriť ho tam.

Teda nezabudnúť, že to musí byť do 30 dní nahlásené na DÚ (alebo prostredníctvom ŽU, alebo nahlásiš sama).

Držím palce.
brutailka
07.03.09,17:32
Super rýchla odpoved, dakujem krásne.
brutailka
08.03.09,07:38
Mám ešte jednu otázku, ak si chcem otvoriť obchod aj s kamarátkou a obidve by sme si urobili živnosť, môžme obidve dostať dotáciu na podporu podnikania, alebo len jedna, ked ide o spoločný obchod? Dakujem za odpoved.
Lianka
08.03.09,08:38
Pokial mate kazda zivnost, nejde o spolocny obchod. O spolocne podnikanie by slo, ak by ste mali trebars uzatvorene zdruzenie.
Zita5
08.03.09,08:45
Mám ešte jednu otázku, ak si chcem otvoriť obchod aj s kamarátkou a obidve by sme si urobili živnosť, môžme obidve dostať dotáciu na podporu podnikania, alebo len jedna, ked ide o spoločný obchod? Dakujem za odpoved.

O dotáciu si požiadajte každá osobitne . A možno jednej z Vás pridelia dotáciu .
Potom by ste mohli postupovať pri spoločnom obchode aj nasledovne
http://www.porada.sk/949745-post7.html
a tu
http://www.porada.sk/t76660-zdruzenie-fo-suhrn-tem.html
brutailka
08.03.09,11:40
O.K, uzatvoriť znamená založiť s.r.o? Aj pri založení s.r.o je možné dostať dotáciu? Dakujem za odpoved.
Lianka
08.03.09,11:51
S. r. o. a zdruzenie fyzickych osob su dva uplne odlisne subjekty.

S. r. o. - DIEL IV Spoločnosť s ručením obmedzeným, http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik-od-1-1-2009-a.html
Zdruzenie fyzicky osob - vid. link od Zitky
brutailka
09.03.09,19:30
Môžem požiadať o dotáciu aj ked som na MD? Resp. môžu mi ju dať? Alebo len ked som zaevidovaná 4 mes. na UP? Dakujem.
erika_H
22.03.09,11:08
Dobrý deň,chcela by som sa s Vami prosím poradiť:
v r.2008 bol daňovník aj zamestnanec,aj mal celý rok živnosť-ale žiadne príjmy zo živnosti.
Zo zamestnania ma potvrdenie.
Jediný výdavok k živnosti v r.2008 bol v októbri 2008 nedoplatok z ročného zúčtovanie zdravotn.poistenia.
Môžem mu to uplatniť do daň.výdavkov do daň.priznania typ B?
Takže by mu vyšla z podnikania strata.A časť zaplatenej dane zo zamestnania mu daň.úrad vráti (keďže bude mať výdavok na živnosť).
Môže to takto prosím byť?Ďakujem moc
erika_H
23.03.09,08:16
Dobrý deň,chcela by som sa s Vami prosím poradiť:
v r.2008 bol daňovník aj zamestnanec,aj mal celý rok živnosť-ale žiadne príjmy zo živnosti.
Zo zamestnania ma potvrdenie.
Jediný výdavok k živnosti v r.2008 bol v októbri 2008 nedoplatok z ročného zúčtovanie zdravotn.poistenia.
Môžem mu to uplatniť do daň.výdavkov do daň.priznania typ B?
Takže by mu vyšla z podnikania strata.A časť zaplatenej dane zo zamestnania mu daň.úrad vráti (keďže bude mať výdavok na živnosť).
Môže to takto prosím byť?Ďakujem moc
posúvam
Anja111
23.03.09,08:22
Dobrý deň,chcela by som sa s Vami prosím poradiť:
v r.2008 bol daňovník aj zamestnanec,aj mal celý rok živnosť-ale žiadne príjmy zo živnosti.
Zo zamestnania ma potvrdenie.
Jediný výdavok k živnosti v r.2008 bol v októbri 2008 nedoplatok z ročného zúčtovanie zdravotn.poistenia.
Môžem mu to uplatniť do daň.výdavkov do daň.priznania typ B?
Takže by mu vyšla z podnikania strata.A časť zaplatenej dane zo zamestnania mu daň.úrad vráti (keďže bude mať výdavok na živnosť).
Môže to takto prosím byť?Ďakujem moc
Strata z § 6 sa nemôže kompenzovať s príjmami z § 5...
Kristina27
30.04.09,06:03
Živnostník teraz začal pracovať na dohodu o PČ, mesačný príjem je do 165,97 EUR /do 5000 Sk/, čiže sa mu to zdaňuje zrážkovou daňou. Uvádza potom tento príjem v DP B a v ročnom zúčtovaní ZP?
Ďakujeme za /po/radu!
Tweety
30.04.09,06:09
Živnostník teraz začal pracovať na dohodu o PČ, mesačný príjem je do 165,97 EUR /do 5000 Sk/, čiže sa mu to zdaňuje zrážkovou daňou. Uvádza potom tento príjem v DP B a v ročnom zúčtovaní ZP?
Ďakujeme za /po/radu!
Príjem zdanený ZD sa do DP uvádzať nemusí, ale môže. Dohôd sa RZZP netýka.
brutailka
07.01.10,16:56
Dobrý večer. 16.2.2010 mi končí MD,je pravda, že si môžem predlžiť MD do piatich rokov dieťaťa? Ak áno, kto mi bude platiť odvody do ZP a SP po tie 2 roky? Budú mi tieto roky zaratávané do dôchodku? Díky za odpoveď.
brutailka
07.01.10,17:04
A mám ešte jednu otázočku, ak mi MD skončí toho 16.2.2010 a ja si MD predlžim ešte na 2 roky budem si môcť v priebehu tých dvoch rokov založiť živnosť? Kto mi v takomto prípade bude platiť odvody? Mám v tom miš maš, takže díky moc za odpoveď.