martina2907
19.06.08,18:56
Ahojte, mame pred sebou tazky oriesok...kupa stavebneho pozemku....konecne sme narazili na krasny pozemok - aspon nam sa paci, nie je v meste, je v kludnej oblasti a do mesta nieje problem sa dostat. Aj IS ma, co je fajn, len nevieme si rady s orientaciou. Pozemok je situovany na juh - juhozapad. Myslim, ze to nieje bohvieco. Ak sme mali v plane urobit za domom terasu, na ktoru by sa malo vychadzat z obyvacky, tak je to nemozne ( ak sa nemylim, tak co najviac izieb by malo byt na j - jz, ale nie smerom k ceste :mee: ), ak mate nejake skusenosti s orientaciou J - JZ, budem rada za vase namety a rady...
bulnova
20.06.08,06:54
Mám tak orientovaný dom Junior 55 od Euroline. Vstup je riešený
z juhu malým priedomím, obývačka JZ , s východom na terasu zo západu. Východnou stranou je otočený k ceste a severnú stranu tvorí plná stena (realizovali sme zadné dvere na záhradu). Požiadali sme o otočený variant. Dom má veľké okná z J,Z a V strany, je veľmi svetlý. Strešné okná sme zrušili a v izbách a kúpeľniach v podkroví z J strany sme realizovali vikier.
chandler
21.06.08,07:16
myslim, ze to nie je nejaky strasny problem, ale asi by som si dal radsej spravit projekt na mieru, alebo sa aspon s nejakym odbornikom poradil.
ak sa vam inac ten pozemok paci tak preco nie
KEJKA
21.06.08,09:25
tiež mám rovnaký problém. Vybrala som si projekt typizovaný. Ale vzhľadom na potrebu dodržať vzdialenosti (uložili dokonca 3,5 m z každej strany) sa tam nevmestím.
Ak mám rešpektovať všetko, musím robiť individuálny projekt.
Izby budem mať k ceste, to mi nevadí, je to kludná jednosmerná ulica. A budú orientované na JZ, možno jedna na JV, to je dobre.
Kuchyňu a špajzu chcem mať orientovanu na SZ
obývačka bude mať veľké okná na Z, terasa bude tiež takto orientovaná. U nás pri veľkých horúčavach to považujem za výhodu. Na trávniku bude ešte stále dosť teplo, ale obedovať večerať na slnku mi nevyhovuje.
Musím s tým však ešte ísť za architektom. Vôbec netuším, za ako dlho mi bude schopný - ochotný urobiť individ.projekt.