Monika C.
19.06.08,19:24
Ahojte poradáci potrebovala by som súrne pomoc : končili sme prevádzku ostalo nám alkohol / 7,46 / otvorené flaše - ako by bolo najlepšie to zlikvidovať vedieme podvojné účtovníctvo a hlavne ako to uviesť v hlásení na colnicu aby sa to vynulovalo. Keď ste mali podobný prípad prosím Vás o pomoc. Viete mi poradiť aj v tom či treba písať na colnicu, že už nenakupujeme a nepredávame alebo treba sa odhlásiť z colnice prípadne posielať nulové. Za odpovede ďakujem.
k.i.n.o.
19.06.08,18:04
No, alkohol môžete predať konečnému spotrebiteľovi, ako doteraz, alebo ďalšiemu podnikateľovi - držiteľovi oprávnenia na predaj liehu. Keďže sa jedná o otvorené fľaše, nikto sa nemôže čudovať, ak to bude hoci aj za "akciovú" cenu. V hlásení pre colníkov dáte do predaja to isté ako začiatočný stav, zostatok zostane nulový.
Oprávnenie na predaj liehu môžete "vrátiť", ak ste si istí, že ho v budúcnosti už nevyužijete, ale počítajte s colnou daňovou kontrolou.
Odporúčam skôr nahlásiť zrušenie prevádzky, oprávnenie si ponechať a naďalej odovzdávať nulové mesačné hlásenia, resp. predložiť prehlásenie, že stav je nula a istý čas taký zostane, keď sa to zmení, tak začnete opäť podávať hlásenia - u nás v TN to tak ide, aby sa nemuselo každý mesiac odovzdávať nulové hlásenie (poradili nám to priamo na CS, ale nevyužili sme to, hlásenia sme mali vytlačené na rok dopredu, tak ich tam poctivo mesačne doručujeme, takže vzor toho prehlásenia nemám...).
Monika C.
19.06.08,19:23
Ďakujem Ti pekne za odpoveď asi sa neodhlásime môžno to budeme potrebovať . Ešte raz ďakujem. Ešte jedna otázočka môžme predať aj fyzickej osobe ako koneč. spotrebovateľovi na základe vystavenej faktúry. Vidím že si podobný problém mal tak sa ešte opýtam ohľadom pokladne musíme vytlačiť každý mesiac mes. pásku alebo stačí na konci roka ked tam pohyb nebude. Nevieš mi povedať kde všade sa nahlasuje zrušenie prevádzky aj keď s.r.o. bude fungovať ďalej. Dakujem všetkým za odpovede.
k.i.n.o.
19.06.08,20:16
Čo sa týka tej pokladne a pásky, to ti musí odpovedať účtovník a to ja nie som.
Zrušenie prevádzky (prevádzkárne) nahlásiš "živnostenskému úradu", colníkom (lebo im si povinná ohlásiť akúkoľvek zmenu údajov a faktov, ktoré si predkladala pri získavaní oprávnenia na predaj liehu - a prevádzka tam tiež patrí), obci, resp. mestu (tam si asi nahlasovala zriadenie prevádzky a otváracie hodiny) a ... už mi nenapadá nič, ale možno niekto niečo pridá.
Čo sa týka predaja zbytku alkoholu: oprávnenie ti umožňuje predávať spotrebiteľské balenie liehu konečnému spotrebiteľovi - buď mu naleješ, alebo predáš celú fľašu, takže predaj povedzme poloprázdnej fľaše podľa mňa nie je vylúčený. Načaté fľaše ti ťažko kúpi iný podnikateľ s oprávnením, takže zostáva len "výpredaj tovaru", povedzme celý zbytok za nákupnú cenu (alebo za korunu?) - čo na to daňový úrad, môže mať námietky, opravte ma, doplňte... Tam neviem či na faktúru, nie je jednoduchšie cez reg. pokladňu?
cloe
19.06.08,20:18
Ďakujem Ti pekne za odpoveď asi sa neodhlásime môžno to budeme potrebovať . Ešte raz ďakujem. Ešte jedna otázočka môžme predať aj fyzickej osobe ako koneč. spotrebovateľovi na základe vystavenej faktúry. Vidím že si podobný problém mal tak sa ešte opýtam ohľadom pokladne musíme vytlačiť každý mesiac mes. pásku alebo stačí na konci roka ked tam pohyb nebude. Nevieš mi povedať kde všade sa nahlasuje zrušenie prevádzky aj keď s.r.o. bude fungovať ďalej. Dakujem všetkým za odpovede.

Zrušenie prevádzky treba nahlásiť colnému úradu do 15 dní. Pozor na to, dávajú pokutu 2000,-- za nedodržanie termínu.
Taktiež treba nahlásiť zrušenie prevádzky na živnostenský úrad a na daňový úrad.
Monika C.
20.06.08,05:26
Ďakujem Vám všetkým za odpovede.
majernikova
04.11.08,08:00
....viete mi niekto poradiť ako to mam nahlásiť colnému úradu? Je na to formular alebo stačí len listom?
Ďakujem
majernikova
04.11.08,08:10
...som si tu prečítala , že môžem predať alkohol aj podnikateľovy. Môžem mu ho predať na tak,že vystavím FA kde uvediem kusy a litre predaneho tovaru? Pochopila som to spravne?
Ďakujem
Muška
04.11.08,09:25
...som si tu prečítala , že môžem predať alkohol aj podnikateľovy. Môžem mu ho predať na tak,že vystavím FA kde uvediem kusy a litre predaneho tovaru? Pochopila som to spravne?
Ďakujem
môžeš predaj aj na faktúru podnikateľovi, len ho musíš uviesť aj v "hlásení"
majernikova
04.11.08,12:09
Ďakujem , nevedela som ako to vlastne chodí či môžem predať aj na faktúru. A hlavne o to mi išlo ako to potom priznať ten predaj.
pekný deň
andrea
08.01.09,16:36
ako čítam niekto už má skúsenosť so zrušením prevádzky. Bola by som veľmi rada keby ste mi poradili ako mám postupovať. Prevádzku baru rušim k 1.2.2009....viete mi niekto poradiť ako to mam nahlásiť colnému úradu? Je na to formular ? Na žinvnostenskom viem , že existuje formulár-tlačivo na zrušenie prevádzky.....neviem ako to je na colnom úrade?????? Na daňový úrad neviem či treba dávať vedieť tam to už vyplýva asi z povinnosti živnostenského úradu....ale neviem. Bola by som veľmi rada keby niekto reagoval.....
- colný úrad - aké tlačivo?
- živnostenský ?
- daňový úrad ?
- obecný úrad?
Ďakujem
jezko1
08.01.09,18:27
ako čítam niekto už má skúsenosť so zrušením prevádzky. Bola by som veľmi rada keby ste mi poradili ako mám postupovať. Prevádzku baru rušim k 1.2.2009....viete mi niekto poradiť ako to mam nahlásiť colnému úradu? Je na to formular ? Na žinvnostenskom viem , že existuje formulár-tlačivo na zrušenie prevádzky.....neviem ako to je na colnom úrade?????? Na daňový úrad neviem či treba dávať vedieť tam to už vyplýva asi z povinnosti živnostenského úradu....ale neviem. Bola by som veľmi rada keby niekto reagoval.....
- colný úrad - aké tlačivo?
- živnostenský ?
- daňový úrad ?
- obecný úrad?
Ďakujem

dobrý, čo sa týka colného úradu, je potrebné postupovať v zmysle § 44 ods. 8 zákona č. 105/2004 v zmysle ktorého: " Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorej colný úrad vydal povolenie na predaj (ďalej len "držiteľ povolenia na predaj"), je povinná každú zmenu skutočností a údajov podľa odseku 4 písm. a) a podľa odseku 5 písm. b) a c) oznámiť colnému úradu do 15 dní odo dňa ich vzniku. Zmenu údajov podľa odseku 5 písm. a) je držiteľ povolenia na predaj povinný oznámiť colnému úradu do 15 dní odo dňa podania návrhu na zmenu údajov príslušnému orgánu.
keďže ukončenie prevádzky spadá pod skutočnosť, ktorú treba oznámiť do 15 dní od jej vzniku, netreba na túto skutočnosť pozabudnúť. Doporučoval by som oznámiť to skôr, ako činnosť baru ukončíte. Tlačivo na to nie je žiadne, treba to proste oznámiť miestne príslušnému správcovi dane. a ešte upozorňujem na skutočnosť, že za mesiac január budete mať povinnosť podať hlásenie o príjme a výdaji a doručiť ho správcovi dane do 25. februára 2009.
andrea
09.01.09,06:19
jezko1 ďakujem.......hneď dnes to ohlásim......