jezevcik88
19.06.08,23:51
Zdravim Vas,
mam otazku, vybavujem si firmu a dal som vypoved z roboty.Budem jediny konatel v spolocnosti.Pred tym mam odrobene viac ako 4 roky kedy som normalne platil odvody na poistenie v nezamestananosti.
Ked pojdem teraz na urad prace, uznaju mi podporu v nezamestnanosti aspon dovtedy dokial firma nebude mat ziaden zisk?
Petra29
19.06.08,22:11
Ak už ste spoločníkom v s.r.o., nezaradia vás do evidencie nezamestnaných a tým pádom nebudete mať nárok na dávku v nezamestnanosti. Ak ešte vaša s.r.o. nevznikla, do jej vzniku /deň zápisu do OR/ môžete byť evidovaný na úrade práce s nárokom na dávku.
jezevcik88
19.06.08,22:28
A mozem sa spytat, od vydania zivnostenskych listov pre predmety cinnosti spolocnosti je stanovena nejaka doba dokedy to treba podat na obchodny register?
Petra29
21.06.08,12:57
A mozem sa spytat, od vydania zivnostenskych listov pre predmety cinnosti spolocnosti je stanovena nejaka doba dokedy to treba podat na obchodny register?
Návrh na zápis do obchodného registra sa musí podať do 90 dní od založenia spoločnosti alebo od doručenia listiny, ktorou sa preukazuje živnostenské alebo iné podnikateľské oprávnenie.
/§62 Obch.Z/