miskat
20.06.08,10:54
Ahojte, nevie mi niekto z vas poradit nejaku dobru firmu v Ziline, ktoru by som mohla oslovit, ked chcem stare panelakove okna vymenit za plastove? Nestoji to malo penazi a bola by som nerada, kebyze som s nimi mala po kratkom case problemy. Dakujem za odpoved :confused:
iriska
20.06.08,18:37
Slovaktual
troll
20.06.08,20:24
súhlasím s iriskou a dovolím si dodať, že nielen v Žiline, všetci, ktorých poznám majú s menovanou firmou dobré skúsenosti vrátane mňa.
miskat
22.06.08,12:59
dakujem
Shaman
22.06.08,19:20
nedakuj. drahsia firma ako slovaktual uz asi ani neexistuje.
troll
23.06.08,06:29
nedakuj. drahsia firma ako slovaktual uz asi ani neexistuje.


existuje:) a je ich veľmi veľa. Lacnejšie dodanie neznamená aj lacnejšie okná celkovo.... ak ich máš niekoľkokrát neúspešne reklamovať, strácať čas a energiu pri naťahovaní sa s dodávateľom, mať okná, ktoré prepustia von viac tepla a podobne, zistíš, že ťa stáli nakoniec viac.

Ale samozrejme, že je každého vec, čo si vyberie a je možné, že existuje aj lacnejší dodávateľ, ktorý ponúka také isté kvalitné okná a služby a možno aj lepšie... sem s ním
lejka
23.06.08,08:37
Slovaktual nikdy! Nám na celom paneláku/oproti Domu MAX/menila fi.Slovaktual obývačkové okná a už mi počas búrky cez okno natieklo do obývačky,bola som doma a dívala som sa kade to tečie a bolo to spod vnútornej parapety.Fúka cez ne,odfušovaná robota.
V rodinnom dome mám okná od fi NOVES,celkom OK a od firmy STAVOSPOL, sú najlepšie GEALAN 6-komorové.O tretinu lacnejšie.
Čučoriedka 5
24.06.08,06:26
Ja mám dobré skúsenosti s fi. INTERPRODUKT, s.r.o. , sídlia na Kamennej ulici. Robia klavitne , čisto, rýchlo.
iriska
24.06.08,08:52
my máme od Slovaktualu na RD všetky okná, mali vynikajúci prístup, aj nám prišli nastaviť jedno okno, keď sa horšie zatváralo a odvtedy sú v pohode, máme ich už niekoľko rokov a zatiaľ no problem. Murárske práce sme si robili sami, ale už som ich videla aj pri tom a bolo to dobre odvedené. Možno na paneláku dali murárske práce nejakému subdodávateľovi a preto okná zatekajú - tiež si treba zistiť kto to robil a nie hneď nadávať.
troll
24.06.08,09:46
Aj negatívne skúsenosti sú veľmi dôležité a tak je určite dobre, že sa tu objavili...

Ja by som si nedovolil odporúčať firmu, ktorú som odporučil, keby som nevidel ich prácu na viacerých domoch, mám od nich aj okná vo svojom byte a kvôli mojej lenivosti som si objednal aj murárske práce. Urobili ich kvalitne, absolútne žiadny problém.
Zoltán Kovács
24.06.08,10:22
Slovaktual nikdy! Nám na celom paneláku/oproti Domu MAX/menila fi.Slovaktual obývačkové okná a už mi počas búrky cez okno natieklo do obývačky,bola som doma a dívala som sa kade to tečie a bolo to spod vnútornej parapety.Fúka cez ne,odfušovaná robota.
V rodinnom dome mám okná od fi NOVES,celkom OK a od firmy STAVOSPOL, sú najlepšie GEALAN 6-komorové.O tretinu lacnejšie.


my máme od Slovaktualu na RD všetky okná, mali vynikajúci prístup, aj nám prišli nastaviť jedno okno, keď sa horšie zatváralo a odvtedy sú v pohode, máme ich už niekoľko rokov a zatiaľ no problem. Murárske práce sme si robili sami, ale už som ich videla aj pri tom a bolo to dobre odvedené. Možno na paneláku dali murárske práce nejakému subdodávateľovi a preto okná zatekajú - tiež si treba zistiť kto to robil a nie hneď nadávať.

Slovaktual funguje na báze partnerských firiem. Takže je možné, že jednotliví partnery majú rôzne prístupy k samotnej práci a aj klientom.

P.S. Len dodám, že ja nie som ich partnerská firma, a mojím príspevkom nechcem nikoho ani obhajovať. Len treba si uvedomiť, že jedna vec je výroba samotných okien (slovaktual) a druhá vec je ich montáž (s hociakou firmou Janko Mrkvička a spol.).
Samotné okná vyrábané uvedenou firmou sú podľa mňa kvalitné.
Martasch
25.06.08,07:46
Súhlasim so smithom, okná Slovaktualu sú určite kvalitné /a to robím účtovníctvo z tohto pohľadu konkurenčnej firme - výrobcovi plastových okien/. Nesprávne osadenie znehodnotí aj to najkvalitnejšie okno, takže nezisťuj len značku, ale aj to, ktorá firma okná osadzuje.
Zitulda
25.06.08,15:09
Tento krát je to z východu z Košíc Prosím môže mi niekto povedať o svojich skúsenostiach s firmou Oklandia, s ich výrobkami aké máte skúsenosti s ich prácou samozrejme aj cena nás zaujíma. Profil majú KBE a kovanie Maco. Uvítam poznatky aj z iných miest.
Ďakujem
Adkah
04.07.08,14:59
A čo hovoríte na firmu Ekoprofil v Žiline? Máte s ňou niekto skusenosť?
Adkah
08.07.08,05:52
A čo hovoríte na firmu Ekoprofil v Žiline? Máte s ňou niekto skusenosť?

Asi nie :mee:
Marián 68
15.05.09,20:06
Je to asi neaktuálne, ale ja som u nich objednával okná pre moju matku do 2izb bytu v Žiline. Všetko prebehlo hladko, hlavne montážne práce vskutku bezchybné. Okná mali na sklade - všetky v tých panelákoch sú predsa rovnaké. Montovali asi o 3 dni. MK
tomek.za
27.01.10,06:53
Skúste radšej dať na kvalitu REHAU dobré skúsenosti mám s firmou IZOTERM,majú výrobu v Brezne ,a tiež TROCAL od fy. REALPLAST výroba v Žiline
mc8420
08.07.10,06:28
Možem doporučiť firmu so slovenskými oknami REHAU, dávali sme si ich do novostavby/6komorový profil mahagon/ s 3 sklom, výrobne to odhlučnilo od cesty a tiež sme od nich brali aj dvoje dvere s výpňou s katalógu. Do 3 týždňov sme ich mali doma. Ochotne mi všetko vysvetlili a poradili lebo vybrať si dnes s ponuky firiem nieje jednoduché.Montovali sme si to sami, kontakt na firmu 0949546627. Nebudem tu písať ani mail a web stránku, kto chce nech si zavolá a poradí sa...........
krokodil28
28.03.11,05:14
neviete teraz o nejakej aktuálnej akcii na kvalitné plastové okna v ZA?:o)
krokodil28
20.04.11,03:52
Má niekto skusenosti s firmou Robstan,profil Trocal 70?
hellenia
27.10.11,18:31
Hlavne si nedávajte okná od fy TAS s.r.o. My máme od nich okná a tie samo o sebe asi nie sú zlé, ale práca úplne zbabraná- okná nakrivo, vonkajšie parapety mali spád dnu a nie von, pri burani starych (naozaj búraní - bolo to niečo hrozné) všade bordel a velké kusy stien. Komunikácia ešte horšia ako práca, po niekoľkých telefonátoch a doprosovaní aby nám prišli okná aspoň nastaviť pán síce prišiel, ale ako prišiel tak aj odišiel, že to musí urobiť inokedy... ale neviem kedy keď už prešlo pol roka a on sa neozval. Nakoniec som si to dala na vlastné náklady opraviť a s nimi chcem mať svätý pokoj. Naozaj neodporúčam...