chandler
14.04.05,20:18
rad by som pocul odborny nazor na moj genialny plan :)

zivnost som si zalozil na konci roku 2004 .. za rok 2004 mam prijem z podnikania menej ako 80 tis.
takze predpokladam ze nebudem musiet platit odvody cely rok 2005 (teda okrem zdravotneho 910 Sk)

v roku 2005 budem mat dufam prijem nejakych 200 - 300 tis. .. takze v roku 2006 by som uz musel platit odvody... preto v decembri 2005 zrusim zivnost a zalozim si s.r.o. v ktorej sa zamestnam od jaunara 2006 a budem dostavat nejaku nizku mzdu a zvysok budem dostavat ako majitel (z coho nebudem platit odvody ani dane - teda firma zaplati 19% ale ja uz potom nie)

mohol by sa mi prosim niekto skuseny k tomu vyjadrit, ci tam neni nejaky zadrhel na ktory som vo svojej prostoduchosti nepomyslel? :)

dakujem
Shaman
14.04.05,19:24
Rozumne. Ale treba si to rozkalkulovat.
Lebo ak ta zalozenie sro bude stat viac ako 20k a vedenie uctovnictva o 10k rocne viac, tak to nemusi mat vyznam..
chandler
17.04.05,18:55
no ja neviem ... ale ved tie odvody do poistovni su urcite vyssie ako 10 tis. rocne
ondrejvla
17.04.05,19:46
no ja neviem ... ale ved tie odvody do poistovni su urcite vyssie ako 10 tis. rocne
No neviem, akú prácu by si robil v sro-čke?- pomocné práce, keď chceš minimálnu alebo - nízku mzdu, musíš mať dôvod na takúto nízku mzdu...
Tam by si tiež porušil(pravdepodobne) zákon. Skôr odporúčam :
300 tis.Sk očakávaný príjem, 25% paušálne výdavky - 75 tis. Sk + odvody,cca 36 tis. Sk základ dane 189 tis. Sk, - odpoč.položka, daň 19 tis. Sk,
čistý zisk 180 tis.Sk
Prepočítaj, prekalkuluj,a potom rež!
Vlasta
evina
17.04.05,20:18
Doplním predchádzajúce príspevky o to, aby si nezabudol na odvody firmy za zamestnanca.
eoneon
17.04.05,22:05
napriek tomu vysoke odvody nutia nas zivnostnikov zakladat srocky, nic sa neda robvit, ja takisto premyslam na touto moznostou, ktora mi usetri kopu penazi aj ked zaplatim 10000 za rok na uctovnictve ...
mv66
18.04.05,04:22
Mnohi moji znami si zalozili sro, ale nie su v nej zamestnanci, len spolocnici a ziju z podielu na zisku. Ziadne odvody.
ondrejvla
18.04.05,07:07
A to čo?-to nebudú mať ani dôchodok, ani nie sú zdravotne poistení? Myslíš, že je to to pravé orechové?!
eoneon
18.04.05,07:35
pre mna by to bolo prave orechove. Da sa to? Ak ano, zajtra idem vybavovat...
mv66
18.04.05,11:21
Je tam samozrejme zadrhel, teraz sú dobrovolne nezamestnani a ZP za nich plati stat, co bude vraj v dohladnej dobe zmenene. Ale vraj ak si nebudu platit ZP, lekari im poskytnu len akutnu pomoc. Na to reagovali, ze budu platit kes, vraj aj to vyjde menej nez 910/mesiac. Co sa tyka nemocenskej, na matersku sa vraj nechystaju a do dochodku daleko. Snad si z tych podielov na zisku daco nasetria na starobu.

Pravnici im na ich modeli nemali co vytknut, najprv vraj je to v rozpore so Zakonnikom prace, ked si na hlavnu cinnost nenajali zamestnancov, ale ZakPrac. plati len pre zamestnavatelov a oni zamestnavatelia nie su.

Zatial nik ziadne protipravne konanie neodhalil, jeden z nich vsak musi byt konatelom a s nimi teraz ZP zaobchadza ako so zavislymi SZCO:-)))
Janca
18.04.05,11:31
Chandler bez urážky, ale nič svetoborné si neobjavil, ale dovoľ vyjadriť môj názor, že takto rozmýšľať môže len mladý, relatívne 100% zdravý človek, popr. taký, ktorý má z čoho financovať zdravotnú starostlivosť a jeseň svojho života.
Chcela som urobiť to isté, ale moja "pančucha" je prázdna, tak som to poistila len na najnutnejšie poistné, tj. ZP, nemocenskú, dôchodkovú, ale zrejme mám o hodne viac rokov ako Ty.
mv66
18.04.05,11:36
Chandler, podla mna je to vynikajuci napad, odvody su nekrestansky vysoke, je potrebne s tym nieco legalne urobit.
Pozdrav Moniku:-))
Janca
18.04.05,11:49
mv66 súhlasím s Tebou, že vďaka odvodom živnostníci vracajú svoje oprávnenia, ale nie je to tiež univerzálny návod pre všetkých a každý by si mal zvážiť či je to pre neho výhodné alebo nie.
Ale nevidela by som to až tak pesimisticky, za chvíľu tu budeme mať volebné sľuby a čo tam potom, že odvodové zaťaženie nám sľubovali už v tomto volebnom období, počítajú s tým, že Slovák je blbý a zas uverí len sľubom. Takže každý má možnosť (v medziach deravých zákonov) urobiť pre seba niečo, aby z neho naši "starostliví poslanci" prestali robiť blbov.
eoneon
19.04.05,07:16
nechapem preco by ich lekari nemali osetrit ako kazdeho ineho, stat za nich plati uplne rovnako ako za nedobrovolne nezamestnanych, nie je tam ziadny problem.
eoneon
19.04.05,07:37
este jedna vec ale, pochybujem ze bude priechodna sro so ziskom par melonov, v ktorej nikto nerobi :(
Vevey
19.04.05,08:33
eoneon, ved v nej robi konatel so zmluvou podpisanou na odmenu 0,-
Kde vidis pravny zadrhel preco by to neslo? Odporuje nieco tomu?
Ved je jasne, ze v nej pracuju i vsetci spolocnici (alebo teda jeden spolocnik) a ma za to podiel na zisku.
Akonahle sa stane i zamestnancom, musi zamestnat dalsieho, ktory mu da do poriadku vsetko papierovanie okolo poisteni a hlaseni a ... lebo keby si to robil sam, nic ine by neurobil, len by papieroval a na zarabanie melonov by nezostal cas:-((
eoneon
19.04.05,09:24
no ak to zoberiem z toho hladiska, ma to fakt logiku. Nechapem potom, uz len jedno, a sice, preco vsetci zivnostnici uz davno nemaju srocky a neseru na stat, ktory ich zdiera kde sa len da a sam im nepomaha nijako? Ja osobne uz toho zacinam mat akurat dost.
eoneon
19.04.05,09:26
Ved je jasne, ze v nej pracuju i vsetci spolocnici (alebo teda jeden spolocnik) a ma za to podiel na zisku.
A moze tam pracovat bez akejkolvek zmluvy?? Nie je to cierna praca?
chandler
19.04.05,21:50
ja viem ze urcite uz predomnou niekto taketo nieco vymyslel ... ale ja nikoho nepoznam ... a vymyslel som si to sam preto sa pytam ci to moze fungovat... nech nespravim nejaku blbost



zda sa mi jednoducho rozumnejsie platit odvody z 8 tis mesacne ako z 30 tis. ked z toho nic nemam, ani vysiu nemocensku ani lepsie zdravotnictvo ... velke odvody som platil doteraz ked som bol zamestnany a citil som sa ako idiot ze zivim kopec ciganov

jedine co sa dochodku tyka vidim problem .. ale tak sa vykaslem na druhy pilier a dam si rovno treti do ktoreho si budem platit kolko ja budem chciet zo zisku firmy

a nikto ma nemoze predsa nahanat zato ze mam vo vlastnej firme nizky plat :))) ved to je uplne bezna prax vo velkych firmach kde su majitelia v manazmente ze maju nizsi plat ako robosi

takze ak zhrniem vase rady tak hovorite smelo do toho :)
dakujem vsetkym
eoneon
20.04.05,10:29
podla mna je hlavne smutne, ze maly zivnostnik musi takto spekulovat, aby ho stat nepolozil uplne. Namiesto toho, aby bol rad, ze zaraba na dane, tak ho nuti obchadzat zakony takymto sposobom. Pausalnu dan podla mna zrusili presne z tohto dovodu, oberat ludi o viac penazi...
Vevey
20.04.05,10:46
:-))) Cierna praca vo svojej vlastnej firme? No, ved si prave mohol kontrolovat stav svojho majetku:-)))
Zo SP ti kontrola nepride, ak nebudes mat zamestnancov, nebude spolocnost hlasena v SP.
Chandler, ja par poznam a robim im ucto, obcas nieco zabudnu alebo urobia nespravne, napr. teraz maju problem, ze pri registracii na dan sa zaregistrovali i na platenie dane zo zavislej cinnosti a su povazovani za zamestnavatelov a musia robit prehlady a hlasenia o zrazenych preddavkoch na dan zamestnancov, same vynulovane tlaciva. Aha, ty sa ale sam seba chces zamestnat, tak tam ti hrozi mnozstvo nastrah pri odvodovych a najma hlasiacich povinnostiach za zamestnancov, ich bezpecnostne skolenia, referentske skusky... Chcela som spisat zoznam vsetkych povinnosti, zatial sa nik nepridal.
Ano, je to tu smutne.
marx
21.04.05,20:42
mozes to urobit lacnejsie. A k to povaha Tvojej prace dovoli, nezakladaj vlastnu sro, ale pouzi kamaratovu.
Pri prijme 200tisic, by som si to vsak poriadne preratal (a tiez by som asi isiel skor na pausalne vydavky, ako to niekto predo mnou rozpisal), ci je vyhodne mat sro, ale vsak su aj dalsie roky, kde to mozno planujes roztocit "paradnejsie". Do nakladov nezabudni zaratat aj naklady na zrusenie sro. Ako vyhoda zrusenia zivnosti zas je ze manzelka moze konecne dobre spavat, ze nerucis aj jej majetkom. Do buducnosti vsak kalkuluj aj s nepredvidatelnym vyvojom zdrav.poistenia a odvodov, a co je teraz vyhodne uz zajtra (doslova) byt nemusi.
eoneon
21.04.05,20:54
aj by som pouzil kamaratovu, ale:
1. nemam odpocitatelnu polozku
2. je platca dph a ja nechcem byt
3. pochybujem ze sa znizia odvody, ako tu predstieras, ze by sa snad malo stat
chandler
23.04.05,07:00
vevey:
no toho sa bojim ze s tym bude strasne vela problemov a papierovaciek... ja som sa napr. az z telky dozvedel ze bolo treba odovzdat vypis z danoveho priznania :)
a ze si budem musiet zaplatit niekoho kto to bude robit a nakoniec ma to vyjde viac ak tie odvody

kolko sa tak plati za to vedenie uctovnictva a mzdy a tak ( aj ked je to velmi malo dokladov) ?
Vevey
23.04.05,10:33
Pockaj, teraz nerozumiem, sro ziadne vypisy z danoveho neodovzdava. Ako FO si to mal odovzdat, ale zivnost predsa chces zrusit nie?
Plati sa ako kde, az mas niekoho z rodiny ... ak nemas, pocitaj minimalne 4000 mesacne.
To pridanie sa k niekomu do sro nie je zly napad.
luba3
23.04.05,15:46
Múj kamarát / pohrebné služby/ takú s.r.o. má.Je konateľ bez príjmu,neplatí už 3. rok odvody do Soc.poisť.,nie je zamestnancom svojej s.r.o.,z titulu konateľa nemá žiaden príjem.Platí len 910 Sk odvod do ZP.Podáva normálne Dp,je aj platcom DPH. Už mal aj kontrolu z DU.Od roku 2002 nemá žiadneho zamestnanca.a má pokoj s odvodmi,aj so zamestnancami.
Vevey
24.04.05,10:16
Presne to vsetkym odporucam, luba3, nevies tuto poradit ostatnym kolko ho stoji napr. ucto ci ine poplatky, dane, ... aby si vedeli urcit, ci je to vyhodnejsie?
M0NIKA
24.04.05,12:08
Viete mi niekto povedať, či keď si urobim s.r.o. ako účtovníčka a nezamestnám ani seba ani nikoho iného - proste budem robiť sama (nemám toho zas tak veľa) a mojím príjmom bude iba zisk, či to prejde cez všetky kontroly? Aby mi niekto nevykričal, že kto potom u mňa robí?!
dvd
24.04.05,13:01
Ja uz slapem na SROcke namiesto zivnosti od 1996 a som jednoznacne za SRO. Akonahle koncievas na konci roka so ziskom vyssim ako 300tis., co je myslim bezne, odporucam SRO.

Na 1. aj 2. poilier sa kludne vykasli a tazko zarobene koruny si uloz do 3.tieho ako uznas za vhodne.
M0NIKA
24.04.05,13:10
Super, ďakujem za rady aj odporúčania. Idem študovať čo všetko k tomu budem potrebovať. Zatiaľ mám AŽ výpis z registra, lebo som chcela ísť rozšíriť živnosť. :) Ale ten sa mi aj k s.r.o. určite zíde...
Vevey
24.04.05,21:13
Len si svihni, nech ti VzR nezostarne, lebo plati len 3 mesiace. Ved postupne sem mozes pripisovat, co si si UZ zadovazila a budeme spolu s tebou sledovat ako sa ti to casovo dari stihnut.
Vevey
26.04.05,15:00
eoneon, chandler, ako ste daleko so zakladanim?

Nezabudnite DU oznamit predpokladany prijem a zacat platit preddavky ihned v roku zalozenia. To vas len varujem pred chybou, co urobil jeden moj klient.
chandler
08.11.05,19:42
este som nic nezalozil .. myslim teda s.r.o. :) ale asi to bude najlepsie alebo vlastne urcite najlepsie to zalozenie s.r.o.
akurat to asi spravim tak ze ju zalozim az ten dalsi rok .. tento rok este odvody neplatim ... a v roku 2006 zacnem platit az od polroku, je tak? a to nebude az tak vela. Firmu zalozim az v roku 2007 .. mudro som to vymyslel?

ozaj a kolko budem platit mesacne odvody ked budem mat tento rok okolo 400 tis. obrat ... zdanitelny prijem bude tak 200 tis pocitam
ajobs
09.11.05,16:27
Ak budeš jeden spoločník a zároveň aj konateľ, a neurobíš sám so sebou pracovnú zmluvu, potom budeš mať pravdepodobne iba konateľskú zmluvu, z ktorej platíš iba 14% zdravotné poistenie. Keď si dáš napr. konateľskú odmenu 3.000 Sk, platíš 420 Sk. Vidí sa ti to málo, alebo veľa ?:eek:
JankaO
09.11.05,17:30
eoneon, chandler, ako ste daleko so zakladanim?

Nezabudnite DU oznamit predpokladany prijem a zacat platit preddavky ihned v roku zalozenia. To vas len varujem pred chybou, co urobil jeden moj klient.

Toto snáď bolo zrušené?
chandler
19.11.05,17:04
preco musim platit 14% zdravotne poistenie? naco mi je konatelska zmluva?
ja chcem platit 910 sk mesacne zdravotne poistenie a vyplacat si zisk z firmy zdaneny 19% .... to sa dufam da? nechapem naco by som mal platit 14% zdravotne a 19% dan ... ked staci 19% dan.... tych 14% dokazem minut aj lepsie .. napr. na nove lyze :)
Jana Motyčková
19.11.05,18:08
preco musim platit 14% zdravotne poistenie? ja chcem platit 910 sk mesacne zdravotne poistenie
Tých 910 Sk zdravotné poistenie, čo cheš platiť je tých 14% zdravotné poistenie z minimálnej mzdy, ktoré nechceš platiť. Ajobs Ti len navrhol, že keď si dáš konateľskú zmluvu na 3000 Sk nemusíš platiť 910 Sk ale iba 420Sk. Lenže keďže chceš sro až od r.2007, nič z dnešných úvah nemusí platiť.
chandler
20.11.05,16:31
ahaaa :) dakujem ... uz tomu rozumiem ... vy ste ale prefikani :) som myslel ze 910 sk musim platit vzdy a ono sa to da este aj lacnejsie.

jasne ze v roku 2007 to bude vsetko inak mozno ... ale mozno tu s.r.o. zalozim uz teraz ...

mozete mi povedat este ako to je so zrusenim zivnosti a platenim odvodom.

tento rok som neplatil nic okrem 910Sk lebo v roku 2004 som mal prijem menej ako 79tis. V roku 2005 budem mat prijem okolo 350 tis. to znamena ze od polovice roku 2006 az do konca roka 2006 budem musiet platit odvody do soc. poist. a aj zdravotne bude vyssie ... mozeme mi povedat priblizne kolko to bude?
ale keby som zrusil zivnost tak nemusim platit odvody.. len ide o to kedy ju mam zrusit .. to neviem... bud uz na konci tohto roka - a odvody nebudem platit... alebo v polovici roka 2006 (vraj ale odvody aj tak budem musiet platil az do konca roka 2006 som pocul, je to pravda? )
alebo zrusit zivnost az na koci roka 2006 a toho pol roka platit odvody - mozno to vyjde lacnejsie ako uctovnictvo a poplatky v s.r.o.

nie som si isty ci som sa vyjadril dost jasne :(
Jana Motyčková
20.11.05,17:12
V roku 2005 budem mat prijem okolo 350 tis. to znamena ze od polovice roku 2006 az do konca roka 2006 budem musiet platit odvody do soc. poist. a aj zdravotne bude vyssie ... mozeme mi povedat priblizne kolko to bude?
ale keby som zrusil zivnost tak nemusim platit odvody.. len ide o to kedy ju mam zrusit .. to neviem... bud uz na konci tohto roka - a odvody nebudem platit... alebo v polovici roka 2006 (vraj ale odvody aj tak budem musiet platil az do konca roka 2006 som pocul, je to pravda? )
alebo zrusit zivnost az na koci roka 2006 a toho pol roka platit odvody - mozno to vyjde lacnejsie ako uctovnictvo a poplatky v s.r.o.

nie som si isty ci som sa vyjadril dost jasne :(

Odvody sa platia zo základu dane (pre SP z 1/2) - 350 tisíc je asi hrubý príjem (v intenciách predchádzajúcich úvah). Odvody do SP budeš platiť až od 1.7., ak k 30.6. zrušíš živnosť odovdy do SP nebudeš musieť platiť. Preddavky na ZP budeš do 30.6.2006 platiť také ako doteraz, ale v ZP sa robí ročné zúčtovanie podľa skutočného základu dane - t.j. možno po skončení roka niečo doplatíš.
Percentá do SP v hlave nemám, ale určite ich nájdeš v Richardovm článku v PoradaBlog.
Jevajs
20.11.05,18:15
eoneon, chandler, ako ste daleko so zakladanim?

Nezabudnite DU oznamit predpokladany prijem a zacat platit preddavky ihned v roku zalozenia. To vas len varujem pred chybou, co urobil jeden moj klient.

Na DU na nenahlasuje predpokladaný príjem ale predpokladný zisk na rok. Preddavky sa platia iba vtedy, keď sa budeš chváliť. Ak dáš oznámenie že nepredpokladáš zisk, nemáš povinnosť platiť preddavky. Ak vznikne s.r.o. posledné tri mesiace v roku, prepokladaný zisk uvádzaš na rok nasledujúci, v tomto prípade na rok 2006. To znamená že ak sa nebudeš zbytočne chváliť, najskôr máš povinnosť platiť preddavky až v marci 2007 aj to len v tom prípade, ak budeš mať daň za rok 2006 vyššiu ako 50 000.
chandler
23.11.05,18:23
super. dakujem ...
takze zivnost zrusim az v juli 2006 a potom si zalozim s.r.o. a budem majitel firmy ... uz sa na to velmi tesim :)

dakujem vsetkym velmi pekne
betka111
23.11.05,21:01
Sú tu rôzne variácie, ale takú som nevidela, keď sa založí
s.r.o., jediný majitel by bol aj zamestnancom a pritom si
ponechá aj živnosť. Vtedy sa odvody platia ako zamestnanec + s.r.o. za zamestnanca + zo živnosti?
Spolu vymeriavací základ nemôže prekročiť zákonom
určené maximum. Je to tak?
Ďakujem.
ajobs
23.11.05,21:11
Sú tu rôzne variácie, ale takú som nevidela, keď sa založí
s.r.o., jediný majitel by bol aj zamestnancom a pritom si
ponechá aj živnosť. Vtedy sa odvody platia ako zamestnanec + s.r.o. za zamestnanca + zo živnosti?
Spolu vymeriavací základ nemôže prekročiť zákonom
určené maximum. Je to tak?
Ďakujem.

Áno, je to tak.:)
betka111
23.11.05,21:16
Ďakujem za odpoveď.
hupka
10.12.05,16:13
Ja uz slapem na SROcke namiesto zivnosti od 1996 a som jednoznacne za SRO. Akonahle koncievas na konci roka so ziskom vyssim ako 300tis., co je myslim bezne, odporucam SRO.

Na 1. aj 2. poilier sa kludne vykasli a tazko zarobene koruny si uloz do 3.tieho ako uznas za vhodne.

Znamená to, že nemáš pracovnú, ani žiadnu zmluvu, iba si platíš ako dobrovolne nezamestn. odvody do ZP ? Čiže pracuješ vo svojej firme sám bez odmeny a vyplácaš si podiely na zisku? Bez sankcií po kontrole od našich štátnych inštitúcií??
betka111
10.12.05,16:27
Pracovnú zmluvu mám v s.r.o.
ajobs
10.12.05,21:07
Znamená to, že nemáš pracovnú, ani žiadnu zmluvu, iba si platíš ako dobrovolne nezamestn. odvody do ZP ? Čiže pracuješ vo svojej firme sám bez odmeny a vyplácaš si podiely na zisku? Bez sankcií po kontrole od našich štátnych inštitúcií??

Samozrejme, dá sa to robiť úplne legitímne.:)
pipina
06.01.06,18:56
mam za rok 2005 cisty zisk 1 400 000,-sk. chcem sa opytat, ci mam ostat dalej zivnostnik alebo si mam radsej zalozit srocku.ake odvody budem platit ako srocka?je srocka vyhodnejsia?v com?
podnikam v nakladnej doprave, ako srocka budem mat narok na rocne odpocty nakladnych aut?
dakujem za Vaše odpovede
bexp
07.05.06,14:05
[QUOTE=chandler]rad by som pocul odborny nazor na moj genialny plan :)
zivnost som si zalozil na konci roku 2004 .. za rok 2004 mam prijem z podnikania menej ako 80 tis.takze predpokladam ze nebudem musiet platit odvody cely rok 2005 (teda okrem zdravotneho 910 Sk)v roku 2005 budem mat dufam prijem nejakych 200 - 300 tis. .. takze v roku 2006 by som uz musel platit odvody... preto v decembri 2005 zrusim zivnost a zalozim si s.r.o. v ktorej sa zamestnam od jaunara 2006 a budem dostavat nejaku nizku mzdu a zvysok budem dostavat ako majitel (z coho nebudem platit odvody ani dane - teda firma zaplati 19% ale ja uz potom nie)mohol by sa mi prosim niekto skuseny k tomu vyjadrit, ci tam neni nejaky zadrhel na ktory som vo svojej prostoduchosti nepomyslel? :)
.................................................. .....................
Je niekto z Považskej Bystrice alebo okolia ktorý už ide v s.r.o podla vyššie uvedeneho?Rád by som sa s ním stretol a pokecal o vyhodach/nevyhodach a na so treba davat pozor.
bexp
07.05.06,14:06
nie je tu nejako dlho ticho?
eoneon
07.05.06,18:32
co by si chcel, je vikend :)
zdravotne sa robi systemom rocneho zuctovania, tam ti tento postup nepomoze, odvody zaplatis spätne za cely rok, 910 su len preddavky...
co sa tyka sro, nevidim problem v tomto tvojom postupe, len ako sro nemozes vyuzit 40% pausalne vydavky...
Deni
19.04.07,09:08
Pekný deň všetkým poraďákom. Som SZČO podnikajúca od roku 1992 a uvažujem o založení s.r.o. Už som toho veľa počítala, ale sú to už aj pomerne staré príspevky a neviem či sa niečo aj nepomenilo. Mám asi takýto problém. Keďže ja som už na dôchodku, nemám nárok už na žiadne nezdaniteľné časti zo základu dane, takže platím vysokú daň a tiež vysoké odvody. Vo firme pracujeme vlastne celá rodina a za týchto podmienok je to pre nás dosť nevýhodné. Chcela by som podnikanie prenechať už deťom. Akým spôsobom by to bolo najlepšie urobiť, čo s majetkom, ktorý som ako SZČO nadobudla?, je možné celú firmu previesť na novú s.r.o. /na syna/? je lepšie keď s.r.o. založia aspoň dvaja alebo stačí jeden? čo je najvýhodnejšie pre platenie odvodov? atď., ....
Budem vďačná za vašu pomoc.
andrea55
12.09.09,07:31
Prosím o radu, dvaja živnostníci a jeden dôchodca založili s.r.o.-ku. V s.r.o.-ke budú robiť odhad nehnuteľnosti príležitostne, aké zmluvy im treba spraviť aby nemuseli platiť odvody do soc.poisťovne a do zdravotnej poisťovne a mohli vyplácať peniaze priebehu roka za odhady.
liba2
12.09.09,07:44
Prosím o radu, dvaja živnostníci a jeden dôchodca založili s.r.o.-ku. V s.r.o.-ke budú robiť odhad nehnuteľnosti príležitostne, aké zmluvy im treba spraviť aby nemuseli platiť odvody do soc.poisťovne a do zdravotnej poisťovne a mohli vyplácať peniaze priebehu roka za odhady.Ak máš na mysli vyplácanie peňazí spoločníkom, potom bez odvodov poistného a dane to nepôjde. Spoločnosť nesmie vyplácať preddavky na budúci zisk. Môže až po schválení účtovnej závierky a to v nasledujúcom roku.
liba2
12.09.09,07:50
Trošku hľadaj na porade, nájdeš viacero príspevkov na túto tému, napr.:
http://www.porada.sk/t89906-ako-dostat-peniaze-z-firmy.html