Sterbi
20.06.08,17:36
ak sa písomne obrátim na predsedu svb ako člen spoločenstva a žiadam písomnú odpoveď na dotaz ohľadom finančných prostriedkov, musí mi odpovedať na konkrétnu otázku písomne alebo sa môže vyhovárať na to, že daná téma bude prerokovaná na schôdzi vlastníkov?
VieraHu
20.06.08,15:52
Ja by som, ako predsedníčka SVB, na takýto list členovi SVB odpovedala.
Sterbi
20.06.08,16:07
myslím, že ako štatutárny orgán, je povinný odpovedať písomne
svojar
21.06.08,08:45
Odpovedať by som odpovedal, ale bez konkrétnych vyjadrení k finančným prostriedkom. Vlastník bytu má možnosť nahliadnuť do dokumentácie, ale nie si robiť kópie. A vlastne takým niečim by bolo aj zverejnenie nejakej konkrétnej sumy v liste. Teda požiadať o predloženie dokumenácie na schôdzi alebo zhromaždení.
peton
23.06.08,03:19
Myslím, že takéto veci nemá riešiť predseda ale rada spoločenstva. Rada je kontrolný orgán a dá sa povedať, že takáto požiadavka člena spoločenstva by mala byť predmetom kontroly a odpoveď by mala byť písomná. Avšak ako uviedol Svojar, bez konkrétnych vyjadrení k finančným čiastkam. Proste len jednoduchý záver - áno, všetko je v súlade a Váš dotaz je neopodstatnený, resp. nie, Váš dotaz je opodstatnený a štatutárny orgán bol požiadaný uskutočniť nápravu, resp. na Váš podnet bola uskutočnená náprava. Samozrejmosťou by mala byť možnosť nahliadnutia do dokumentácie, ak si to chcete overiť.
Keďže však vieme ako v mnohých spoločenstvách rada funguje, tak ak má mať predseda pohodu v dome, určite odpovie - formu si zvolí. Ten Váš zvolil prejednanie na schôdzi, čo pokladám za celkom rozumné riešenie. Takto to vysvetlí všetkým naraz a nemusí každému zvlášť vypisovať, či vysvetľovať.