Marioo
21.06.08,12:01
Hľadám spolutiperov na číselné hry od Tiposu. Len nad 18 rokov.
misomiso
21.06.08,10:10
Ved pomaly kazdy Slovak je spolutiper. V com bude spocivat spolutiperstvo? Ty zaplatis tiket a ja zoberiem vyhru?
Marioo
21.06.08,10:41
Klasické tipovanie v skupine každý dá rovnakú sumu no a milióny sa len vydelia počtom tipujúcich :)
misomiso
21.06.08,11:34
Klasické tipovanie v skupine každý dá rovnakú sumu no a milióny sa len vydelia počtom tipujúcich :)

Aku "rovnaku"?
Marioo
21.06.08,12:55
Rovnakú... napríklad nazbiera sa 8 ľudí budeme chcieť podať systémovú stávku za 8 tisíc tak každý dá po 1000 SKK
Marioo
21.06.08,17:03
lto nude mať toket?

Rozhodne sa po vzájomne dohode. Nemusím to byť ja ak sa pýtaš na to.
Meggi 1
21.06.08,17:41
lto nude mať toket?
Kejka, znamená to : "Kto bude mať tiket?"
Lúštim - lúštim... :confused: :--- :D .... Podľa Marioovej odpovede som si vydedukovala... ;)
Pochopila som správne?
misomiso
21.06.08,19:43
Rovnakú... napríklad nazbiera sa 8 ľudí budeme chcieť podať systémovú stávku za 8 tisíc tak každý dá po 1000 SKK

Preco nepodas za 8 tis sam? Nebudes sa musiet s nikym delit.
Marioo
21.06.08,20:00
misomiso: Keby som si mohol dovoliť tipovať za 8.000,- sám nehľadal by som spolutiperov.
misomiso
22.06.08,07:25
misomiso: Keby som si mohol dovoliť tipovať za 8.000,- sám nehľadal by som spolutiperov.

No dobre, ale stavka za 8.000 statisticky znamena iba mizivu sancu na vyhru. Nemas 8.000, ale mas zbytocnych 1.000 nato, aby si prehral?
Marioo
22.06.08,07:39
Neviem čo na tom nechápeš:
Mesiac má 4 týždne LOTO sa žrebuje 2 x do týždňa. takže 8 krát do mesiaca. Ak by som chcel staviť sám musel by som do mesiaca staviť 64.000. Ale ja toľko "zbytočných" peňazí nemám. Ale keď budem mať spolutiperov tak mi stačí 8.000 do mesiaca.

Uvázdam len to ako príklad ak nájdem spolutiperov budú sa vkladať menšie stávky prípadne po dohode systémové stávky.
medvedik21
22.06.08,08:36
Neviem čo na tom nechápeš:
Mesiac má 4 týždne LOTO sa žrebuje 2 x do týždňa. takže 8 krát do mesiaca. Ak by som chcel staviť sám musel by som do mesiaca staviť 64.000. Ale ja toľko "zbytočných" peňazí nemám. Ale keď budem mať spolutiperov tak mi stačí 8.000 do mesiaca.

Uvázdam len to ako príklad ak nájdem spolutiperov budú sa vkladať menšie stávky prípadne po dohode systémové stávky.

Myslím že veľa ľudí nemá ani tých 8000 sk navyše mesačne na stávkovanie, to si za to radšej niečo kúpim alebo odložím na dovolenku. Lepší vrabec v hrsti ako holub na streche.
Marioo
22.06.08,09:02
8.000 bol len príklad. Nepôjde o také vysoké stávky.

Nikto nemá záujem?
Bastian
22.06.08,09:34
8.000 bol len príklad. Nepôjde o také vysoké stávky.

Nikto nemá záujem?
Hľadáš ďaľších... s kým chceš prísť o peniaze?
Choď na námestie a radšej hoď peniaze do fontány... to aspoň prispeješ bezdomovcom na rohlíky či na čučo :D.
ola
22.06.08,09:40
ľudiaaaaaa....zadávateľ témy nepotrebuje poradiť čo s peniazmi a ani nepotrebuje "počuť", že hazarduje....on jednoducho hľadá sparingpartnera na tipovanie :)
KEJKA
22.06.08,09:43
lto nude mať toket?


Kejka, znamená to : "Kto bude mať tiket?"
Lúštim - lúštim... :confused: :--- :D .... Podľa Marioovej odpovede som si vydedukovala... ;)
Pochopila som správne?
áno
správne........Kto bude mať tiket?
nechápem ako tie preklepy vznikli. Bolo to narýchlo položené, asi preto.
Nezabúdajte, že sa delia vklady, ale aj prípadná výhra. Kto bude mať tiket v ruke, má právo ju vybrať - a delenie závisí od jeho poctivosti. Hm, radšej hodím tie peniaze do studne.
Bastian
22.06.08,09:45
Bude ťa hriať pri srdci, keď prehráte viacerí? Alebo si snáď myslíš, že budete mať väčšiu šancu vyhrať? Keď sa dáte dokopy 10-20 tak aj tak bude vaša šanca mizerná... to si radšej zájdite spolu za tie prachy na dobrý obed.
Inak aj keby sa vás dalo dokopy 1000 aj tak by to bolo o ničom. Pri výhre napr. 1 mil. by každý dostal po 1.000 Sk. Stojí to za to? A to by ste museli mať parádne šťastie aby sa tak stalo. Pri menších výhrach by ste sem tam vyhrali späť pár % z vložených peňazí. Postupne by ste prehrali aj gate... malo by to jedinú výhodu, že by ste sa aspoň mali na koho pleci vyplakať
misomiso
22.06.08,10:00
ľudiaaaaaa....zadávateľ témy nepotrebuje poradiť čo s peniazmi a ani nepotrebuje "počuť", že hazarduje....on jednoducho hľadá sparingpartnera na tipovanie :)

Nie som si tym taky isty...
misomiso
22.06.08,10:03
Neviem čo na tom nechápeš:
Mesiac má 4 týždne LOTO sa žrebuje 2 x do týždňa. takže 8 krát do mesiaca. Ak by som chcel staviť sám musel by som do mesiaca staviť 64.000. Ale ja toľko "zbytočných" peňazí nemám. Ale keď budem mať spolutiperov tak mi stačí 8.000 do mesiaca.

Uvázdam len to ako príklad ak nájdem spolutiperov budú sa vkladať menšie stávky prípadne po dohode systémové stávky.

Ten tvoj podnikatelsky zamer mi silno pripomina, ako sa nas snazil presvedcit jeden spoluziak este na zakladnej skole, ze ak by sme na Slovensku kazdy kazdemu darovali 1 Sk, tak by sme vsetci strasne zbohatli. Bol strasne frustrovany, ze nenasiel nikoho, kto by s nim zdielal nadsenie pre takyto druh podnikania a stale omielal, ze nechape, preco to nechapeme.
rickman
22.06.08,12:20
Ako mi mohla ujst tato tema?? :D :D :D


Nezabúdajte, že sa delia vklady, ale aj prípadná výhra.

No uz vidim, ako si rozdelia pripadnu vyhru :). Tiket bude cennym papierom na dorucitela, ktory si za pripadnu vyhru kupi jeden velky bager, ktorym ostatnych akcionarov vybagruje :)...
Ingrid Ondruskova
22.06.08,13:04
Musím sa zapojiť-toto nemôže fungovať. Máme v práci jedného "tipera", ktorý sa raz týždene pochválil, že vyhral to, či ono. Raz to bol tenis, inokedy futbal, či hokej. Tak sme ho ostatní kolegovia požiadali, že hodíme skladačku /dali sme každý 20,-Sk/ a zrazu sa mu "prestalo" dariť...niekoľko týždňov...a tak sme my všetci ostatní veľmi rýchlo celú situáciu pochopili...ozaj, prečo by to robil? Až v tejto konkrétnej situácii som pochopila, že ja by som to nerobila...!
misomiso
22.06.08,13:31
Ako mi mohla ujst tato tema?? :D :D :D



No uz vidim, ako si rozdelia pripadnu vyhru :). Tiket bude cennym papierom na dorucitela, ktory si za pripadnu vyhru kupi jeden velky bager, ktorym ostatnych akcionarov vybagruje :)...

Zabudas na to, ze Poradaci su cestni ludia. Ved tu mame tu etiketu, ci ako sa to vola nie?:)
Bastian
22.06.08,13:36
Zabudas na to, ze Poradaci su:) cestni ludia. Ved tu meme tu etiketu, ci ako sa to vola nie?
Takže ideš do toho?:D Pošleš mu tých 1.000Sk aby Ti ich otočil?:D
rickman
22.06.08,13:56
Zabudas na to, ze Poradaci su:) cestni ludia. Ved tu meme tu etiketu, ci ako sa to vola nie?

Ano, etiketu tu sice mame, ale ta nepohne s mentalitou :---.
Marioo
22.06.08,18:02
Hľadáš ďaľších... s kým chceš prísť o peniaze?
Choď na námestie a radšej hoď peniaze do fontány... to aspoň prispeješ bezdomovcom na rohlíky či na čučo :D.

No, ale keď hodím peniaze do fontány tak nemám ten pocit že: ":) do zajtra už nikdy možno nepôjdem do práce :)".

Do fontány síce hádžem peniaze, pretože som presvedčený, že mi to Boh raz vráti niekoľkonásobne v podobe výhry v LOTE ;).
Marioo
22.06.08,18:08
áno
správne........Kto bude mať tiket?
nechápem ako tie preklepy vznikli. Bolo to narýchlo položené, asi preto.
Nezabúdajte, že sa delia vklady, ale aj prípadná výhra. Kto bude mať tiket v ruke, má právo ju vybrať - a delenie závisí od jeho poctivosti. Hm, radšej hodím tie peniaze do studne.

Ale nehodíš radšej ich dáš mne. A tiket budeš mať ty :) Nejdeš do toho? Možno sa ti v stredu zmení život. Nikdy nevieš.
Marioo
22.06.08,18:12
Musím sa zapojiť-toto nemôže fungovať. Máme v práci jedného "tipera", ktorý sa raz týždene pochválil, že vyhral to, či ono. Raz to bol tenis, inokedy futbal, či hokej. Tak sme ho ostatní kolegovia požiadali, že hodíme skladačku /dali sme každý 20,-Sk/ a zrazu sa mu "prestalo" dariť...niekoľko týždňov...a tak sme my všetci ostatní veľmi rýchlo celú situáciu pochopili...ozaj, prečo by to robil? Až v tejto konkrétnej situácii som pochopila, že ja by som to nerobila...!

Títo chválenkári sú všade. Vieš ako keď si človek povie, že veď čítam denník Šport každý deň o futbale viem všetko. Tiket podá ani jeden zápas mu nevíde tak musí nejako kompenzovať svoju blbosť.
No ale môj tým :D bude podávať len číselné hry. Nejdeš do toho? V štvrok sa ti možno zmení život.
Marioo
22.06.08,18:18
Bude ťa hriať pri srdci, keď prehráte viacerí? Alebo si snáď myslíš, že budete mať väčšiu šancu vyhrať? Keď sa dáte dokopy 10-20 tak aj tak bude vaša šanca mizerná... to si radšej zájdite spolu za tie prachy na dobrý obed.
Inak aj keby sa vás dalo dokopy 1000 aj tak by to bolo o ničom. Pri výhre napr. 1 mil. by každý dostal po 1.000 Sk. Stojí to za to? A to by ste museli mať parádne šťastie aby sa tak stalo. Pri menších výhrach by ste sem tam vyhrali späť pár % z vložených peňazí. Postupne by ste prehrali aj gate... malo by to jedinú výhodu, že by ste sa aspoň mali na koho pleci vyplakať

Keď sa dáme dokopy 10-20 tak vždy je tá šanca väčšia ako keď budem sám nie?
Neviem prečo sa tak všetci čudujú na to, že hľadám spolutiperov. Je to normálna vec to nečítate správy? Však každý polrok zabijú nejakého spolutipéra za to, že zabudol podať tiket a oni vyhrali :D
Marioo
22.06.08,18:26
Ten tvoj podnikatelsky zamer mi silno pripomina, ako sa nas snazil presvedcit jeden spoluziak este na zakladnej skole, ze ak by sme na Slovensku kazdy kazdemu darovali 1 Sk, tak by sme vsetci strasne zbohatli. Bol strasne frustrovany, ze nenasiel nikoho, kto by s nim zdielal nadsenie pre takyto druh podnikania a stale omielal, ze nechape, preco to nechapeme.

Však to nie je zlý nápad :D každý mi do 1 SKK a som zajtra 5 milionár a keby by mi dal každý 100 SKK tak som zajatra ..... ty kokoso :eek:

VUB/84859645488

Ďakujem :D
riccado
22.06.08,18:55
Však to nie je zlý nápad :D každý mi do 1 SKK a som zajtra 5 milionár a keby by mi dal každý 100 SKK tak som zajatra ..... ty kokoso :eek:

VUB/84859645488

Ďakujem :D

ty mas 11 miestne cislo uctu???:D:D:D
mamminta
23.06.08,14:40
ja nevychádzam z údivu... :eek:
gabo10
10.07.08,14:58
co
rickman
10.07.08,15:33
Tak toto sme uz na inom leveli chlapci a dievcata :).
misomiso
10.07.08,15:49
co takto zapasy dopredu dohodnute ak mam info..nie stale ale obcas..v tom by si nechcel ist???myslim to vazne 1 tip dam aj zdarma na skusku aby si sa presvedcil.. bez medzier g a b o 1 0 @ p o b o x . s k

To, ze sa zapasy dohaduju vopred vieme vsetci. No preco sa chces s niekym delit, ak disponujes naozaj informaciami o dohodnutych vysledkoch - to mi teda nie je jasne. Ja, ak by som vedel vopred, tak stavim asi sam nie? To ma byt nejaky novu druh charity?
gabo10
10.07.08,16:04
nie je..nemam dostatocny obnos aby som to vedel kupovat..)
gabo10
10.07.08,16:06
ale ked dojde dotacia z uradu prace sak potom bude cirkus:-)
endrju
10.07.08,16:35
To, ze sa zapasy dohaduju vopred vieme vsetci. No preco sa chces s niekym delit, ak disponujes naozaj informaciami o dohodnutych vysledkoch - to mi teda nie je jasne. Ja, ak by som vedel vopred, tak stavim asi sam nie? To ma byt nejaky novu druh charity?
Myslim si, ze nejde o charitu, ale velmi zistny zaujem. Dotycny chce co najdlhsie dychat rovnaky vzduch so spolutipermi, ktori sa nechaju nahovorit na tento "kseft".
Dlzka "rekreacneho" pobytu na statne trovy v tzv. napravnovychovnom zariadeni sa pri spolupachatelstve dost vyznamne predlzuje. ;)
rickman
10.07.08,17:41
Andrej :).
bepo
12.07.08,05:22
Teda ma dosť nemilo prekvapili negatívne odozvy na celkom bežnú vec, to ste fakt ešte nikto nepočuli o spolutiperstve? Misosmiso- to nie je podnikateľský zámer ale hobby, v západnej časti NSR je to celkom bežné. Dajte si do googla tipgemeinschaft príp niečo podobné a vyhodí to kopec spolkov na spoločné tipovanie, už som aj videl keď vyhrala v Lotte pár mil EUR polka dediny, také malé spolutipérstva do 10 ľudí je úplne bežné, dajú sa kamoši pri pive dokopy a dávajú spoločné tikety, ja na to nevidím nič zlé pokiaľ sa medzi sebou poznáte a veríte si ale Slováci sú fakt asi iná mentalita ako Nemci, oni si vytvárajú aj fahrgemeinschafty- teda spolky na spoločnú cestu autom do práce, dajú sa dvaja-traja kolegovia z rovnakého smeru dokopy a idú jedným autom a každý prispeje na benzín, tu z človeka hneď urobia podvodníka
Milan Benka
12.07.08,05:29
Teda ma dosť nemilo prekvapili negatívne odozvy na celkom bežnú vec, to ste fakt ešte nikto nepočuli o spolutiperstve? Misosmiso- to nie je podnikateľský zámer ale hobby, v západnej časti NSR je to celkom bežné. Dajte si do googla tipgemeinschaft príp niečo podobné a vyhodí to kopec spolkov na spoločné tipovanie, už som aj videl keď vyhrala v Lotte pár mil EUR polka dediny, také malé spolutipérstva do 10 ľudí je úplne bežné, dajú sa kamoši pri pive dokopy a dávajú spoločné tikety, ja na to nevidím nič zlé pokiaľ sa medzi sebou poznáte a veríte si ale Slováci sú fakt asi iná mentalita ako Nemci, oni si vytvárajú aj fahrgemeinschafty- teda spolky na spoločnú cestu autom do práce, dajú sa dvaja-traja kolegovia z rovnakého smeru dokopy a idú jedným autom a každý prispeje na benzín, tu z človeka hneď urobia podvodníka

A ako to delili ? Brali do úpočtu aj deti ?
A ten čo to chodil podávať dostal podiel navýšený o opotrebovanie kolien ? :D
bepo
12.07.08,06:03
To ja neviem ako sa delili, asi každý dá rovnaký vklad a podľa vkladu, to sa totiž nepodáva jeden tiket s jedným stĺpcom ale niekoľko desiatok tiketov ale v novinách bola odfotená polka dediny a bolo to aj v správach, kto pozerá zahraničné TV stanice tak tam aj hovoria koľko tiketov bolo výherných a či to bol jednotlivec alebo tipgemeinschaft, nejako tí výhercovia sa aj prezentujú ako spolok a nie ako jednotlivec.
Bastian
12.07.08,07:28
Teda ma dosť nemilo prekvapili negatívne odozvy na celkom bežnú vec, to ste fakt ešte nikto nepočuli o spolutiperstve? Misosmiso- to nie je podnikateľský zámer ale hobby, v západnej časti NSR je to celkom bežné. Dajte si do googla tipgemeinschaft príp niečo podobné a vyhodí to kopec spolkov na spoločné tipovanie, už som aj videl keď vyhrala v Lotte pár mil EUR polka dediny, také malé spolutipérstva do 10 ľudí je úplne bežné, dajú sa kamoši pri pive dokopy a dávajú spoločné tikety, ja na to nevidím nič zlé pokiaľ sa medzi sebou poznáte a veríte si ale Slováci sú fakt asi iná mentalita ako Nemci, oni si vytvárajú aj fahrgemeinschafty- teda spolky na spoločnú cestu autom do práce, dajú sa dvaja-traja kolegovia z rovnakého smeru dokopy a idú jedným autom a každý prispeje na benzín, tu z človeka hneď urobia podvodníka

Prepáč Bepo, ale musím Ti povedať, že tu miešaš dve úplne rozdielne veci.
Myslím si, že neg. prijatie jeho lákavej ponuky bolo spôsobené aj tým, že si väčšina tu zúčastnených diskutérov vypĺňa svoj voľný čas zmysluplnejšími činnosťami... A tiež ak chcú mať viac bubákov, tak vedia čo pre to urobiť.;)

Je lepšie, keď sa ľudia spájajú pre nejakú zmysluplnejšiu činnosť. O čo tam vlastne ide o vzrúšo, či o vidinu rýchleho zisku? Veľa ľudí presedí nad vypĺňaním tiketov hodiny... a nakoniec aj uveria tomu, že raz to musí vyjsť. Ak to robí nejaký dedko, pre ktorého je to vyplnenie voľného času, tak to ešte ako tak pochopím. Ale pre niekoho je chodenie do stávkových kancelárií taká samozrejmá činnosť, ako pre iného chodenie do roboty. Dokonca si všímam, že tí tipéri vedia mať po podaní tiketu akýsi uspokojujúci pocit dobre vykonanej práce. Hrdo si potom tiket prezerajú, ukazujú druhým... A potom už len čakajú, či vyjde...
Spomínať tu príklady, ako niekto vyhral milióny je nemiestne. Alebo keď už tak robíš, tak by si mal spomenúť aj tých (lebo ich oveľa viac ako tých čo vyhrali milióny), ktorí sa zamotali do tipovania tak, že prehrali svoje gate, rodinu a nakoniec aj svoju česť. Veľa takýchto tipérov, ktorí začínali tiež iba nevinným tiketíkom (či už samostatne alebo v skupine), spia dnes pod mostom alebo v tom horšom prípade na cintoríne...
ola
12.07.08,09:49
Tipovanie, stávkovanie a hazard tu bol vždy, je a bude. Sú ľudia, ktorí skutočne prapadnú tejto vášni. Nejaký "plátok" uverejnil, že príslušníci ázijských policajných zložiek zatkli viac ako 1300 ľudí a zhabali približne 10 mil. eur v najväčšom nelegálnom stávkovaní na internete v histórii.
Áno aj takúto podobu má tipovanie. Samotné rozhodnutie, či pôjdem do hazardu je len a len na každom z nás.
Naopak legálne stávkovanie na dostihové kone, prináša veľmi veľa finančných prostriedkov a v krajinách EÚ, a najmä v Spojených štátoch, je jedným z hlavných zdrojov financovania dostihov. Tam sa to šplhá až do miliónov eur a nikto sa nad tým nepozastavuje. Kto chce stávkovať, tak stávkuje. Pre takýchto ľudí je to najzmysluplnejšia činnosť v živote.
Každý má svoje priority. Ja nikoho neodsudzujem za to čo robí, pokiaľ tým neubližuje iným.
Bastian
12.07.08,11:25
Tipovanie, stávkovanie a hazard tu bol vždy, je a bude. Sú ľudia, ktorí skutočne prapadnú tejto vášni. Nejaký "plátok" uverejnil, že príslušníci ázijských policajných zložiek zatkli viac ako 1300 ľudí a zhabali približne 10 mil. eur v najväčšom nelegálnom stávkovaní na internete v histórii.
Áno aj takúto podobu má tipovanie. Samotné rozhodnutie, či pôjdem do hazardu je len a len na každom z nás.
Naopak legálne stávkovanie na dostihové kone, prináša veľmi veľa finančných prostriedkov a v krajinách EÚ, a najmä v Spojených štátoch, je jedným z hlavných zdrojov financovania dostihov. Tam sa to šplhá až do miliónov eur a nikto sa nad tým nepozastavuje. Kto chce stávkovať, tak stávkuje. Pre takýchto ľudí je to najzmysluplnejšia činnosť v živote.
Každý má svoje priority. Ja nikoho neodsudzujem za to čo robí, pokiaľ tým neubližuje iným.
Takých ako ty sa nájde veľa, čo začnú argumentovať tým, že je to fajn zdroj. Podľa mňa je lepšie, keď tie peniaze zostanú vo vreckách tých ľudí, ako keby mali putovať cez stávkové kancelárie či kasína do vrecák majiteľov. Iba časť s tých peňazí ide do štátnej pokladne. A načo má slúžiť štát? Pre blaho jej obyvateľov nie? To že postavia jej občanom na každý krok takéto nástrahy ale k tomu nevedie. Je nehorázne ako to všade pchajú – na každom rohu je stávková kancelária a prehrávacie automaty sú v každej krčme či bare... Tak má k tomu prístup každý a hocikedy. Najnebezpečnejšie je to pravdaže pre mladých, hlavne keď všade čítajú ako sa dá vyhrať... Ani netušíte koľko mladých má vďaka jednoduchému prístupu a mozog-masírujúcim reklám s týmto problém. Každý kto to berie na ľahkú váhu s tým určite nemá osobné skúsenosti, príp. o tom vie iba veľmi málo. Keby tomu tak nebolo, tak by k tomu pristupovali úplne inak.

Ola ak si myslíš, že je to všetko iba o tom, že každý je svojprávny a treba ho nehať robiť čo chce, tak sa mýliš. Tak potom dajme do obchodov na regály aj heroín, kokaín a iné drogy. Veď je to na každom či si to zoberie alebo nie. A možnokeď s tým nebude ani ubližovať druhým... Ak si myslíš, že je to niečo iné, tak ti poviem že nie – je to to isté.

Ja tiež nikoho neodsudzujem...
Asi by sa tu mali ozvať matky a manželky, ktoré sa práve vďaka tomu trápia.
comodo
12.07.08,11:44
Ono to nie je az taky hlupy napad. Sam som o tom uz rozmyslal. Neviem preco to niektori odsudzuju. Vsak loto sa podava bezne . V skupinovom tipovani sa mozno vyhnut duplicite v tipovani cisla ktore nebude zrebovane. Vyzrebuju sa napr. 1,2,3,4,5,6 a pritom stovky ludi tipuju napr.7. Pri skupine sa na 7 investuje iba napr. 10x v systemovej stavke. Ja by som do toho kludne siel, ale tiket bude u mna :-) . A treba to riadne zorganizovat.
bepo
12.07.08,11:53
Tipovanie by som rozdelil na Lotto a na športové zápasy,ja píšem len o tom čo poznám na vlastnej koži a ja viem že sú spoločenstvá tiperov pre Lotto, nikoho nenahováram aby tipoval lebo sám to nerobím ani keď bol Jackpot nejakých 150 mil a že vtedy veľa ľudí tipovalo je každému jasné, veď ak je v nejakej krajine rekordná výhra tak začnú tipovať aj ľudia čo normálne netipujú a dokonca začnú dochádzať ľudia aj z blízkych susedných krajín, je normálka že ak v Rakúsku je v Lotte 40 mil Eur tak si tam ide podať polka západného Slovenska. Ja to beriem ako hobby, aj je to v hobby téme, určite by nikto nemal dať výpoveď a začať skúšať si tak zarábať aj keď tiež poznám čo z tipovania na výsledky vyžijú. Len niekoho nezvozím pod čiernu zem keď neviem o čo ide aj keď zadávateľ témy kľudne môže chcieť len vylákať nejaké peniaze, ja ho nepoznám ale ak by na stretku poraďákov niekto navrhol - zložme sa po 50-100 Sk a každý si dajme svoje tipy spoločne na mesiac tak v tom nevidím nič zlé, na jednej strane sa zvýši šanca na výhru lebo človek dostane peniaze aj keď vyhrá tip spolutipéra ale na druhej strane ak vyhrá práve môj tip tak dostanem menej peňazí lebo sa to podelí medzi všetkých. Ak to niekomu vyhovuje nech tipuje v spoločenstve, ak nie nech samostatne a ak nechce nech netipuje vôbec.
ola
12.07.08,11:59
Takých ako ty sa nájde veľa, čo začnú argumentovať

neargumentujem, len si tak debatkujem...hazard nepatrí medzi moje priority


Tak potom dajme do obchodov na regály aj heroín, kokaín a iné drogy. Veď je to na každom či si to zoberie alebo nie. A možnokeď s tým nebude ani ubližovať druhým... Ak si myslíš, že je to niečo iné, tak ti poviem že nie – je to to isté.
tu si pritvrdil mimotemytéma je o tipovaní. Aspoň ja vidím markantný rozdiel
Ja tiež nikoho neodsudzujem. Asi by sa tu mali ozvať matky a manželky, ktoré sa práve vďaka tomu trápia
...ak sa trápia.... odsudzujem, ublížili druhým, najbližším.
Bastian
12.07.08,12:28
Tipovanie by som rozdelil na Lotto a na športové zápasy,ja píšem len o tom čo poznám na vlastnej koži a ja viem že sú spoločenstvá tiperov pre Lotto, nikoho nenahováram aby tipoval lebo sám to nerobím ani keď bol Jackpot nejakých 150 mil a že vtedy veľa ľudí tipovalo je každému jasné, veď ak je v nejakej krajine rekordná výhra tak začnú tipovať aj ľudia čo normálne netipujú a dokonca začnú dochádzať ľudia aj z blízkych susedných krajín, je normálka že ak v Rakúsku je v Lotte 40 mil Eur tak si tam ide podať polka západného Slovenska. Ja to beriem ako hobby, aj je to v hobby téme, určite by nikto nemal dať výpoveď a začať skúšať si tak zarábať aj keď tiež poznám čo z tipovania na výsledky vyžijú. Len niekoho nezvozím pod čiernu zem keď neviem o čo ide aj keď zadávateľ témy kľudne môže chcieť len vylákať nejaké peniaze, ja ho nepoznám ale ak by na stretku poraďákov niekto navrhol - zložme sa po 50-100 Sk a každý si dajme svoje tipy spoločne na mesiac tak v tom nevidím nič zlé, na jednej strane sa zvýši šanca na výhru lebo človek dostane peniaze aj keď vyhrá tip spolutipéra ale na druhej strane ak vyhrá práve môj tip tak dostanem menej peňazí lebo sa to podelí medzi všetkých. Ak to niekomu vyhovuje nech tipuje v spoločenstve, ak nie nech samostatne a ak nechce nech netipuje vôbec.
Tak sa mi zdá že skôr vy ste pritvrdili.

Čo si myslíte čo môže narobiť viac zla - keď si niekto prečíta môj postoj k tipovaniu, alebo keď sa len utvrdí v tom, že je to normálne hobby a že sa tým dá aj živiť?

Nazvať tipovanie ako hobby je podľa to isté ako nazvať fajčenie hobby. Pre mňa je hobby niečo, pri čom sa niečo vytvára, napr. lepšia kondička... Napíš mi čo môžeš získať tipovaním. Maximálne môžeš začať vyhrávať a zvyknúť si na taký jednoduchý spôsob zarábania. Veď čo myslíš, ako ten niekto - o kom píšeš že z toho žije – potom keď jedného dňa prestane vyhrávať, ako bude rozmýšľať? Myslíš si, že s tým prestane? Veď ak mu tak dlho a parádne fungovalo, tak mu to predsa musí aj naďalej... keď prehrá poslednú korunu, tak si požičia a pokúsi sa to vyhrať späť... možno sa mu to podarí dočasne... a možno nie... A potom je jeho cesta skoro na 100% spečatená.

Ono ani na občasnom húlení marišky vraj nič nie je. Sú vraj taký čo to zvládajú úplne v pohode. Ľudia sa nad tým pozastavia až keď ich dieťa úplne prepadne drogám. Ale to už môže byť neskoro...
Neboj Bepo aj takých je veľa čo prišli o všetko iba prostredníctvom obyčajného Lotta.

Tak naozaj hoďme na pulty k cigaretám aj marihuanu a hašiš. Ak to niekomu bude vyhovovať tak nech húli v skupine, ak nie nech si húli doma sám a ak nechce tak nech to nerobí.
bepo
12.07.08,13:52
To je nekonečná debata, nielen cigarety a marihuana je škodlivá ale skoro všetko, od alkoholizmu cez automobilizmus a postreky na rastliny až po energetiku, uskladnenie jadrového odpadu z elektrárne tiež nie je sranda ale nikam sa nedostaneme, ja som bol v pár kasínach a vsadil som len raz 10 dolárov ktoré som dostal zadarmo ako štartovné a vyhral som 50, som to hneď zabalil a ma to neláka tak ja sa neviem vyjadriť či sú hry ako Lotto a stávky dobré alebo zlé, mne sú ukradnuté. Veľa ľudí si vsadí pár korún týždenne len tak pre strýčka náhodu takže podľa mňa si urobiť nejaké spoločenstvo nie je zlé a nebudem tu rozoberať či je niekto podvodník alebo špekulant, takisto máš normálnych predajcov áut ale občas niekto natrafí na podvodníka a nemá ani auto ani peniaze ale kvôli tomu odsúdiť všetkých predajcov áut mi príde nesprávne, preto som sa zapojil ;)
icemonika
12.07.08,15:07
podľa mňa je absurdné ak ľudia veria tomu, že môžu vyhrať v lotte. každý rozumný človek predsa vie, že princíp hry je postavený na tom, že výhry sú minimálne. len pár jednotlivcov(skupín) má to šťastie a vyhrajú väčšiu sumu peňazí. ak taký človek každý deň do toho vráža peniaze a len raz za čas vyhraje, nikdy sa mu vklad nevráti.
v tomto sa stotožňujem s názoromi Bastiana
Bastian
12.07.08,15:32
To je nekonečná debata, nielen cigarety a marihuana je škodlivá ale skoro všetko, od alkoholizmu cez automobilizmus a postreky na rastliny až po energetiku, uskladnenie jadrového odpadu z elektrárne tiež nie je sranda ale nikam sa nedostaneme, ja som bol v pár kasínach a vsadil som len raz 10 dolárov ktoré som dostal zadarmo ako štartovné a vyhral som 50, som to hneď zabalil a ma to neláka tak ja sa neviem vyjadriť či sú hry ako Lotto a stávky dobré alebo zlé, mne sú ukradnuté.

Človeče riadne dlhá veta...
Autá ľuďom zabezpečujú fungovanie sveta – čiže sú potrebné. Postreky napr. pomáhajú pri boji proti škodcom. Energetika je tiež potrebná – minimálne na to, aby sme doma nesvietili petrolejkou. Jadrový odpad vzniká pri vytváraní el. energie... Všetko čo si tu spomenul okrem alkoholizmu, slúži v prvom rade pre ľudí. No keby sa tu ozval niekto, že hľadá parťáka na popíjanie, tak by si sem možno iné písal (a možno nie). Keď ale chceš odviesť pozornosť od toho, o čom sme tu pôvodne písali, nech sa páči. Ale to by sa hodilo skôr založiť druhú tému (tak ako to máš napísané vo svojom podpise). Tam môžeme rozoberať aj skleníkový efekt... Ale povedz mi - tipovanie nám ľuďom v čom pomáha?
Ty si napriek tomu, že si okúsil hru v kasíne, nepodľahol pokušeniu vyhrať viac. Iným sa tak darí vyskúšať LSD, heroin či hašiš a tiež im to nezachutí... Ale možno keby si ty alebo niekto iný vyskúšal 1x jednu z tých drog, tak by zostal hneď závislí. O tom to je podľa mňa. Je lepšie, keď takéto pkušenia nie sú na dosah ruky;).



Veľa ľudí si vsadí pár korún týždenne len tak pre strýčka náhodu takže podľa mňa si urobiť nejaké spoločenstvo nie je zlé a nebudem tu rozoberať či je niekto podvodník alebo špekulant, takisto máš normálnych predajcov áut ale občas niekto natrafí na podvodníka a nemá ani auto ani peniaze ale kvôli tomu odsúdiť všetkých predajcov áut mi príde nesprávne, preto som sa zapojil ;)


Neviem či si si prečítal moje príspevky pozorne. Ak sa dobre pamätám tak som tu zatiaľ o nikom nenapísal, že je podvodník.;)

Toto je téma, ktorá ma nenechá len tak chladného... Len ma hnevá, že tu tak trocha strácam čas... Mám totižto kopec práce. Odchádzam teda niečo porobiť. Dovidenia niekedy v auguste!:)
bepo
12.07.08,16:34
podľa mňa je absurdné ak ľudia veria tomu, že môžu vyhrať v lotte. každý rozumný človek predsa vie, že princíp hry je postavený na tom, že výhry sú minimálne. len pár jednotlivcov(skupín) má to šťastie a vyhrajú väčšiu sumu peňazí. ak taký človek každý deň do toho vráža peniaze a len raz za čas vyhraje, nikdy sa mu vklad nevráti.
v tomto sa stotožňujem s názoromi Bastiana
Absurdné to nie je,ak by neverili tak by si nikto nevsadil ani korunu,Tipos je štátna firma a zo zákona 50% vkladov ide na výhry a zvyšok do štátneho rozpočtu takže každý od začiatku vie o čo ide.

Človeče riadne dlhá veta...
Autá ľuďom zabezpečujú fungovanie sveta – čiže sú potrebné. Postreky napr. pomáhajú pri boji proti škodcom. Energetika je tiež potrebná – minimálne na to, aby sme doma nesvietili petrolejkou. Jadrový odpad vzniká pri vytváraní el. energie... Všetko čo si tu spomenul okrem alkoholizmu, slúži v prvom rade pre ľudí. No keby sa tu ozval niekto, že hľadá parťáka na popíjanie, tak by si sem možno iné písal (a možno nie). Keď ale chceš odviesť pozornosť od toho, o čom sme tu pôvodne písali, nech sa páči. Ale to by sa hodilo skôr založiť druhú tému (tak ako to máš napísané vo svojom podpise). Tam môžeme rozoberať aj skleníkový efekt... Ale povedz mi - tipovanie nám ľuďom v čom pomáha?
Ty si napriek tomu, že si okúsil hru v kasíne, nepodľahol pokušeniu vyhrať viac. Iným sa tak darí vyskúšať LSD, heroin či hašiš a tiež im to nezachutí... Ale možno keby si ty alebo niekto iný vyskúšal 1x jednu z tých drog, tak by zostal hneď závislí. O tom to je podľa mňa. Je lepšie, keď takéto pkušenia nie sú na dosah ruky;).
Neviem či si si prečítal moje príspevky pozorne. Ak sa dobre pamätám tak som tu zatiaľ o nikom nenapísal, že je podvodník.;)

Toto je téma, ktorá ma nenechá len tak chladného... Len ma hnevá, že tu tak trocha strácam čas... Mám totižto kopec práce. Odchádzam teda niečo porobiť. Dovidenia niekedy v auguste!:)
Ty si nepísal že je podvodník ale ostatné príspevky tak vyznievali. Zato som napísal že to je nekonečná téma lebo vždy je na posúdenie čo je škodlivé, ľudstvo má za sebou 20 000 rokov bez áut takže bez áut vyžijeme aj keď s väčšími problémami ako s autami a zabijú a privedú do neštastia viac ľudí ako nejaké Lotto- viď rôzne psychické a fyzické traumy po nehodách, energetika sa tiež dá inak poriešiť príp viac šetriť- načo ľudia potrebujú v máji keď je vonku 25-30°C hrať hokej na ľade? Takže tipovanie ľudia asi potrebujú keď sa vždy nájdu ľudia čo to prevádzkujú- čo ale nie je najdôležitejšie- pretože najdôležitejšie je že vždy sa nájdu ľudia ktorý do toho dajú peniaze aj keď dopredu vedia že len polovica ide na výhry a druhá do štátneho rozpočtu.
PS. K tomu hľadaniu na popíjanie- ak ti zavolá kamoš že poďme na pivo tak väčšina pôjde a nebude ho ohurovať aká je to metla ľudstva a či je na hlavu padnutý ;)