Ľudka M
24.06.04,08:27
Pekný den, kto mi vie poradiť ako správne upraviť zahraničnú pracovnú cestu do Čiech, ak zamestnanci šli cez Madarsko a Rakúsko / vyzdvihli tam dalsich cestujúcich/ a doba trvania ani v Rakúsku a ani v Madarsku nebola viac ako 4 hod. celkova doba v Čechách ale bola viac ako 12 hod . a celkova doba trvania zahr. cesty bola 30 hod., pekne dakujem Ludka M
tibor
24.06.04,06:56
myslím, že včera sme sa tu o tom bavili...
ja to mám popísané v internej smernici, ak ZSC prechádza viacerými štátmi je u mňa dôležité konečné miesto rokovania ZSC. iste - v Tvojom prípade sú aj iné štáty za účelom vyzdvihnutia partnerov, čo je v pohode...ale keďže ZSC trvá viac ako jeden deň - dal by som im to nasledovne:
1. deň: ZSC Rakúsko...isto si to vieš upraviť tak, aby bola aspoň tých 5 hodín a dám im náležité krátené diéty (aj za cenu, že neuznám niektoré výdavky ako napr. parkovné, aby som to s hodinami nekrížilo...) a druhý deň im dám ZSC Česko v plnej výške - samozrejme všade 40% vreckové...a preplatím všetky výdyvky so ZSC - všetne transferu cez Hungariu...neviem viac popísať, kým neviem presné hodiny a iné veci ohľadom ZSC...skús viac cez súkromné správy či nejak inak..
samozrejme je dôležité, akú politiku má spoločnosť - či chce vyplatiť zamestnancom čo najviac za ZSC a či ich len stroho odbaviť pár šupmi...
Ľudka M
25.06.04,04:29
Tibor vdaka tu je doplnenie: vyrazili ráno 1 :20 hod a vrátili sa na druhý deň 7 :20 hod celkovy pocet hodin v Cechach : 5,5 hod
v Rakusku 5hod 45 min
v Madarsku 14 hod 15 min
na Slovensku 4 hod 40 min
služ cesta bola do čiech ale v skutočnosti boli najviac v Madarsku , neviem sa este velmi orientovat v porade som tu len kratko zatial diky Ludka M
vladan
25.06.04,09:16
riešenie z praxe /konkrétne náš prípad/:
ČR = stravné 25% z denného stravného (pretože boli na území Čiech do 6 hodín + vreckové od 5-40% zo stravného - podľa toho, koľko sa rozhodneš dať)
Rakúsko = platí to isté ako v ČR
Maďarsko = 100% denné stravné (pretože na území Maďarska boli nad 12 hodín + vreckové ako pri ČR)
Slovensko = 0,- Sk stravné, pretože nesplnili podmienku pobytu na služobnej ceste na území SR nad 5 hodín. No myslím, že ak veľmi chceš tak sa môžeš rozhodnúť, že mu dáš stravné v SR 80,- Sk (to je sadzba od 5-12 hodín = 80,- Sk). K poslednej vete pozri zákon o cestovných náhradách. Myslím, že mu môžeš dať stravné, len ak sa nemal možnosť nejako stravovať - alebo niečo také. Bližšie pozri zákon. Pekný deň.
Peťo
25.06.04,10:21
Ak sa môžem pridať, doporučujem pre objektívne posudenie situácie vyznačiť deň a hod. prechodu hraníc /ak prechodov v jeden deň bolo viac./ Je to potrebné aj preto , aby ste neposkytli za jeden deň stravné za dve časové pásma napr. v Rakusku 25 % / za 5,45 hod./ a v Maďarsku 100 % /za 14,15 hod./ Tomu sa vyhnete ak stravné poskytnete v mene cieľovej krajiny. Keď už ste sa rozhodli poskytnúť stravne v mene platnej pre tranzitnú krajinu, môžete poskytnúť stravné : a/ podľa dlžky pobytu v hod. v konkretných kajinách , resp. b/ percentuálne podľa dlžky pobytu .Ani z Vašich doplňuj.údajov nie je jasné , v ktorý deň koľko hodín boli zamestnanci v ktorej krajine , takže je tažko dať presnú odpoveď. Pekný deň.
marienka3
08.10.07,07:06
Ako vyrátať diety pri ceste do Fínska na tri dni, ubytovanie a strava je zabezpečená cez inú organizáciu, ktorá cestu organizuje ako pracovno-exkurzný zájazd a ktorej sme uhradili poplatok. Poraďte prosím, koľko treba vyplatiť a či vopred alebo po návrate. Asi vopred, veď to má na pobyt tam a prípadné náklady. Ďakujem
marienka3
15.10.07,10:47
zistila som, že to má byť vreckové aj že koľko, tak to mám už vyriešené. Ak to bude ešte niekto čítať, tak je otázka už neaktuálna :)