LenkaSlnka
15.04.05,06:54
Uz som pozerala súvisiace témy,ale nenašla som odpoveď na moju otázku, preto prosím o radu.
Vo februári sme vystavili faktúru na 100 ks výrobkov.
Dátum dodania: 25.2.2005
Dátum vystavenia 27.2.2005

Teraz robím dobropis na 30 ks.
Dátum dodania: 25.2.2005 (v tom nemám istotu, ktosi tvrdil, že má byť ako na pôvodnej faktúre - alebo má byť tiež 15.4.2005?)
Dátum vystavenia: 15.4.2005

Ďakujem pekne za názory....
misurka
15.04.05,05:01
Ja myslim, ze datumom dodania na dobropise je datum vyhotovenia dobropisu a nie datum dodania na predoslej fakture. Ja som mala tiez takyto pripad, akurat som na dobropise uviedla aj cislo povodnej faktury.
LenkaSlnka
15.04.05,05:11
Tiež som si to tak myslela, ale myslim že som to počula na nejakom školení, že keď sa dobropisuje nejaká faktúra, majú sa uvádzať pôvodné údaje. Je podľa mňa logické urobiť to, ako hovoríš Mišurka. Asi to urobím tak. (Inak v zákone sa hovorí, že dobropis sa zahrnie do obdobia, v ktorom bol vystavený. O dátume dodania ani zmienka....)
ormika
15.04.05,05:33
Podľa môjho názoru, dátum vystavenia aj dátum dodania na dobropise by mal byť dátum, kedy sa faktúra vystavuje, resp. dátum dodania bude deň, kedy bol tovar vrátený a dátum vystavenia by mal byť do 15 dní odo dňa dodania. Dobropis musí obsahovať tie isté náležitosti ako faktúra, len s tým, že na dobropise musí byť uvedené číslo faktúry, ku ktorej sa dobropis vystavuje.
anto
15.04.05,06:16
Opravu faktúry je možné urobiť dobropisom s dátumom, kedy sa zistia skutočnosti, ktoré oprávňujú vyhotoviť dobrobis. To znamená pri reklamácií deň reklamácie, pri vrátení tovaru deň vrátenia tovaru a pod.
KVAKO
15.04.05,07:14
Na dobropise sa uvádza ako dátum dodania dátum vystavenia 15.4 05, ale mal by byť uvedený odkaz na pôvodnú faktúru ku ktorej sa dobropis vzťahuje a nie je na škodu veci uviesť v texte: dátum pôvodného dodania 25.2.05;)
zdeník
24.11.08,09:45
Pravidelne mi chodia dobropisy, kde je len dáatum vystavenia a dátum splatnosti. Je to spravne? Nemusí byt na dobropise dátum dodania? Ani poznámka, ze dátum vystavenia sa zhoduje s dátumom dodania?
dendoz
25.11.08,07:43
Je rozdiel ked sa robi dobropis napr. z titulu zmeny ceny z dovodu zlej kvality vyrobkov. Tam sa datum vystavenia = datumu dodania. Ale ked nam vratia cast vyrobkov napr. v oktobri a ja idem vystavovat dobropis v novembri, tak datum vystavenia bude novembrovy, ale datum dodania oktobrovy, samozrejme so zachovanim kurzu z povodnej fa.
Vladimír Ozimý
25.11.08,07:55
Je rozdiel ked sa robi dobropis napr. z titulu zmeny ceny z dovodu zlej kvality vyrobkov. Tam sa datum vystavenia = datumu dodania. Ale ked nam vratia cast vyrobkov napr. v oktobri a ja idem vystavovat dobropis v novembri, tak datum vystavenia bude novembrovy, ale datum dodania oktobrovy, samozrejme so zachovanim kurzu z povodnej fa.

pri dobropise ma nezaujima dátum dodania...pretože dobropis sa zahrnie do daňové priznania vtedy keď sa vystaví...inak dobropis nie je samostatné plnenie takže nie je možné hovoriť ani o dátume dodania...je to len oprava pôvodného plnenia.
TaniaDD
19.02.09,11:20
V januári bol dodaný materiál. Na konci februára zistili, že vyfaktúrovali jednu položku chybne. Vystavili dobropis na chybnú položku s dátumom dodania aj vystavenia 31.1.2009 a zároveň vystavili faktúru na správnu položku s dátumom vystavenia aj dodania 31.1.2009. Doklady mi prišli poštou 23.2.2009. Je v poriadku, ak si obidva doklady dám do februára, s tým že k nim pripnem obálku s dátumom dodania?