dakut
21.06.08,20:33
Zdravím poraďákov!
Prosím o radu : Znalec /súčasne je aj zamestnanec/ ktorý má príjmy podľa osobitného predpisu §6 zákona o dani z príjmu je SZČO a použijem tlačivo SB alebo SD ???????????? Ak SD kde sa uvádzajú zaplatené preddavky, ktoré platil ??? nie je v časti SD kolonka na Zaplatené preddavky na ZP.

Ďakujem všetkým čo poradia.
alušik
22.06.08,09:51
Použije sa tlačivo S+SA+SB ;) Samozrejme závisí od súčtu vymeriavacích základov. Do úvahy totiž prichádza aj tlačivo X, ak by boli príjmy nižšie. Ale vzhľadom na celoročnú činnosť zamestnanca, to skôr nepredpokladám.
dakut
22.06.08,11:01
Dík Alušik za jedinú odpoveď, tiež mi to tak vychádza, potrebujem si to utvrdiť.
andy22
22.06.08,11:26
Môžem sa zapojiť s otázkou podobnou? Mám podobný prípad: lekár+znalec+dohoda o vyk. práce. Čiže zamestnanec.., znalec ..+ príjem z dohody o vyk.práce, ten za celý rok 192.000,- Sk. Takže vyplní typ S+SA,SB. Správne? Len sa chcem uistiť, či tam mám zaradiť aj príjem z dohody. Tam poistné zrazené nemal. Vďaka.
andy22
22.06.08,12:43
Nikto mi meporadí?
veronikasad
22.06.08,12:47
Môžem sa zapojiť s otázkou podobnou? Mám podobný prípad: lekár+znalec+dohoda o vyk. práce. Čiže zamestnanec.., znalec ..+ príjem z dohody o vyk.práce, ten za celý rok 192.000,- Sk. Takže vyplní typ S+SA,SB. Správne? Len sa chcem uistiť, či tam mám zaradiť aj príjem z dohody. Tam poistné zrazené nemal. Vďaka.
pokiaľ je príjem dohody z obdobia keď bol zamestnancom, do RZZP sa neuvádza
andy22
22.06.08,13:13
Nezáleží teda na výške príjmu z dohody? Zamestnanec aj dohoda bol celý rok.