cascade
21.06.08,21:18
Vie mi prosím niekto povedať,postup pri uplatnení si ochranného príspevku na "sociálke" ? Dala som tam "PN-ku",ďalej potvrdenie o trvaní-tlačivo na peňažité dávky (PN trvá).Ako postupuje "sociálka"? Vypláca to zo svojich zdrojov alebo to postupuje sociálnej poisťovni?A keď mi "PN" skončí,potom čo? Postúpia ukončenie soc.poisťovni? Týka sa to toho,že čo budem musieť budúci rok doložiť k daňovému priznaniu a od koho žiadať potvrdenia,lebo moja choroba nebude trvať rok a potom sa opäť zamestnám (t.č.som nezamestnaná).Ďakujem vopred.
veronikasad
22.06.08,10:59
Vie mi prosím niekto povedať,postup pri uplatnení si ochranného príspevku na "sociálke" ? Dala som tam "PN-ku",ďalej potvrdenie o trvaní-tlačivo na peňažité dávky (PN trvá).Ako postupuje "sociálka"? Vypláca to zo svojich zdrojov alebo to postupuje sociálnej poisťovni?A keď mi "PN" skončí,potom čo? Postúpia ukončenie soc.poisťovni? Týka sa to toho,že čo budem musieť budúci rok doložiť k daňovému priznaniu a od koho žiadať potvrdenia,lebo moja choroba nebude trvať rok a potom sa opäť zamestnám (t.č.som nezamestnaná).Ďakujem vopred.
Z tvojho príspevku nie je celkom jasné, či sa jedná o výplatu nemocenského v ochrannej lehote /ak začiatok PN je do 42 dní od skončenia posledného prac.pomeru/ alebo výplatu ochranného príspevku počas pracovnej neschopnosti pre občana v hmotnej núdzi.
Nemocenské vypláca soc.poisťovňa, je potrebné priložiť potvrdenie o príjme od posledného zamestnávateľa na predpísanom tlačive.
Ochranný príspevok vypláca Úrade práce SVaR.
Ani jedna dávka nie je predmetom dane, nezahrňa sa do daňového priznania.

Doplň prosím informáciu.
cascade
22.06.08,16:02
Ide mi o ochranný príspevok z úradu práce,soc.vecí a rodiny,odd.soc.vecí.Teda,ak budem neskôr potrebovať vydokladovať to,bude to stále len na odd. soc. vecí?Nebudem musieť behať po soc.poisťovni ,že to poslali tam?(nie som evidovaná na úrade práce,poberám len soc.dávky-hmotná núdza)Ďakujem za odpoveď.
veronikasad
22.06.08,16:07
Ide mi o ochranný príspevok z úradu práce,soc.vecí a rodiny,odd.soc.vecí.Teda,ak budem neskôr potrebovať vydokladovať to,bude to stále len na odd. soc. vecí?Nebudem musieť behať po soc.poisťovni ,že to poslali tam?(nie som evidovaná na úrade práce,poberám len soc.dávky-hmotná núdza)Ďakujem za odpoveď.
Tento príjem nepodlieha dani, preto nebudeš o jeho výške potrebovať žiadne potvrdenie k daň. priznaniu.
Zahrňuje sa len do príjmu manželka/ky, ak by si chcel uplatniť nezd. časť základu dane na teba
cascade
22.06.08,16:16
Neviem,či došla moja rýchla odpoveď....
cascade
22.06.08,16:21
Veď ok,ale stále neviem,či mi ho vydokladuje socialka alebo socialna poisťovňa...
cascade
22.06.08,16:26
Veď ok,ale stále neviem,či mi ho vydokladuje socialka alebo socialna poisťovňa...Ďakujem.
veronikasad
22.06.08,16:30
Veď ok,ale stále neviem,či mi ho vydokladuje socialka alebo socialna poisťovňa...Ďakujem.
ochranný príspevok vypláca Úrad práce SVaR, ak budeš chcieť doklad o jeho výške, dostaneš ho tam. Len neviem na čo ho potrebuješ, k daň. priznaniu ti nie je treba, ani pre budúceho zamestnávateľa.