miriza
15.04.05,06:40
Čaute poraďáci chcem sa Vás opýtať na Prehľad o zrazených preddavkoch a to konkrétne.

- nevytlačilo mi tam celé naše DIČ chýbajú mi 2 čísla
- zrazené preddavky sú bez dátumu zrazenia
- telefónne číslo je dospolu aj s predvoľbou a tiež mi z neho chýbajú 2 čísla
Poslať to takéhto ???
petra:-)
15.04.05,04:44
Čaute poraďáci chcem sa Vás opýtať na Prehľad o zrazených preddavkoch a to konkrétne.

- nevytlačilo mi tam celé naše DIČ chýbajú mi 2 čísla
- zrazené preddavky sú bez dátumu zrazenia
- telefónne číslo je dospolu aj s predvoľbou a tiež mi z neho chýbajú 2 čísla
Poslať to takéhto ???

-DIČ ste pravdepodobne zadali aj s prefixom SK - treba zadať bez SK
- máte vygenerované príkazy na úhradu dane so zadaným dátumom splatnosti?
- telefónne číslo treba zadať v tvare 02/55810569

Určite by som to neposlala, ak tam nie je celé DIČ - teda chýbajú 2 čísla
:)
miriza
15.04.05,05:10
Ako vleziem do toho Olympu aby som si poopravovala údaje. Idem cez firmu napíše mi oprava a nedá sa mi v tom nič napísať.
petra:-)
15.04.05,05:28
Malo by to fungovať cez "organizácia" potom "podnik" zobrazí sa okno s názvom oprava podnikových údajov a malo by sa to dať opraviť. Teraz som to však vyskúšala, mám verziu 5.80 a skutočne sa tam nedajú údaje opraviť.
Asi by bolo najlepšie zavolať do Krosu a zistiť v čom je chyba, pretože pri predchádzajúcich verziách som bez problémov údaje v tomto okne opravovala. :(
miriza
15.04.05,06:04
Volala som do Krosu.Musím sa nastaviť na mesiac v ktorom ešte nemám uzavreté mzdy a funguje to už som to aj vyskúšala.
Pekný deň
Kimáková
15.04.05,13:14
Ako vleziem do toho Olympu aby som si poopravovala údaje. Idem cez firmu napíše mi oprava a nedá sa mi v tom nič napísať.
Mila Miriza. aj ostatní:

Ak chcete opravovať akékoľvek údaje v Organizácia - POdnik, musíte mať samozrejme odomknutý mesiac, v ktorom to chcete opraviť. Ináč to nepôjde (preto je uzamknutý).
Kimáková
15.04.05,13:16
Čaute poraďáci chcem sa Vás opýtať na Prehľad o zrazených preddavkoch a to konkrétne.

- nevytlačilo mi tam celé naše DIČ chýbajú mi 2 čísla
- zrazené preddavky sú bez dátumu zrazenia
- telefónne číslo je dospolu aj s predvoľbou a tiež mi z neho chýbajú 2 čísla
Poslať to takéhto ???
Myslíml, že k tomuto už Petra napísala všetko, akurát regaujem na otázku že zrazené preddavky sú bez dátumu. Ak budete tlačiť tento dokument je potrebné zaklknúť "Uhradené v dobe splatnosti", aby Vám program potiahol dátumy z prevodných príkazov
Jana 55
20.04.06,05:26
Ahojte,pri vytlačení prehľadu mi v 4 riadku t.j. Nedoplatky alebo preplatky...za predchádzajúce obdobie mi vyskakuje suma ale neviem prečo.? Neviem o tom,že by som mala nejaký nedoplatok.
LubenaK
20.04.06,05:57
Skontroluj si to s dokumentom - Odvod dane - Rekapitulácia uhradenej dane. Tam máš kontrolu na zrazenú a odvedenú daň. Potom uvidíš, čo Ti do tlačiva vlastne ťahá.
sway
20.04.06,06:07
Ahojte,pri vytlačení prehľadu mi v 4 riadku t.j. Nedoplatky alebo preplatky...za predchádzajúce obdobie mi vyskakuje suma ale neviem prečo.? Neviem o tom,že by som mala nejaký nedoplatok.

a ešte si kukni do prevodných príkazov- odtiaľ ťahá tiež sumy - môžbyť, že si si vygenerovala niečo navyše....;)
SilviaS
12.04.07,07:27
Dobrý den milý poradáci!!!
Veľmi pekne prosím o radu!!
V riadku 7 a 6 v prehľade sa píše daň čiže suma 2 .krát rovnaká ?????
A v riadku 11 sa píše dátum dovodu zrážkovej dane??? A riadok 10 a 11 sa píše rovnaká zrážková daň????
Je to správne????
Vďaka pekne Silvia:) :) :) :)
ryja
12.04.07,07:49
keď ti to nevytlačilo komlet, nájdi si tlačivo www.drsr.sk tlačivá- vyplňovať na internete a tam ti to vo vyfarbených okienkach robí súčty, takže vidíš či robíš chybu.Tlačivo nejde uložiť , ale vyplniť ide, akurát v hlavičke sa nedá napísať rok 2007, na zadnej strane už dátumy fungujú
jani73
23.04.07,09:53
Prosím Vás o radu, zaniesli sme prehľad za 1/4 na DU.
Dnes sme zistili, že nebol do prehladu zahrnutý bonus zamestnanca z RZD za predchádzajúci rok. Mzdu s RZD sme opravili. Jedná sa mi o opravu Prehľadu. Je ešte v termíne (do 30.4), ako vytlačím opravný doklad? Keď si zadám tlač nie je tam nikde možná znema z riadneho na opravný?
Poradíte? Ďakujem
LubenaK
23.04.07,20:25
V Olympe sa zatiaľ opravné nedajú tlačiť. Vytlač riadny, zamaž políčko a zaškrtni opravný.
KEJKA
05.04.09,09:11
Prosím Vás o radu, zaniesli sme prehľad za 1/4 na DU.
Dnes sme zistili, že nebol do prehladu zahrnutý bonus zamestnanca z RZD za predchádzajúci rok. Mzdu s RZD sme opravili. Jedná sa mi o opravu Prehľadu. Je ešte v termíne (do 30.4), ako vytlačím opravný doklad? Keď si zadám tlač nie je tam nikde možná znema z riadneho na opravný?
Poradíte? Ďakujem


V Olympe sa zatiaľ opravné nedajú tlačiť. Vytlač riadny, zamaž políčko a zaškrtni opravný.
Ani v r. 2009 sa nedajú tlačiť opravné výkazy?
mzdarka renca
05.04.09,09:35
Ani v r. 2009 sa nedajú tlačiť opravné výkazy?

bohužial stav sa nezmenil, volala som do krosu a oznámili mi, že treba po oprave vytlačiť nový a vybielitkovať riadny a označiť opravný. Tento istý problém je aj v alfe, pri opravných a dodatočných DP.
ZuzanaP
14.04.09,15:24
Neťahá mi do prehľadu vrátenie DB. Ani keď som označila, že uhradené v dobe splatnosti a nejde mi ani vytvoriť prevodný príkaz a poukázanie DB. Neviete mi niekto poradiť? Chcela by som mzdy dokončiť dnes, ak nie tak ráno volám do Krosu.;)
ZuzanaP
15.04.09,11:44
Neťahá mi do prehľadu vrátenie DB. Ani keď som označila, že uhradené v dobe splatnosti a nejde mi ani vytvoriť prevodný príkaz a poukázanie DB. Neviete mi niekto poradiť? Chcela by som mzdy dokončiť dnes, ak nie tak ráno volám do Krosu.;)


Vyriešené:)
rodina1
16.04.09,05:28
Vyriešené:)
Napíš, ako si to vyriešila.
ZuzanaP
16.04.09,05:29
Napíš, ako si to vyriešila.
Chýbal mi v časti bankové účty účet pre daň preddavkovú, zatiaľ sme ho nepotrebovali, mali sme len zrážkovú daň. Tým sa to vyriešilo.:)
jani73
23.04.09,08:31
Prosím Vás ako by som mohla opraviť v r. 9 sumu? Mala by tam byť suma vyplateného daň. bonusu, v danom mesiaci bol len zrážková daň, ktorú odpočítalo od bonusu, rozdiel nám DU vráti,. DB na vrátenie je dobre vypočítaný, ale do r. 9 mi dáva 0, ako to opraviť? Ďakujem
Aňuška
23.04.09,10:07
Nie je to zrážková daň za 3/2009, ktorá bude zohľadnená
až v prehľade 2.Q? Možno si si neuvedomila, že je to posunuté a v stĺpci mesiaca 03 je zrážková daň z februára.
Inak neviem.
jani73
27.04.09,05:14
Ďakujem za reakciu, ja viem že na prehľade sa to zohľadní až v 2Q, ale volala mi pani z DU, vraj ňa riadku 9 má byť DB o ktorú sa poníži zrážková daň, zastavila som sa za ňou osobne, nakoniec ten prehľad nechala tak ako som ho odvzdala. V prehľade to veľa ľudí pletie, keď preddavková daň je za kvatrál za ktoráý sa podáva a zrážková je posunutá o jeden mesiac. Takže už je to OK. pekný deň.