martina2907
21.06.08,23:02
Ahojte, mate niekto skusenosti s tymto bungalovom, prip. najde sa niekto,kto ho ma? Budem rada za vsetky vase dotazy k tomuto domu.Dakujem:)
jankot
22.06.08,06:35
mozem ti zaslat projektovu studiu. daj email
martina2907
22.06.08,13:25
Dakujem, samozrejme, ze +DPH. Pekny den
Zypsik
23.06.08,11:27
Pozrel som sa na ten projekt svojimi ocami:
1. Pekny dom, cena primerana.
2. Vysoky strop v obyvacke je mozno efektny, ale vykurovat by som to nechcel. (+ tie stresne okna zbytocne zvysuju naklady, pracnost a pri "kvalite" prace aj riziko, ze to bude zatekat.
3. Vchod do WC rovno pri vchodovych dverach dost vela ludi zavrhuje - musite vecne upratovat pri dverach, inak si roznasate spinu po byte.
4. Sprchovaci kut rovno pri dverach - pozor na vysku dveri, aby sa tam vosla aj nejaka protismykova rohozka ;-)
5. 2,5 metra ako sirka izby je podla mna malo, ak sa da a financie pustia, natiahnite ten dom o pol metra.
6. Ehm, odbre vidim krb vedla spajze? Na tepelnej izolacii teda nesetrite...
atrick
28.07.08,14:26
Dobrý den...dufam že niemom drzí ale mal by som aj ja zaujem o tuto studiu nakolko sa rozhodujeme medzi 65 a 567.dakujem za jeho zaslanie
atrick
28.07.08,14:29
Dakujem, samozrejme, ze +DPH. Pekny den
Dobrý den...dufam že niemom drzí ale mal by som aj ja zaujem o tuto studiu nakolko sa rozhodujeme medzi 65 a 567.dakujem za jeho zaslanie
slavena00
05.08.08,08:17
Dobry den prajem, my sme sa rozhodli taktiez pre B567. projekt nas vysiel 50 000,-. navrhnutu mame zmenu a to konkretne presun WC a kupelňu dozadu a vpredu mame detsku. nepacilo sa nam to WC hned pri vchodovych dverach. zatial mame ukoncenu vrchnu deku, nachystany je krov, škridla. doteraz nas to vychadza cca 800 tis. Sk. odhad rozpočtu - komplet dom so zateplenim a fasadou, s kuchynou bez ostatneho nabytku cca 2 mil. Sk. robime svojpomocne.
Kandrea
05.08.08,08:44
Dobrý deň, my sa tiež rozhodujeme pre tento projekt, ale od ARDPROJEKT - RD LINEA je to v podstate ten istý projekt len strechu áčkovú a tiež by sme chceli dať dopredu detskú izbu a celý projekt predĺžiť o 1 m, aby boli izby väčšie.
Wlady
26.08.08,05:01
Mozem sa spytat co stali cca zaklady s dekou?
olivin
26.08.08,21:15
Zaujimava nahoda, akurat cez vikend sme sa o tomto projekte s manzelom bavili ako o potencionalnom, inspirovalo nas septembrove cislo casopisu "pekne byvanie" kde je z navstevy v nom reportaz.

SLAVENA, mozem ta poprosit, aby si priblizila vami realizovane zmeny, kam dozadu ste premiestnili kupelnu? Z coho staviate?

Mne sa na projekte paci oddelena denna a nocna cast. Tiez by som privitala predlzenie domu minimalne o 0.5 metra, idealne viacej. Taktiez ma prekvapilo umiestnenie krbu pri spajzi. Tu sa chcem spytat, ake su alternativy krbu - totizto v ziadnom pripade si nas neviem predstavit ako denne rozrabame ohen, udrziavame ho, cistime a podobne. Je dnes, v case krboveho boomu, hrieh postavit dom bez neho? Taktiez co ma prekvapilo v reportazi v casopise je umiestnenie pracky v predsieni za posuvnou stenou, som otvorena nestandardnym rieseniam, len mi to pride dost neprakticke (skladovanie spinaveho pradla, pripadne predpieranie, a pod.).
WC umiestnene pri predsieni je velmi caste u katalogovych projektov, mne osobne tento fakt nevadi, aj tak by som rada vedela ako je casto pouzivane, napr. takou 4-clennou rodinou. Vobec, zamyslam sa nad efektivnostou dvoch WC v malom dome, co vravite na kupelnu + samostatne WC bez druheho WC v dome a radsej priestor pri vchode by mohol sluzit ako dalsi ulozny priestor (na spinavsie veci z vonku - bycikle, korcule, naradie a tak)? Len ako vyriesit priestor na dosiahnutie samostatnej kupelne a samostatneho WC konkretne u tohto projektu???
Zypsik
27.08.08,08:36
Samostatne WC a kupelna:
WC na mieste sprchoveho kutu a skrinky v samostatnom WC, dvere si zvolte kde chcete, ale sikovnejsie to asi bude z chodbicky pri izbach.
Sprchovaci kut na miesto WC v spolocnej kupelni.
A ostava vam priestor projektovaneho samostatneho WC na technicku miestnost.
Ci 4-clenna domacnost potrebuje 2WC je na vasich potrebach a (najme rannych) zvykoch. Predpokladam, ze sa zhodneme, ze spolocne WC+kupelna bez samostatneho WC je hlupost.
Wlady
27.08.08,10:22
Vyzera to ako rozumna zmena. Tym padom v technickej miestnosti by nemuselo byt ani okno, nie?
Zypsik
27.08.08,10:38
Ja by som si tam okno dal... Ked uz nie pre svetlo, tak pre vetranie urcite ano...
olivin
27.08.08,11:09
ZYPSIK, suhlas - spojena kupelna s WC je blbost, tak som vyrastala a viem co to obnasa, ale uvazujem ci by pri mensej velkostnej kategorii domu nestalo za to spravit kupelnu (bez WC) a samostatne WC a tym ziskat tak prepotrebny technicky/skladovaci kumbal, hoci 2m2 no nic moc, ale aspon nieco, este ak by sa dom predlzil tak by sa ziskal priestor pre zvacsenie najmensej izby a taktiez technicko-skladovacej miestnosti, tvoj napad sa mi paci, dvere by som dala urcite z chodby kde su aj tie do kupelne ... co by dalo este vytknut takejto uprave ak chcem dom do 100m2 uzitkovej plochy pre 4 osoby, ekonomicky nenarocnu stavbu, nizke energeticke naklady???
Wlady
27.08.08,11:37
Ale ako moze strecha zmenit dom.....porovnavam tento B 567 s Lineou od ARDu (w.ytongdom.sk/typove-projekty/ard-projekt/ard-linea/) A s touto strechou sa mi paci este viac.....
olivin
27.08.08,11:59
Este hladam ine interierove riesenia pre podobny typ domu a toto ma dispozicne velmi zaujalo, pozrite na stranke ARCHTEAM (.cz) dom M180 co na to ostrielani poradaci??? Chyba mi tam technicko/skladovacia miestnost a komora pri kuchyni, ale velmi sa mi paci zaujimave vyuzitie kuchyne a obyvacky ako prechodoveho/chodboveho priestoru, co podla mna pri tomto type miestnosti nevadi a nasledne dlhsia chodba v nocnej casti domu je zaroven aj satnik, u ineho podobneho projektu z tej istej stranky bola chodba pouzita ako pracovna, co by sa podla mna dalo aj kombinovat )satnik - roldoor + pracovny kutik kto potrebuje. Mna tu skor zaujima technicka stranka stavby, ci sa da tento dom postavit ako energetiky nenarocny s lacnejsou strechou ako je A-ckova, ale aby to bol murovany dom s trosku menej minimalistickym exterierom, taky trosku "teplejsi" (pocitovo) z vonku??? pre dalsie dispozicne ideii pozrite domy M160 a este jeden medzi domami podla individualneho navrhu M05. Bohuzial nemozem sem dat priame linky lebo este nemam potrebny pocet prispevkov.
Zypsik
27.08.08,16:13
Nemozem si pomoct, ale tie projekty vyzeraju ako pozliepane unimobunky.
A ten individualny je sama chodba...
Wlady
18.09.08,13:25
Este by som sa chcel sa spytat ako uplny laik, ci pri dome tohto typu musi byt betonovy strop, nakolko sa mi velmi paci priznany dvereny strop. Pytam sa vseobecne, viem ze posledne slovo by mal statik.
LUSETA323
20.09.08,20:39
TEN bungalov podla mna nema chybu.Videla som podobny v Povazanoch.Ohromne prijemny domcek a ked das poriadne eurodvere-vchodove tak ani v zime nie je problem.s kurenim odporucam poradit sa z majitelom firmy VAVROTHERM.Maju aj svoju internetovu stranku.
Tiger23
08.01.10,11:25
mozem ti zaslat projektovu studiu. daj email

Ahoj mozem ta poprosit o tu projektovú štúdiu na bungalov 567 ?

Dakujem
muko85
08.01.10,11:39
Este hladam ine interierove riesenia pre podobny typ domu a toto ma dispozicne velmi zaujalo, pozrite na stranke ARCHTEAM (.cz) dom M180 co na to ostrielani poradaci??? Chyba mi tam technicko/skladovacia miestnost a komora pri kuchyni, ale velmi sa mi paci zaujimave vyuzitie kuchyne a obyvacky ako prechodoveho/chodboveho priestoru, co podla mna pri tomto type miestnosti nevadi a nasledne dlhsia chodba v nocnej casti domu je zaroven aj satnik, u ineho podobneho projektu z tej istej stranky bola chodba pouzita ako pracovna, co by sa podla mna dalo aj kombinovat )satnik - roldoor + pracovny kutik kto potrebuje. Mna tu skor zaujima technicka stranka stavby, ci sa da tento dom postavit ako energetiky nenarocny s lacnejsou strechou ako je A-ckova, ale aby to bol murovany dom s trosku menej minimalistickym exterierom, taky trosku "teplejsi" (pocitovo) z vonku??? pre dalsie dispozicne ideii pozrite domy M160 a este jeden medzi domami podla individualneho navrhu M05. Bohuzial nemozem sem dat priame linky lebo este nemam potrebny pocet prispevkov.
existuje lacnejsia strevcha ako A-ckova?
220870
08.01.10,11:44
Pultová.
muko85
08.01.10,12:37
na pultovu som zabudol... malokde ju este vidno
ciners
08.01.10,13:04
na pultovu som zabudol... malokde ju este vidno

Na NED je to klasika :)
sedro
09.01.10,12:44
Dobrý den,
.. skúsim sa priživiť na téme Euroline - bungalov. Nestavá niekto bungalov 971, uvažujeme nad jeho stavbou.
Tiger23
25.01.10,11:44
Nema tu nikto mail na uzivatela "jankot"

Dakujem