slnecnica
22.06.08,12:08
Dobry den,
v projekte mame nakreslene 2 vence,vraj prvy je na stuzenie sien a druhy na stuzenie stropu. v projekte je dreveny strop - taky bude aj v skutocnosti. je to bungalov bez podkrovia, aj ked casom sa mozno zobytni. nad prvym vencom su este 2 rady tehal a potom je dalsi veniec. naozaj su potrebne obidva vence? mozete nam poradit?
chandler
22.06.08,15:50
mam tomu rozumiet tak, ze ak ti tu niekto napise ze staci jeden tak nebudes stavat podla projektu ale podla tej rady a jeden vypustis? b y ma zaujimalo ze ktory :)
tazko to posudit ked clovek nevidi projekt, ale logicky predpokladam, ze ked tam dali dva tak treba dva.
Zoltán Kovács
22.06.08,22:41
Zrejme je strecha nadvyhnutá podmurovkou (2 rady + veniec). V tom prípade je potrebný aj ten druhý veniec. Mám dojem, že podkrovie je pripravené na bývanie. Inak by nebolo potrebné murovať nad prvým vencom ešte 2 rady.
borbi
23.06.08,10:52
chapem tomu ze tehly, prvy veniec, strop,tehly,tehly,druhy veniec,pomurnica atd.ak je to takto tak potom je to ok o inom systeme neviem.no dobra rada(odbornika)nad zlato.podla mna nie kazdy projektant vie co robi.
chandler
23.06.08,11:09
chapem tomu ze tehly, prvy veniec, strop,tehly,tehly,druhy veniec,pomurnica atd.ak je to takto tak potom je to ok o inom systeme neviem.no dobra rada(odbornika)nad zlato.podla mna nie kazdy projektant vie co robi.


tak dobra rada odbonika nad zlato .... a zaroven nie kazdy odbornik (projektant) vie co robi? :)
nejako so protirecis

smith ma asi pravdu, ze to podkrovie je pripravene na byvanie a preto je to tak ako to je
220870
23.06.08,19:43
Klasický dom s obytným podkrovím..Sú potrebné obidva.Nie je čo riešiť
slnecnica
25.06.08,05:51
ano uvazovali sme, ze casom s to mozno zobytni aj hore, dakujem vam vsetkym za rady, lebo naozaj sme si neboli isti, ci to takto ma byt. projektant mal ku vsetkemu taky svojsky pristup a navrhol dom na pozemok, na ktory sa vobec nebol pozriet, a preto sme museli pocas vystavby riesit ako ho urobit tak, aby nebol velmi "utopeny" a aby nebol velmi strmy prijazd do garaze. dom je bungalov - je dost dlhy 18,5 metra a pozemok je kopec a nie rovina, do akej ho projektant navrhol. museli sme garaz znizit a zadne izby zase zdvihnut. takze este raz dakujem za vsetky rady......