Kes0
22.06.08,14:08
Ahojte,
mozno je to skor do rubriky Odporucam, ale tam je mrtvo tak pridam otazku sem. Rozhodli sme sa o stavbu montovaneho domu ale teraz ostava otazka u koho si montovany dom dat spravit. Projekt mame spraveny samostatne (zrejme ho bude treba upravit do jednotlivych systemov). Napiste ake mate skusenosti s jednotlivymi firmamy ktore stavaju montovane domy. Zatial som diskutoval len s dvoji a to Bien haus, vsetci co s nimi stavali a ja som s nimi rozpraval su spokojny, len je tam faktor vyssia cena. A potom HFB tam som zatial pocul len jednu referenciu. Zo zvysnych firiem mam rozporuplne dojmy (ako napr. wolfhaus).
Poradte ktoru firmu si mam dat este do uzsieho vyberu ?
Dakujem
yao
23.06.08,07:27
zaujimava sa mi zda conus.sk
janaGT
23.06.08,10:39
www.gordon.sk (http://www.gordon.sk)
Kes0
23.06.08,11:03
conus.sk su sice zaujimavy ale robia tolko cinnosti ze mi to pride ze ani jednu poriadne. To uz skor ten gordon i ked jana nepises preco ich doporucujes.
ps. je to bieda ze sukromne spravy sa daju posielat az po 5tich prispevkoch, lebo clovek musi napisa najskor par zbytocnych prispevkov aby mohol normalne komunikovat
chandler
23.06.08,11:06
ja neviem, montovany RD?
nebojis sa ze ti ho zozeru mysi? ja by som sa bal...
nemozes si zmonotovat nejaky z tehal? :)
Kes0
23.06.08,11:09
Nebojim sa toho, myslim si ze uz je technologia natolko dobra ze sa v montovanom dome budem citit prijemne a aj co to vydrzi. Momentalne si neviem vybrat z ponuky firiem co robia montovane, neviem co by ma stalo namahy vybrat dodavatela na murovany, kedze sa do stavby ako takej nerozumiem a nemam v plane sa stat odbornikom na tuto temu.
Vzdy skor ide o to ako je jednotliva technologia implementovana a nejedna sa az tak o technologiu. A to je ten problem, aj najlepsie z najlepsieho je zle ked sa to odflakne
chandler
23.06.08,11:11
a o kolko vlastne vyjde lacnejsi ten montovany dom ako normalny murovany?
janaGT
23.06.08,11:12
ja neviem, montovany RD?
nebojis sa ze ti ho zozeru mysi? ja by som sa bal...
nemozes si zmonotovat nejaky z tehal? :)
sa mi páči výraz "zmontovať z tehál"
Kes0
23.06.08,11:13
Ja som nikde nepovedal ze montovany dom vide lacnejsie ako murovany. Podla mna to v nasich podmienkach je +- rovnako. Ale o tom uz viac je v debate "murovat alebo montovat"
chandler
23.06.08,11:18
Ja som nikde nepovedal ze montovany dom vide lacnejsie ako murovany. Podla mna to v nasich podmienkach je +- rovnako. Ale o tom uz viac je v debate "murovat alebo montovat"

no ved prave to ja to co som si ja o tom myslel (nikdy som sa o to specialne nezaujimal, tak som si nebol isty), vonku sa stavaju montovane domy prave preto ze je to ovela lacnejsie. my slovaci mame velku stavitelsku tradiciu, staviame si domy svojpomocne, ale inde to tak nie je. tam ked poviem ze si u nas ludia stavaju domy tak kukaju na mna jak na blazna.
takze preto stavat u nas montovane domy nema zmysel. lebo to najdolezitejsie hladisko - cena sa straca. a ostavaju iba nevyhody.
janaGT
23.06.08,11:20
my počítame cca 20 000,-/m2 zastavanej plochy ( bez DPH ) pri stavbe na kľúč, a cca 12 500/m2 zast. plochy pri hrubej stavbe.
vxyz
09.09.08,14:30
envirodom.sk
Arak0007
09.09.08,15:39
Mne sa velmi pozdava certiko.sk , velmi seriozne jednanie, zmluvne sa dohodnete na fixnej cene, na rozsahu stavby, v podstate aj na pouzitych materialoch.
slecna
11.09.08,11:03
Mne sa velmi pozdava certiko.sk , velmi seriozne jednanie, zmluvne sa dohodnete na fixnej cene, na rozsahu stavby, v podstate aj na pouzitych materialoch.


Ale mne sa nezdajú zrovna lacný
Arak0007
14.09.08,10:14
Ale mne sa nezdajú zrovna lacný
Ale dom nestavias na par rokov, ked si prepocitas co ti za tie peniaze urobia aj ine firmy, tak velky rozdiel nieje
NInive
15.09.08,12:53
my počítame cca 20 000,-/m2 zastavanej plochy ( bez DPH ) pri stavbe na kľúč, a cca 12 500/m2 zast. plochy pri hrubej stavbe.

Hm, Jani cena je ozaj super (na montované domy, ktorých cena je veľmi premrštená), ale iba tá. Lebo cena nije všetko. Treba napísať aj zloženie stien, ale gordon je v tomto myslím ďaleko za ostatnými. Rečičky, že nízkoenergetický môže povedať len ten, čo nevie o čom je reč. Jeden dom som si odsledovala od A po Z. Domček je síce pekný, ale na tej izolácii treba riadne zamakať. Jednoducho za veľa peňazí véééééééééééééľmi málo muziky. Pri výstavbe z tehál ytongu by som ze tú cenu aj riadne zateplila a ešte by mi aj zostalo.........................