Susan
15.04.05,07:35
Ahojte poradaci. Vie mi niekto poradit ako ma vyzerat financna analyza?

Na DU mam vypracovat financnu analyzu k odpusteniu penale:-((
Dakujem.
Danuska
15.04.05,06:56
Neviem, ale keďže to je pre daňový úrad, predpokladám, že budú chcieť rozprplať všetky predpokladané príjmy a všetky predpokladané výdavky. Mala by si im zdôvodniť, že na zaplatenie toho penále nebudeš mať. Alebo chcú anylýzu za rok v ktorom ti vznikol ten nedoplatok a ty im musíš tokom fin. prostriedkov dokázať, že v tom roku si nemala dosť peňazí na zaplatenie. Nebolo by zlé uviesť tam aj dátumy splatnosti, lebo na to sa vzťahuje trestný zákon.
Susan
15.04.05,09:07
Dakujem Danuska, ze si zareagovala na moju prosbu. Rozpisala som stav penaznych prostriedkov v hotovosti a na uctoch a urobila som prehlad pohladavok a zavazkov podla splatnosti do lehoty, do 90 dni, do 180 dni a nad 180 dni. Neviem, co by som im este mohla zahrnut do uvedenej analyzy. Ale aj tak dakujem.
Danuska
15.04.05,11:21
Skús ešte pozrieť tie splatnosti dokladov, ktoré si v tom danom čase platila, aby si neporušila časový sled úhrad. Neviem to presne popísať. "Ak by ťa niekto dal na súd pre neuhradenie jeho pohľadávky, musela by si zdokladovať, že si nezaplatila nič skôr ako ako tá jeho dlžná čiastka". Niekde sa o tom pojednáva v poslednej úprave trestného zákona ale neviem kde. čítala som to snáď za Márie-Terézie. Držím palce