larysa
23.06.08,06:16
ahojte poraďáci. môžte mi niekto poradiť alebo odkázať na nejaký link tu na porade? potrebujem pomôcť s týmto, SZČO v roku 2006 mala prerušenú živnosť až do roku februára 2007 - ale odvody si platil dotyčný dobrovoľne, živnosť sa mu znova obnovila od 24.2.2007 a dal si ju zase prerušiť 27.11.2007. ako mu mám vlastne počítať RZZP, keď platil poistné aj keď mal živnosť prerušenú? za aké obdobie to mám počítať? za celý rok alebo len keď bol SZČO?
veronikasad
23.06.08,06:07
ahojte poraďáci. môžte mi niekto poradiť alebo odkázať na nejaký link tu na porade? potrebujem pomôcť s týmto, SZČO v roku 2006 mala prerušenú živnosť až do roku februára 2007 - ale odvody si platil dotyčný dobrovoľne, živnosť sa mu znova obnovila od 24.2.2007 a dal si ju zase prerušiť 27.11.2007. ako mu mám vlastne počítať RZZP, keď platil poistné aj keď mal živnosť prerušenú? za aké obdobie to mám počítať? za celý rok alebo len keď bol SZČO?
Ak nemal nahlásené na ZP prerušenie živnosti, treba si dať do poriadku oznamovaciu povinnosť. Ak počas prerušenia nebol evidovaný na úrade práce, mal sa prihlásiť ako samoplatiteľ a platiť odvody ako samoplatiteľ.
Podľa výšky základu dane vypisuješ tlačivo S +SB + SC alebo X + XB + XC.
Ak platil celý rok odvody ako živnostník, vyjde mu preplatok. Do úhrnu zaplatených preddavkov za SZČO však uvádzaš len predpis zo živnosti.
larysa
23.06.08,14:38
Ak nemal nahlásené na ZP prerušenie živnosti, treba si dať do poriadku oznamovaciu povinnosť. Ak počas prerušenia nebol evidovaný na úrade práce, mal sa prihlásiť ako samoplatiteľ a platiť odvody ako samoplatiteľ.
Podľa výšky základu dane vypisuješ tlačivo S +SB + SC alebo X + XB + XC.
Ak platil celý rok odvody ako živnostník, vyjde mu preplatok. Do úhrnu zaplatených preddavkov za SZČO však uvádzaš len predpis zo živnosti.

ak mal základ dane 67.285 sk, tak ktoré tlačivo vyplnujem? x ?
veronikasad
23.06.08,14:42
ak mal základ dane 67.285 sk, tak ktoré tlačivo vyplnujem? x ?
X + XB + XC
larysa
23.06.08,15:06
X + XB + XC

no to som práve urobila. ale myslím, že mi vyšla hlúposť. na preddavky zaplatil cca 10000 Sk ako szčo, ako samoplatiteľ zaplatil 692 Sk. a v VIII. oddieli mi vyšlo, že má preplatok okolo 8.000 sk. to je somarina, nie? niečo mi tam chýba, alebo čo s tým mám robiť?
larysa
23.06.08,15:16
už to mám OK, zabudla som tam dopísať dni, keď poistenec nebol osobou so zdravotným postihnutím.