Adaka
23.06.08,06:30
Chcem sa spýtať , má niekto skúsenosti s nákupom v Poľsku( sádrokartón, osb dosky, polystýren...) viem že obkladačky a nábytok kupujú bežne a je to lacné ďakujem
martina2907
23.06.08,05:15
Ahoj, nieco to som uz v Polsku kupovala, nebol to sice stavebny material, ale nezdalo sa mi to az tak lacne, ak si clovek vezme do uvahy cestovne, cas... Mozno pri stavebninach sa to oplati, neviem, tiez by ma to zaujimalo....
Adaka
29.06.08,17:01
a ako je to s nábytkom, kuchynská linka na mieru bol niekto spokojný....
dado 1984
30.06.08,19:30
ahoj adaka co sa tyka kuch. liniek atd.... segra ma vsetko len od polskych majstrov a je to perfektne neviem ci mala stastie ale naozaj dobre a aj cena bola ovela lepsia ako u nas :)
Adaka
01.07.08,05:01
a nevieš v ktorom obchode bola nakupovať? načo si treba dávať pozor pri kúpe obkladačiek niekto je spokojný niekto vraví je je tam rozdiel aj 3 mm?
Milan.Žiška
01.07.08,07:32
:)Kvalita je adekvátna cene. Nie každý si vyberie. V najhoršom je to celkom pekný výlet.:)
mirec29
02.07.08,07:04
Nemá niekto cenník polystyrénu od výrobcov z Poľska?
Adaka
04.07.08,09:53
polystyren z Poľska je redší oproti našemu ten by som tam asi nekupovala
Zoltán Kovács
04.07.08,09:59
polystyren z Poľska je redší oproti našemu ten by som tam asi nekupovala

Ten prípadný cenový rozdiel v prospech poľského, je na úkor kvality oproti slovenského.
salka
04.07.08,10:38
Na Slovensku sme kupovali poľský Cersanit - WC a umývadlo - slúži nám už 7 rokov k plnej spokojnosti.
Známa kúpila v PL krb talianskej výroby o 10000 lacnejšie ako u nás, avšak "krbár" povedal, že sú aj kvalitnejšie výrobky :rolleyes: :cool:

Tiež uvítam konkrétne skúsenosti s poľskými materiálmi - ideme stavať dom a tiež by sme rady čo - to doviezli z PL - samozrejme pri jednom nákupe by sme chceli kúpiť viac vecí, aby nešlo len o výlet ;)

Veď naše stavebniny sú zamorené poľskými materiálmi a ceny u nás (na západnom slovensku) sú neporovnateľne vyššie ako napr. ten istý tovar v blízkosti poľských hraníc (napr. mám čerstvú skúsenosť s obkladačkami - až 200 Sk za m2), tak si neviem predstaviť, aká bude cena priamo v PL.
Len ešte asi treba konkrétne vedieť ktorému predajcovi sa vybrať :confused::confused:

Nedá niekto typ ako sa zorientovať na tom polskom trhu ??? Diky ;)
ivko1982
07.06.09,19:45
no kamarat ide stavat poschodovy dom z itongu (hrubu stavbu) na slovensku mu vyratali cenu hrubej stavby (len material itong) cca 280 000 sk,a v Polsku 180 000 aj z dovozom do Nitry