bobino38
23.06.08,06:23
Mohli by ste poradiť aj mne?..mám z kamery nejaké videá vo formáte DVD, ktoré by som potreboval spojiť na jeden DVD film, alebo teda na jedno DVD, mám 3 malé DVD-čka, kde sú záznamy a tie potrebujem dať na jedno DVD a potrebujem aby to hralo súvisle za sebou.Je na to dobrý aj Virtual dube?..potrebujem to upraviť tak, aby to bolo možne prehrať na DVD prehrávači aj v PC.
bobino38
23.06.08,04:44
Mohli by ste poradiť aj mne?..mám z kamery nejaké videá vo formáte DVD, ktoré by som potreboval spojiť na jeden DVD film, alebo teda na jedno DVD, mám 3 malé DVD-čka z kamery, kde sú záznamy a tie potrebujem dať na jedno DVD a potrebujem aby to hralo súvisle za sebou.Je na to dobrý aj Virtual dube?..potrebujem to upraviť tak, aby to bolo možne prehrať na DVD prehrávači aj v PC.
Chobot
23.06.08,06:38
Mohli by ste poradiť aj mne?..mám z kamery nejaké videá vo formáte DVD, ktoré by som potreboval spojiť na jeden DVD film, alebo teda na jedno DVD, mám 3 malé DVD-čka z kamery, kde sú záznamy a tie potrebujem dať na jedno DVD a potrebujem aby to hralo súvisle za sebou.Je na to dobrý aj Virtual dube?..potrebujem to upraviť tak, aby to bolo možne prehrať na DVD prehrávači aj v PC.

Je dosť ťažké upravovať (editovať) video vo formáte DVD video. Treba to najprv skonvertovať na nejaký napr. .avi, .mpeg alebo .mp4 súbor a ten v nejakom videoeditore postrihať a znovu uložiť ako DVD video.

Takže musíš postupne tie malé DVDčka skonvertovať na napr. na ten .mp4 a ten postrihať. Práve včera som ripoval nejaké DVD filmy na mp4 pomocou Nero Recode. S tým mp4 súborom potom môžeš pekne pracovať. Budeš mať 3 takéto súbory a tie si môžeš strihať trebárs aj vo Virtual dube, ak ten podporuje mp4 formát. Ak nie, tak to znovu musíš skonvertovať na niečo iné - trebárs avi.

Treba sa s tým trochu pohrať, nie je to tak jednoduché, ako by si niektorí mysleli.:rolleyes: Treba len mať správne aplikácie.
bobino38
23.06.08,07:12
Otázka k téme, ale z iného uhla,ja som tie súbory z kamery prekopíroval do PC a potom vypálil na DVD-R, lenže nejdu prehrávať v stolovom prehrávači, je lepšie to napáliť na DVD+R?
Fero11
23.06.08,07:17
Co je to format DVD ??
DVD video pouziva kompresiu (format) mpeg2. Nemam ziadnu kameru. ale na tie DVD disky ti to nahrava asi subory s koncovkamy vob, sup, ifo ... Ak ano tak to musis konvertovat do ineho formatu a postupovat podla chobota. Ak ti to nahrava subory s koncovkou mpg, tak nebude problem tie subory spracovat v DVDLabe
Fero11
23.06.08,07:20
Otázka k téme, ale z iného uhla,ja som tie súbory z kamery prekopíroval do PC a potom vypálil na DVD-R, lenže nejdu prehrávať v stolovom prehrávači, je lepšie to napáliť na DVD+R?To je jedno ci + alebo - dnes su prehravace kompatibilne s viacerimy druhmi DVDeciek, jedine zeby tvoj player, nepodporoval DVD-R, tak ti to tam nepojde. Skus ci ti to ide v PC, alebo v inom DVD prehravaci
duves
23.06.08,07:37
Bobino38: treba si ujasnit jedno, aky je ozajstny format videa, lebo to co opisujes, ci upresnujes, je, ze sa jedna o medium DVD (asi 8cm) a podla mna (nie som si ale isty) uklada videokamera zaznam do avi do divx kodeku (ma to logiku koli uspore miesta).
Spajanie viac avi suborov a sucasna konverzia na DVD-Video je uplne jednoducha. Vysledny produkt prehrajes v DVD prehravaci.
bobino38
23.06.08,07:55
Na DVD-čkach z kamery sú súbory také ako píše autor témy: VIDEO_TS.BUP,VIDEO_TS.IFO, VTS_01_0.BUP, VTS_01_0.IFO, VTS_01_1 až VTS_01_3, a tie chcem nejak upraviť do podoby DVD filmu, aby to šlo na stolovom prehrávači.
duves
23.06.08,07:55
To je jedno ci + alebo - dnes su prehravace kompatibilne s viacerimy druhmi DVDeciek, jedine zeby tvoj player, nepodporoval DVD-R, tak ti to tam nepojde. Skus ci ti to ide v PC, alebo v inom DVD prehravaci
Stare prehravace, tak dozadu 6-rocne vedeli iba DVD-Video. Ziadne DVD+R, ci DVD-R.
Mozno je to jeho pripad. Da sa s tym trochu vybabrat. Media DVD+R vedia niektore napalovacky (NEC a pod.) uzatvorit ako DVD-ROM (http://www.k-probe.com/bitsetting-booktype-faq.php ), potom to precita aj starsi prehravac.
Chobot
23.06.08,08:48
Otázka k téme, ale z iného uhla,ja som tie súbory z kamery prekopíroval do PC a potom vypálil na DVD-R, lenže nejdu prehrávať v stolovom prehrávači, je lepšie to napáliť na DVD+R?


Stare prehravace, tak dozadu 6-rocne vedeli iba DVD-Video. Ziadne DVD+R, ci DVD-R.
Mozno je to jeho pripad. Da sa s tym trochu vybabrat. Media DVD+R vedia niektore napalovacky (NEC a pod.) uzatvorit ako DVD-ROM (http://www.k-probe.com/bitsetting-booktype-faq.php ), potom to precita aj starsi prehravac.

Duves síce niečo naznačil, ale nemyslím, že je to tak. Aj ja mám starší Panasonic, ale ten podporuje len DVD- formát. Teda dajú sa na ňom prehrávať filmy vo formáte DVD video napálené na diskoch DVD (lisovaných), DVD-R a DVD-RW. Disk typu DVD+ neprečíta.


Ale v tomto tvojom prípade nie je podstatné, či je DVD-R alebo DVD+R. Ide o to, že ty si te súbory len "hrubo" prekopíroval. V prípade DVD video diku to neide. Jedine, že by si urobil kópiu DVD video disku 1:1. Ale DVD video disk sa vytvára inak, nie len kopírovaním súborov. Ten disk musí obsahovať aj zavádzaciu a ukončovaciu stopu, ktorú v Správcovi súborov nevidíš.

Preto sa to nedá len tak jednoducho, z viacerých diskov skopíruješ všetky tie súbory na jeden disk ako dátový disk. Trreba priamo v napaľovačke vybrať možnosť, že vytváraš DVD video disk a vtedy tam môžeš dať všetky tie .vob súbory.
bobino38
23.06.08,09:08
Duves síce niečo naznačil, ale nemyslím, že je to tak. Aj ja mám starší Panasonic, ale ten podporuje len DVD- formát. Teda dajú sa na ňom prehrávať filmy vo formáte DVD video napálené na diskoch DVD (lisovaných), DVD-R a DVD-RW. Disk typu DVD+ neprečíta.


Ale v tomto tvojom prípade nie je podstatné, či je DVD-R alebo DVD+R. Ide o to, že ty si te súbory len "hrubo" prekopíroval. V prípade DVD video diku to neide. Jedine, že by si urobil kópiu DVD video disku 1:1. Ale DVD video disk sa vytvára inak, nie len kopírovaním súborov. Ten disk musí obsahovať aj zavádzaciu a ukončovaciu stopu, ktorú v Správcovi súborov nevidíš.

Preto sa to nedá len tak jednoducho, z viacerých diskov skopíruješ všetky tie súbory na jeden disk ako dátový disk. Trreba priamo v napaľovačke vybrať možnosť, že vytváraš DVD video disk a vtedy tam môžeš dať všetky tie .vob súbory.
Lenže na jedno DVD mi vypáli iba jeden .vob súbor ako format videoDVD, ja ich chcem tam dať viac, zaplniť celé DVD.
Chobot
23.06.08,09:31
Lenže na jedno DVD mi vypáli iba jeden .vob súbor ako format videoDVD, ja ich chcem tam dať viac, zaplniť celé DVD.

Máš doma stolový DVD rekordér? Aj s tým sa to dá spraviť. Treba prekopírovať všetky sekvencie na HDD, prípadne upraviť a potom ich súhrnne skopírovať späť na prázdny DVD disk.

Možností je viac, treba sa trochu potrápiť.:rolleyes:
bobino38
23.06.08,09:53
Nemám stolový DVD prehrávač, len chcem aby to tam šlo, robím to pre známeho. Asi mi zostáva sa len s tým nejako pohrať.
Chobot
23.06.08,10:03
Nemám stolový DVD prehrávač, len chcem aby to tam šlo, robím to pre známeho. Asi mi zostáva sa len s tým nejako pohrať.

Nainštaluj si ten Total Video Converter, s tým skonvertuješ tie DVD disky priamo na .avi súbory, ktoré potom dokážeš normálne editovať. Späť to znovu napáľ trebárs aj s tým videoeditorom alebo cez iný napaľovací soft (napr. Nero).
bobino38
23.06.08,10:09
Nainštaluj si ten Total Video Converter, s tým skonvertuješ tie DVD disky priamo na .avi súbory, ktoré potom dokážeš normálne editovať. Späť to znovu napáľ trebárs aj s tým videoeditorom alebo cez iný napaľovací soft (napr. Nero).
Keby si mi napísal presne postup?:-) ..aký program na editáciu? s tým editovacím programom sa dajú pospajať jednotlivé .avi súbory? a na DVD napaľovať s Nerom sa dá aj pri Demo verzii? a na aký formát? videoDVD alebo aký, aby to bolo možné prehrať v stolovom prehrávači. Ďík.
Katabaticky
23.06.08,11:01
a keby si pouzil google?alebo zive cdr ... atd atd atd

ty tu nemas ziadny problem si len lenivy citat...
tebe skoda radit...
bobino38
23.06.08,11:09
a keby si pouzil google?alebo zive cdr ... atd atd atd

ty tu nemas ziadny problem si len lenivy citat...
tebe skoda radit...
a tam snad neradia tak isto? tiež negooglujú a pýtaju sa a iní odpovedajú..to mám dať do googla otázku akú som položil Chobotovi?:-)
Katabaticky
23.06.08,11:29
ine ale preist si 3 navody na editaciu videa a nebudes davat hlupe otazky...

pozri chces robit dost zlozitu vec a ked si to nenastudujes tak s tym nepohnes mozu ti tu ludia radit aj 3 mesiace nedas to dokopy

aspon nie tak aby to malo hlavu a patu a bolo to aj nejak rozumne editovane , potom prerendrovane a nehovorim o tvorbe menu a tak...

toto si musis nastudovat sam a sem prist len s konkretnou otazkou ked nieco nebudes vediet spravit... nie chcem editovat video a vy ma to teraz naucte ...
tak to nefunguje a ver tomu ze by ta vsade poslali s takouto poziadavkou do haja minimalne do googlu :D
dad111
23.06.08,12:14
Je vela moznosti. V kazdom pripade ale je najlepsie zvolit vhodny SW. Najcastejsie su to ULEAD, PINNACLE, alebo SONY VEGAS. Skus trocha pozriet po nete. Podla mna na zaciatok je dobry PINNACLE, alebo SONY VEGAS su v slovencine alebo cestine. Nepatrim k znalcom reci, ja som v zaciatkoch skusal ULEAD, da sa pocestit a tak mu rozumiem. K PC musis mat kabel a k nemu dostanes aj SW. Je to sice len jednoducha verzia. Postupne sa zdokonalis, budes pouzivat aj VIRTUALDUB, ale pretecie dovtedy vela vody. Existuju ine fora, kde ziskas viac informacii, ale na nich su asi vacsi machri, ktorym je tazke rozumiet. Je to beh na dlhu trasu. Naucit sa robit pekne filmy trva dlho.
Chobot
23.06.08,13:39
ine ale preist si 3 navody na editaciu videa a nebudes davat hlupe otazky...

pozri chces robit dost zlozitu vec a ked si to nenastudujes tak s tym nepohnes mozu ti tu ludia radit aj 3 mesiace nedas to dokopy

aspon nie tak aby to malo hlavu a patu a bolo to aj nejak rozumne editovane , potom prerendrovane a nehovorim o tvorbe menu a tak...

toto si musis nastudovat sam a sem prist len s konkretnou otazkou ked nieco nebudes vediet spravit... nie chcem editovat video a vy ma to teraz naucte ...
tak to nefunguje a ver tomu ze by ta vsade poslali s takouto poziadavkou do haja minimalne do googlu :D

bobino38. katabaticky ti to napísala trochu prísne, ale podstatu vystihol.

Neber to od neho v zlom, ale na podrobné vysvetľovanie a popisovanie tu naozaj nie je čas. Na internete sa dá nájsť plno podrobných návodov aj so scrrenshotmi na úpravu videa v rôznych aplikáciách. Ja poznám nejaké aplikácie, robím s nimi, ale nie tak dokonale, aby som to vedel podrbone popisovať. Veľa mojej práce je systémom pokus-omyl. Niekedy zrenderujem video aj 3x, kým nájdem to optimálne nastavenie, preto si netrúfnem ťa presne navigovať. A ty máš dokonca iné aplikácie, ktoré ja nepoužívam (Virutal dub), ja používam Ulead Videostudio. Nie, že by bolo najlepšie, ale zvykol som si naň.

Základné info si dostal, a to že akými aplikáciami a akým spôsobom to urobiť. Vieš, že tie DVD súbory musíš prekonvertovať na avi alebo mpeg súbory a tie editovať. Teraz je na tebe, tieto aplikácie si stiahnuť a pozrieť si podrobné návody. Učiť takto cez príspevky je strašne zložité, lebo nevidím, čo robíš. Najlepšie je to ukázať prakticky, ale to sa nedá. Preto ti zostáva len pozrieť si podrobné návody, ktoré sú niekedy aj na niekoľko strán.

Takže neber to v zlom, že ti tu nedáme presný návod, ale to by som 3 hodiny nič nerobil, len písal návod pre teba. Alebo by som to niekde našiel a prekopíroval sem. A to je škoda roboty, to si môžeš aj sám nájsť.

A nemôžeš povedať, že sme ti neporadili.;)
Chobot
23.06.08,13:47
Ale k tvojim otázkam:


Keby si mi napísal presne postup?:-)

Ten ti bohužiaľ nenapíšem, lebo je to príliš rozsiahle.


..aký program na editáciu?

niekoľko z nich ti vymenoval dad111, je na tebe, ktorý si vyberieš, ale pozor, väčšina z nich je len demo, takže si ich buď kúpiš, alebo zaobstaráš iným spôsobom. Alebo si nájdeš nejaký, ktorý je free (ten ale nebude stáť za veľa).


s tým editovacím programom sa dajú pospajať jednotlivé .avi súbory?

Áno, presne tak. Aj pospájať, aj rozdeliť, vystrihnúť, presúvať. To je ako keby si strihla pás filmu a spájal ho kde chceš.


a na DVD napaľovať s Nerom sa dá aj pri Demo verzii? a na aký formát? videoDVD alebo aký, aby to bolo možné prehrať v stolovom prehrávači. Ďík.

Obávam sa, že demo verzia Nera neumožňuje napáliť DVD video. Treba to vyskúšať, alebo skúsiť iný napaľovací soft.

Inak ak máš dobrý originál editovací program, tak ten umožňuje napáliť DVD video na DVD nosič. To je tzv. finalizácia. Takže ak máš originál (alebo "inak" zohnanú) aplikáciu, tak nepotrebuješ Nera. A aj Nero sa dá "inak" zohnať. Ale to sem nepatrí.
diry
23.06.08,15:26
Ja robím v PINNACLE, je v češtine, dá sa k tomu robiť titulky,DVD menu a kopu ďalších vecí, návod je tiež v češtine a zrozumiteľný, ale musíš si to prelúskať sám - tu sa to nedá. Ďalšia vec je dobrý PC - výkonná grafika, RAM a procesor (aby to netrvalo dlho). Stránka s českým návodom je tu: ftp://ftp.pinnaclesys.de/Manual/Studio%2011/studio_cz.pdf
Fero11
23.06.08,17:15
Ako bolo uvedene v prvom prispevku, vynikajuci nastroj je aj virtualdub, da sa tam krasne strihat, aj spajat subory, a existue do neho velke mnozstvo filtrov, od tutilkovaca (je velmi zaujmavy, da sa s tytulkamy moc pohrat), cez gradienty, odstranenie log, orezanie videa a mnoho mnoho dalsich.
A dolezite je, ze je to freeware a ma len cca 2MB
srska
23.06.08,22:05
úprava videa: skus Sony Vegas Movie Studio 8.0 30 dňovú trial verziu