VERONIKA6
23.06.08,06:59
Aké máte skúsenosti so zasklievaním balkónov? V poslednej dobe veľmi veľa vidieť zasklených balkónov alebo balkónov so žalúziami. Tiež by som si chcela dať žalúzie, no máme 30 - ročný balkón /momentálne sme na schôdzi bytovky odsúhlasili revíziu týchto balkónov/. Niektorí obyvatelia našej bytovky upozorňujú, že je to určitá váha a tie balkóny to nemusia vydržať.
Chobot
23.06.08,07:48
Aké máte skúsenosti so zasklievaním balkónov? V poslednej dobe veľmi veľa vidieť zasklených balkónov alebo balkónov so žalúziami. Tiež by som si chcela dať žalúzie, no máme 30 - ročný balkón /momentálne sme na schôdzi bytovky odsúhlasili revíziu týchto balkónov/. Niektorí obyvatelia našej bytovky upozorňujú, že je to určitá váha a tie balkóny to nemusia vydržať.

Každý balkón by mal vydržať nejakých 500 kg záťaž niektoré aj na každý m2. Niektoré aj viac, záleží od toho, ako je konštruovaný. Novšie domy to majú v projektovej dokumentácii, koľko je únosnosť balkónov a podlahových plôch, u starších domoch bude problém nájsť projektovú dokumentáciu.

Treba nejsť statika, ktorý by ti povedal ako môžeš tvoj balkón zaťažiť. Keby si aspoň foto priložila, dalo by sa orientačne povedať, ako je zaťažiteľný.
duves
23.06.08,08:15
Tiež riesim zasklenie. Jedine svedsky, ci finsky system. Uz mam objednavku rozpracovanu.
VERONIKA6
24.06.08,05:41
Každý balkón by mal vydržať nejakých 500 kg záťaž niektoré aj na každý m2. Niektoré aj viac, záleží od toho, ako je konštruovaný. Novšie domy to majú v projektovej dokumentácii, koľko je únosnosť balkónov a podlahových plôch, u starších domoch bude problém nájsť projektovú dokumentáciu.

Treba nejsť statika, ktorý by ti povedal ako môžeš tvoj balkón zaťažiť. Keby si aspoň foto priložila, dalo by sa orientačne povedať, ako je zaťažiteľný.
Ďakujem za radu, určite to s tým statikom bude najlepšie riešenie. Je to balkón, ktorý je zavesený na akýchsi železných hákoch. Nerada by som si dala urobiť balkón a potom príde nejaký odborník a povie, že to máme rozobrať.
Miroslavz
26.10.08,17:47
V prvom rade treba tie balkóny vidieť a až tak sa može posudiť, či sa balkon bude alebo nebude montovať. Švedsky bezrámový systém je odľahčená konštrukcia a je to v súčastnej dobe najmodernejší systém.
duves
26.10.08,18:02
V prvom rade treba tie balkóny vidieť a až tak sa može posudiť, či sa balkon bude alebo nebude montovať. Švedsky bezrámový systém je odľahčená konštrukcia a je to v súčastnej dobe najmodernejší systém.
Uz ho mame doma. Som spokojny.
duves
27.10.08,06:02
poznám firmu na švécky system
Ja tiež, ale na švédsky systém, len cez SS, je to pre BA a blizke okolie. Robia zasklievacky cca 15 rokov.
moj balkonik:http://lh3.ggpht.com/duves1/SMK03xWld9I/AAAAAAAADSY/1CpD4FxoXhY/s576/IMG_0915.JPG[
alaya1
27.10.08,06:11
Potrebovala by som poradit, mam zaujem dat zasklit balkom v mojom byte v panelaku, no neviem najst serioznu firmu v PO. Poradite mi? hoci aj cez SS, ked je to tu chapane ako reklama, aj s ich www.strankou prosim.
feron
27.10.08,12:31
Pozor na papiere okolo zasklievania balkónov a loggií, vo Zvolene už začína stavebný úrad vyrubovať pokuty.
michelle84
27.10.08,12:35
Pozor na papiere okolo zasklievania balkónov a loggií, vo Zvolene už začína stavebný úrad vyrubovať pokuty.

Počula som už aj ja o tom.
belanka
27.10.08,14:25
Ja mám hliníkové rámy a som spokojná.Len chválim.Jediná nevýhoda-bývalí majitelia spodnú časť úplne zamurovali a nenechali ani odtoky.Tak keď viac prší a je otvorené,lebo napr.nie sme doma,je malá potopa.
Miroslavz
03.12.08,19:15
Aké máte skúsenosti so zasklievaním balkónov? V poslednej dobe veľmi veľa vidieť zasklených balkónov alebo balkónov so žalúziami. Tiež by som si chcela dať žalúzie, no máme 30 - ročný balkón /momentálne sme na schôdzi bytovky odsúhlasili revíziu týchto balkónov/. Niektorí obyvatelia našej bytovky upozorňujú, že je to určitá váha a tie balkóny to nemusia vydržať.
Bezrámový systém Glass Al patri medzi najmodernejšie typy zasklenia balkonov a logii. Ak sú všetky tabule skiel „zatvorené“, Glass Al z pohľadovej plochy vyzerá ako súvislá sklenená plocha. Tabule sú osadené do obvodového hliníkového rámu, hrúbky 40x40 mm. Rám leží na madle zábradlia a je ukotvený o strop a steny loggie. Rám je vyhotovený v pôvodnej hliníkovej (striebornej) farbe.

Za doplatok je možnosť prevedenie v rôznych farbách, napr. biela. Tabule skiel sú hrúbky 6 mm a sú v štandartnej kvalite skla Float. Sklá sú osadené v dvoch radoch.
Predný rad má sklá pevné, v zadnom rade sú sklá posuvné a zasúvajú sa za predné.
Medzera medzi prednými a zadnými sklami je 1 mm, ktorá je vyplnená polykarbonátovou lištou tvaru „U “, ktorá je číra. A zároveň kompletne chráni balkón alebo loggiu pred prachom, dažďom a zimou.

Systém má lepšie tepelné aj zvukové vlastnosti. Šírka tabule sa volí podľa širky otvoru priemerne je to 70 cm ale je možné ho realizovať od 40cm až do šírky 1 m. počet tabúľ v systéme je voliteľný a závisí od požiadaviek užívateľa.
Odporúčame použiť párny počet tabúľ. Pre šírky loggii: *2,50; 2,85; 3,20; 3,50 štyri tabule, dve bočné sú pevné a dve stredné sa rozťahujú od seba a zasúvajú sa za bočné pevné. Pre šírky 3,50 aj 4,05 je možné použiť systém zo štyroch ale aj zo šiestich tabúľ. Dve bočné sú pevné, jedna dvojica sa rozťahuje od seba. Jedno ďalšie sklo je pevné a ďalšie sa pohybuje za to pevné. Pre šírku 6 m je môžné použiť 8 tabúľ. Pohyblivé sú dve tabule rozťahované od seba a to dvakrát, alebo 10 tabúľ, dve dvierka od seba a jedna ďalšia pohyblivá v strede. Pohyblivé sklá sú v ráme a kĺžu tak, že sú uložené v polykarbonátovom bežci a pritlačené plastovou lištou. Čím sa volí užšie sklo, tým sa sklá pohybujú ľahšie. Sklá sa zaisťujú voči nežiadanému posunutiu napr. z vonkajšej strany napr. na prízemí zarážkami. Pohyblivé sklá majú úchytné madlo. Zarážky a madlo sú v striebornom alebo v bielom prevedení. Systém je certifikovaný a vydrží všetky štandartné nápory vetra.

Prednosťou tochto systému je, že pri svojej jednoduchosti sa na ňom nemá čo pokaziť. Súčasne je estetický na úrovni fínskeho systému Optimi. Má veľmi krátku dodaciu lehotu a to do 14 dní.
Zároveň ponúkame aj doplnkové práce súvisiace so zasklením ako napr. striešky, parapety, kvetináče, rôzne typy žalúzií, zateplenie, vystierkovanie alebo vymaľovanie *balkóna, vydláždenie *podlahy, ale aj výmenu hrdzavého zábradlia za nové oceľovo– hliníkové, vyplnené drôteným sklom *alebo lexanom.
Na základe vášho telefonátu alebo *mailu Vám urobíme bezplatnú obhliadku a kalkuláciu vášho balkóna, loggie.
www.zasklievania.sk
Miroslavz
03.12.08,19:17
Bezrámový systém Glass Al patri medzi najmodernejšie typy zasklenia balkonov a logii. Ak sú všetky tabule skiel „zatvorené“, Glass Al z pohľadovej plochy vyzerá ako súvislá sklenená plocha. Tabule sú osadené do obvodového hliníkového rámu, hrúbky 40x40 mm. Rám leží na madle zábradlia a je ukotvený o strop a steny loggie. Rám je vyhotovený v pôvodnej hliníkovej (striebornej) farbe.

Za doplatok je možnosť prevedenie v rôznych farbách, napr. biela. Tabule skiel sú hrúbky 6 mm a sú v štandartnej kvalite skla Float. Sklá sú osadené v dvoch radoch.
Predný rad má sklá pevné, v zadnom rade sú sklá posuvné a zasúvajú sa za predné.
Medzera medzi prednými a zadnými sklami je 1 mm, ktorá je vyplnená polykarbonátovou lištou tvaru „U “, ktorá je číra. A zároveň kompletne chráni balkón alebo loggiu pred prachom, dažďom a zimou.

Systém má lepšie tepelné aj zvukové vlastnosti. Šírka tabule sa volí podľa širky otvoru priemerne je to 70 cm ale je možné ho realizovať od 40cm až do šírky 1 m. počet tabúľ v systéme je voliteľný a závisí od požiadaviek užívateľa.
Odporúčame použiť párny počet tabúľ. Pre šírky loggii: 2,50; 2,85; 3,20; 3,50 štyri tabule, dve bočné sú pevné a dve stredné sa rozťahujú od seba a zasúvajú sa za bočné pevné. Pre šírky 3,50 aj 4,05 je možné použiť systém zo štyroch ale aj zo šiestich tabúľ. Dve bočné sú pevné, jedna dvojica sa rozťahuje od seba. Jedno ďalšie sklo je pevné a ďalšie sa pohybuje za to pevné. Pre šírku 6 m je môžné použiť 8 tabúľ. Pohyblivé sú dve tabule rozťahované od seba a to dvakrát, alebo 10 tabúľ, dve dvierka od seba a jedna ďalšia pohyblivá v strede. Pohyblivé sklá sú v ráme a kĺžu tak, že sú uložené v polykarbonátovom bežci a pritlačené plastovou lištou. Čím sa volí užšie sklo, tým sa sklá pohybujú ľahšie. Sklá sa zaisťujú voči nežiadanému posunutiu napr. z vonkajšej strany napr. na prízemí zarážkami. Pohyblivé sklá majú úchytné madlo. Zarážky a madlo sú v striebornom alebo v bielom prevedení. Systém je certifikovaný a vydrží všetky štandartné nápory vetra.

Prednosťou tochto systému je, že pri svojej jednoduchosti sa na ňom nemá čo pokaziť. Súčasne je estetický na úrovni fínskeho systému Optimi. Má veľmi krátku dodaciu lehotu a to do 14 dní.
Zároveň ponúkame aj doplnkové práce súvisiace so zasklením ako napr. striešky, parapety, kvetináče, rôzne typy žalúzií, zateplenie, vystierkovanie alebo vymaľovanie balkóna, vydláždenie podlahy, ale aj výmenu hrdzavého zábradlia za nové oceľovo– hliníkové, vyplnené drôteným sklom alebo lexanom.
Na základe vášho telefonátu alebo mailu Vám urobíme bezplatnú obhliadku a kalkuláciu vášho balkóna, loggie.

Tu sú údaje o zasklení balkóna a tých sa riadime. www.zasklievania.sk (http://www.zasklievania.sk)
popelka.
08.12.09,21:34
Prosím chcela by som sa opýtať aké máte skúsenosti so zaskleným balkónom, pretože my máme veľmi špatné lebo nám plesnivejú steny. Je to možné aby sa na stene robila plieseň keď sa aj vetrá? Ďakujem za odpovede.:rolleyes:
expert13
17.02.10,07:36
Zaoberal som sa zasklievaním na jednej stavbe ako prípravár. Švédsky bezrámový systém v podstate ani neexistuje, je to výrobok českej firmy a je starý asi 15 rokov. Pôvodne sa volal Vario teraz Aluvista. Má jednu obrovskú nevýhodu a to, že je položený na zábradlí. Na každú novostavbu sme použili systém OPTIMI. Tento systém má patent a skoro každý rok sa robí jeho nová verzia. Je zavesený na strope čo je zo statického hľadiska obrovská výhoda.
expert13
17.02.10,07:44
Zaoberal som sa zasklievaním na jednej stavbe ako prípravár. Švédsky bezrámový systém v podstate ani neexistuje, je to výrobok českej firmy a je starý asi 15 rokov. Pôvodne sa volal Vario teraz Aluvista. Má jednu obrovskú nevýhodu a to, že je položený na zábradlí. Na každú novostavbu sme použili systém OPTIMI. Tento systém má patent a skoro každý rok sa robí jeho nová verzia. Je zavesený na strope čo je zo statického hľadiska obrovská výhoda.
expert13
17.02.10,07:46
V prvom rade treba tie balkóny vidieť a až tak sa može posudiť, či sa balkon bude alebo nebude montovať. Švedsky bezrámový systém je odľahčená konštrukcia a je to v súčastnej dobe najmodernejší systém.
Zaoberal som sa zasklievaním na jednej stavbe ako prípravár. Švédsky bezrámový systém v podstate ani neexistuje, je to výrobok českej firmy a je starý asi 15 rokov. Pôvodne sa volal Vario teraz Aluvista. Má jednu obrovskú nevýhodu a to, že je položený na zábradlí. Na každú novostavbu sme použili systém OPTIMI. Tento systém má patent a skoro každý rok sa robí jeho nová verzia. Je zavesený na strope čo je zo statického hľadiska obrovská výhoda.
dalid
17.02.10,12:32
Nie som si celkom isty, ci je zasklievanie balkonov na bytovkach povolene. Myslim, ze existuje nejaka norma, alebo vyhlaska (veelmi stara) hovoriaca o vzhlade bytovych jednotiek. Podle nej nie je napr mozne ani to aby mal jeden byt okna inej farby ako su okna na vacsine bytovky (napr vsetci maju biele plastove okna zvonku, ja si dam s imitacou dreva). Stavebne urady za to mozu kludne pokutovat, pripadne nariadit uvednie do povodneho stavu. To ze tak nekonaju, je uz druha vec... Ale mozno ta stara vyhlaska uz neplati, neviem isto.
betrix
17.02.10,13:30
Nie som si celkom isty, ci je zasklievanie balkonov na bytovkach povolene. Myslim, ze existuje nejaka norma, alebo vyhlaska (veelmi stara) hovoriaca o vzhlade bytovych jednotiek. Podle nej nie je napr mozne ani to aby mal jeden byt okna inej farby ako su okna na vacsine bytovky (napr vsetci maju biele plastove okna zvonku, ja si dam s imitacou dreva). Stavebne urady za to mozu kludne pokutovat, pripadne nariadit uvednie do povodneho stavu. To ze tak nekonaju, je uz druha vec... Ale mozno ta stara vyhlaska uz neplati, neviem isto.
Pokiaľ viem, tak Mestský úrad dáva povolenie na takúto stavbu, predtým som si bola dať vyhotoviť projekt a následne mi to MÚ schválil, tak pochybujem, žeby boli pokuty za to, čo je oficiálne schválené .
Laco-monter
17.02.10,13:44
V prvom rade treba tie balkóny vidieť a až tak sa može posudiť, či sa balkon bude alebo nebude montovať. Švedsky bezrámový systém je odľahčená konštrukcia a je to v súčastnej dobe najmodernejší systém.


Ale aj NAJDRAHŠÍ .:mad:
dalid
18.02.10,05:42
Pokiaľ viem, tak Mestský úrad dáva povolenie na takúto stavbu, predtým som si bola dať vyhotoviť projekt a následne mi to MÚ schválil, tak pochybujem, žeby boli pokuty za to, čo je oficiálne schválené .

Pokial da MÚ na to povolenie je to OK. Ale koľkýchz ľudí napadne pýtať si ten súhlas??? U nás v bytovke su "zateplene" 2 balkóny, vyzera to otrasne.. Akoby sa k panelaku nalepila biela plastova krabica... (OK, asi je to iny systém ako sa na Porade spomína). Keď som sa medzi rečou opýtal jedného suseda, či bol na MÚ a má povolenie na take zateplenie balkona, pozeral na mna, ako by som mu zjedoj raňajky, obed a večeru.... :cool:
Miroslavz
09.05.11,03:40
P.S. Dávajte si pozor na lacné ponuky s krátkou dodacou lehotou, viď http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/lamparen/47628 .
andy1975
23.06.11,04:49
Ja som mal tiez zlu skusenost s firmou pri zasklievani balkona. Po podpise zmluvy zacali problemy. Spravili mi to az po 3 mesiacoch, ako sme boli dohodnuty a za kvalitu... radsej by som si priplatil, mal to na cas a kvalitne. Uveril som lacnejsej ponuke... Dodnes neposlali fakturu (to su uz 2 roky!). Rozmyslal som, ako tuto firmu neodporucit. Az nakoniec: pravdaofirmach.sk

Tam mozete zanechat svoje hodnotenia. Ja uz som tam par svojich nechal. Pozitivnych ale zial, aj negativnych :-(
Miroslavz
17.08.11,10:06
Zaoberal som sa zasklievaním na jednej stavbe ako prípravár. Švédsky bezrámový systém v podstate ani neexistuje, je to výrobok českej firmy a je starý asi 15 rokov. Pôvodne sa volal Vario teraz Aluvista. Má jednu obrovskú nevýhodu a to, že je položený na zábradlí. Na každú novostavbu sme použili systém OPTIMI. Tento systém má patent a skoro každý rok sa robí jeho nová verzia. Je zavesený na strope čo je zo statického hľadiska obrovská výhoda.

Švedsky bezramovy system existuje. Ak sa zaoberáte iba ohováraním iných systémov nech sa páči. Váš optimie nie je vhodný systém na zateplené bytovky. Systém Aluvista je natoľko moderný systém, že sklá nie sú zavesené, ale ich nosná časť je zábradlie. Optimi neviem o tom, že by bol vynoveny. Finsky systém a optimi za starý, vyrába sa už v 80- tych rokov. Aluvista, thermalux sú lacnejšie a dokonalejšie systémy. Rad by som videl, aku životnosť má Váš systém, keď ho treba montovať do už zatepleneho stropu. Už by som určite riešil systém ktorý je položený na zábradli.
Daniela
17.08.11,10:34
Švedsky bezramovy system existuje. Ak sa zaoberáte iba ohováraním iných systémov nech sa páči. Váš optimie nie je vhodný systém na zateplené bytovky. Systém Aluvista je natoľko moderný systém, že sklá nie sú zavesené, ale ich nosná časť je zábradlie. Optimi neviem o tom, že by bol vynoveny. Finsky systém a optimi za starý, vyrába sa už v 80- tych rokov. Aluvista, thermalux sú lacnejšie a dokonalejšie systémy. Rad by som videl, aku životnosť má Váš systém, keď ho treba montovať do už zatepleneho stropu. Už by som určite riešil systém ktorý je položený na zábradli.

Stropy a boky na lodziach sa zatepluju? To so zase ja nevidel.
Chobot
17.08.11,10:49
Stropy a boky na lodziach sa zatepluju? To so zase ja nevidel.

Zatepľujú sa, ak susedia s vnútornou miestnosťou domu. U nás sú napr. lodgie, kde na druhej strane steny (boku lodgie) je izba. Tam je potrebné zatepliť tú stenu, lebo z pohľadu vnútornej miestnosti je vonkajšia.
Daniela
17.08.11,14:15
Zatepľujú sa, ak susedia s vnútornou miestnosťou domu. U nás sú napr. lodgie, kde na druhej strane steny (boku lodgie) je izba. Tam je potrebné zatepliť tú stenu, lebo z pohľadu vnútornej miestnosti je vonkajšia.

Ked je lidgia zapustena do bytovky tak boky ano, ale stropy nie.
fero256
04.10.11,08:02
Dobry den ja som mal najprv rolety, ale po 10 rokoch sa mi rozpadli a nechal som si zasklit balkon, uz ho mam asi 2 roky, vyzera to lepsie aj pouzivanie je jednoduchsie, robila mi to firma ..........absolutna spokojnost, Frantisek Madej
Fero129
11.10.11,10:39
Dobrý deň,
Žalúzie alebo rolety nie sú celkom dobrá voľba na uzatvorenie balkónov, kôli nižšej životnosti a náročnosti používania, Ja mám uzavretý balkón posuvným zasklením a som s ním veľmi spokojný.
Robila mi to firma ............. a nemôžem dsa sťažovať, určite by som ich oslovil znovu
František Kusý, Trnava
Chobot
11.10.11,11:53
Dobry den ja som mal najprv rolety, ale po 10 rokoch sa mi rozpadli a nechal som si zasklit balkon, uz ho mam asi 2 roky, vyzera to lepsie aj pouzivanie je jednoduchsie, robila mi to firma ..........absolutna spokojnost, Frantisek Madej


Dobrý deň,
Žalúzie alebo rolety nie sú celkom dobrá voľba na uzatvorenie balkónov, kôli nižšej životnosti a náročnosti používania, Ja mám uzavretý balkón posuvným zasklením a som s ním veľmi spokojný.
Robila mi to firma ............. a nemôžem dsa sťažovať, určite by som ich oslovil znovu
František Kusý, Trnava

Fero, myslíš si, že sme na hlavu padnutí? Že nikomu nenapadne, že ide o jednu a tú istú osobu? Robíš si reklamu na firmu?

Keby si nechal len prvý príspevok, tak ten by som nechal, ako doporučenie. Ale tým, že si sa znovu registroval pod tým istým IPčkom a zadal znovu reklamu na svoju firmu, si sa prezradil. Načo to robíš? Takto ti vymažem odkazy na firmu z oboch príspevkov a máš čo si nechcel. Tak ti treba!

Ak budeš ďalej spamovať, tak ti zablokujem obe prihlasovacie mená.
Mypa
16.01.12,13:09
Dobrý deň ,chcem si dať zasklieť balkón ale stále neviem ako budem tie sklá z vonku umývať. Mohol by mi to niekto vysvetliť? Ďakujem
alaya1
16.01.12,13:46
mypa- vidis, prave preto mam ja rolety......co zaluzie, neviem, ako to nazvat.
myara
16.01.12,16:57
Dobrý deň ,chcem si dať zasklieť balkón ale stále neviem ako budem tie sklá z vonku umývať. Mohol by mi to niekto vysvetliť? Ďakujem

my mame na balkone ten finsky system, a tam sa daju jednotlive skla otacat, takze sa daju umyt z oboch stran
Mypa
17.01.12,06:06
No ja som tiež kedysi rozmýšľala že si dám rolety ale potom sme si ako spoločenstvo odsúhlasili jeden druh a to presklenné aby to bolo jednotné a nevyzeral barák ako u ........ Máme aj stavebné povolenie ktoré sme zaplatili zo spoločných penazí. Dokonca mám taký dojem


mypa- vidis, prave preto mam ja rolety......co zaluzie, neviem, ako to nazvat.
BABYstar
18.01.12,15:18
Plánujem si dať zaskliť balkón, hľadám firmu v regióne Prešov, prípadne Košice a môže niekto poradiť, aké ceny sú za zasklenie -približne ,aby som sa vedela zorientovať v ponukách.
Oľa
01.03.12,06:46
pozdravujem všetkých,
prosím viete mi niekto poradiť serióznu odskúšanú firmu v BA a okolí na zasklenie lógie (4,5m)?
Prípadne s akým systémom zasklenia máte dobré skúsenosti.
Mám zasklednú logiu už asi viac ako 10 rokov, ale to bol a je horor od začiatku - hrdzavá konštrukcia, keď prší voda odteká dovnútra lógie a pod.
Teraz nám idú zatepľovať dom, tak by som to chcela vymeniť.
Ďakujem za info
condro
05.02.13,11:51
Zvazujem upravu balkonov, no neviem sa rozhodnut medzi sklom a roletami. Mate niekto skusenosti so oboma systemami a viete povedat klady a zapory oboch?
korela
05.02.13,12:26
No ja som tiež kedysi rozmýšľala že si dám rolety ale potom sme si ako spoločenstvo odsúhlasili jeden druh a to presklenné aby to bolo jednotné a nevyzeral barák ako u ........ Máme aj stavebné povolenie ktoré sme zaplatili zo spoločných penazí. Dokonca mám taký dojem
Zriedkavý a chvályhodný prístup. Rovnako sa to týka výberu okien pri ich výmene.
Za krajšiu našu krajinu, už sa tu napáchalo dosť škôd kvôli amatérom. Za dverami svojho bytu sa môžete vyšantiť do sýtosti, ale fasády treba rešpektovať.
Ježko
08.02.13,13:43
Chceli by sme zaskliť balkón /lóggiu/. Viete niekto poradiť a odporučiť firmu zo Žiliny alebo okolia ?