morgan
23.06.08,07:01
Dobry den,
manzel bude zaciatkom jula 2 tyzdne-13dni, dobrovolne nezamestnany (cas medzi skoncenim PP a anastupom do novej prace).

Chcem sa opytat, ci sa ma na ten cas prihlasit do SP a ZP ako samoplatitel, ake su terminy na prihlasenie, zaplatenie poistneho a ake vysoke poistne by platil do SP a ZP?

Dakujem pekne
Zoltán Kovács
23.06.08,05:04
Dobry den,
manzel bude zaciatkom jula 2 tyzdne-13dni, dobrovolne nezamestnany (cas medzi skoncenim PP a anastupom do novej prace).

Chcem sa opytat, ci sa ma na ten cas prihlasit do SP a ZP ako samoplatitel, ake su terminy na prihlasenie, zaplatenie poistneho a ake vysoke poistne by platil do SP a ZP?

Dakujem pekne

Do Sp nemusí, ale môže. Do ZP je povinný do 8 dni.
abel
23.06.08,05:14
Za obdobie od 1. 7. do 13. 7. 2008 ako samoplatiteľ zaplatí do ZP sumu 315.- Sk, prihlásiť sa musí najneskôr do 8. 7. 2008 a zaplatiť do 8.8.2008.
Do SP nemusí.
martina2907
24.06.08,08:54
mimotemyAhojte, taktiez potrebujem poradit v tejto oblasti. Do februara 2008 som bola zamestnana v IRL, kedze som sla do DE a nemala som este pracu, tak som sa na SVK prihlasila na ZP, zdokladovala ukoncenie platenia odvodov do ZP v IRL a prihlasila sa ako samoplatca. Lenze problem je ten, ze tu nemozem pracovat, pretoze som si nenasla pracu v mojom obore. Po 3 mes. pobytu som vraj udajne mohla zacat pracovat aj v inom obore - podla nemeckeho uradu prace.Lenze dnes mi prisiel list so zamietnutim prac.povolenia.Chcem sa opytat,co mam robit, ked chcem zostat tu, hoci aj bez prace, pretoze priatel pracu ma a uzivi nas oboch.Mam ist na SVK a zaregistrovat sa ako dobrovolne nezamestnana alebo? Poradte mi, prosim....