fifin
23.06.08,09:17
Dobrý deň,
dúfam, že mi niekto pomôže. Založil som si sro-čku a teraz do nej chcem predať svoje počítače, tlačiareň a iné kancelárske zariadenia. Všetky tieto zariadenia sú v mojom osobnom vlastníctve (nepodnikateľ). Niektoré som si kúpil nedávno, niektoré som získal darom (bez zmluvy) a niektoré už majú viac rokov. Nechcem zvyšovať základné imanie spoločnosti a tak som sa rozhodol pre kúpno-predajnú zmluvu.
Moja predstava:

Urobiť kúpno-predajnú zmluvu sám so sebou (nepodnikateľ (ja) predáva zariadenia sro-čke, ktorej som konateľom).
Cenu určiť dohodou (za všetky zariadenia spolu - 30 tisíc Sk) a je oveľa nižšia ako boli pôvodné obstarávacie náklady zariadení.
Nechcem nič odpisovať a všetko dať do spotreby.
Na počítače si potom kúpim antivírový progarm a do tlačiarní tonery už cez firmu.
Samozrejme do daňového priznania (FO) - priznať príjem 30 tisíc.Moje otázky:

Je môj postup správny ?
Môžem to dať do účtovníctva v obstarávacej cene (30 tisíc) ? Nemusím použiť reprodukčnú obstarávaciu cenu?
Na čo som zabudol ?Ďakujem za pomoc.
atka4
23.06.08,09:36
Dobrý deň,
dúfam, že mi niekto pomôže. Založil som si sro-čku a teraz do nej chcem predať svoje počítače, tlačiareň a iné kancelárske zariadenia. Všetky tieto zariadenia sú v mojom osobnom vlastníctve (nepodnikateľ). Niektoré som si kúpil nedávno, niektoré som získal darom (bez zmluvy) a niektoré už majú viac rokov. Nechcem zvyšovať základné imanie spoločnosti a tak som sa rozhodol pre kúpno-predajnú zmluvu.
Moja predstava:

Urobiť kúpno-predajnú zmluvu sám so sebou (nepodnikateľ (ja) predáva zariadenia sro-čke, ktorej som konateľom).
Cenu určiť dohodou (za všetky zariadenia spolu - 30 tisíc Sk) a je oveľa nižšia ako boli pôvodné obstarávacie náklady zariadení.
Nechcem nič odpisovať a všetko dať do spotreby.
Na počítače si potom kúpim antivírový progarm a do tlačiarní tonery už cez firmu.
Samozrejme do daňového priznania (FO) - priznať príjem 30 tisíc. Tento príjem nepriznávaš - §9, odst.1, písm. d) Zákon o dani z príjmov, nakoľko si ich nemal vložené v majetku, nakoľko si ich kúpil a využíval len ako FO nepodnikateľ. Moje otázky:

Je môj postup správny ?
Môžem to dať do účtovníctva v obstarávacej cene (30 tisíc) ? Nemusím použiť reprodukčnú obstarávaciu cenu? cenu zvoľ osobitne pre každý predmet, evidovala by som to ako drobný majetok kvôli následným opravám, kúpe spotr. mat.-toner, papier, antivir.progr.....
Na čo som zabudol ?Ďakujem za pomoc.

Myslím, že si to premyslel dobre. Možno by som ku kúpno-predajnej zmluve/zmluvám medzi tebou FO-nepodnikateľom a PO pripojila aj pôvodné nadobúdacie doklady, alebo aspoň tie, ktoré fyzicky existujú.
fifin
23.06.08,09:44
Ďakujem za promptnú odpoveď.