skypie
23.06.08,09:11
Zdravíčko,
prerábame starú chalupu a chcela by som poradiť. Rozhodli sme sa dať solárne vykurovanie na TÚV a kachle na kúrenie. Dom (prízemie + podkrovie) bude mať dve bytové jednotky (spolu cca 250 m2), sme zatial 4 členná rodina.
Sálavé kachle s teplovodným výmeníkom by sme chceli napojiť na radiatory a podlahové kúrenie (kuchyne, chodba, kúpeľne). Budú umiestnené v 1 obývačke a kuchyni, keďže by to malo vyhriať tieto dve miestnosti (32 m2), neuvažujeme tam o radiatoroch, iba v kuchyni o podlahovke.
1. Máte niekto s týmto kúrením skúsennosti? Prípadne s kombináciou so solárnym? Malo by to mať malú spotrebu dreva, je to tak?
2. Odporúčali by ste skôr prieduchy do horného podlažia (4 obytné miestosti, kúpeľňa, WC), abo radiátory?
3. Viete mi niekto odporučiť firmu? Lacnú a dobrú? (ZA)
4. Myslíte, že v kuchyni, kde budú kachle, bude treba tú podlahovku, abo ju vôbec nedávať? (je pod ňou pivnica)
5. Dajúsa takéto kachle s vodním výmenníkom na kúrenie do radiatorov napojiť aj na ohrev vody? Aby to stíhalo ohrievať.
6. Viete niekto o nejakej stránke, alebo nemáte niekto nákres s popisom takéhoto kúrenia?
7. Odporučte mi firmu na solárne, je ich na nete dosť, ale či spĺňajú to čo píšu... (cenu, kvalitu,..)
8. Kde by som našla odborníka na kúrenie, nezávislého, ktorý nebude propagovať to svoje? (ZA)
Rada uvítam akékoľvek rady, návrhy a pripomienky. Nech mám väčší prehľad. Ďakujem.