kello
23.06.08,09:52
Dobry den myslite si , že bude stačiť prijazdova cesta ku garažu takato?: pas bridlic 60cm potom pas trávy 90cm a zase 60cm pás bridlic . popravej a lavej strane pásov z bridlic je tiež trávnik
mlaco
23.06.08,10:06
Dobry den myslite si , že bude stačiť prijazdova cesta ku garažu takato?: pas bridlic 60cm potom pas trávy 90cm a zase 60cm pás bridlic . popravej a lavej strane pásov z bridlic je tiež trávnik

Podla mna je 60 cm na jednu kolaj v poriadku. Stredny pas si vypocitaj podla sirky napravy...

Treba spravit vhodny podklad podla toho ake tazke auto budes pouzivat. (osobne/nakladne?). Su o tom knizky kde sa to popisuje. Tusim sa pouziju 2 druhy strku.
kello
23.06.08,11:38
tak sme merali podla auta, na spodok sme dali siet kovovu aka sa dáva do betonu a bridlice sme vyberali hrubšie
kello
26.06.08,16:07
no dnes po tych pasoch prešeil opel movano čo je taka velak dodavka a v poho . široka je 1990mm a rozchod kolies 1740mm čo asi žiadne osobne auto nemá :cool:
lakon
27.06.08,12:43
Chcel by som sa spytat na vas nazor.

V projekte mam na prijazde do dvora nakreslene Plastove zatravnovacie dlazdice ACO Self s rozmerom 33.5x34.8cm a unosnostou 250t/m2. Pod pravym kolesom 1 pas a pod lavym 2 pasy.
ACO momentalne nema k dispozicii tento typ.

Mam rozpracovane tri varianty
1. Podobny rozmer 33.3x33.3cm ma i Puruplast, dokonca deklaruju vyssiu unosnost 350t/m2, ale tato alternativa vychadza o 1/4 drahsie
2. ACO self v rozmere ktory je k dispozicii 38.6x58.6 vychadza este o cosi drahsie ako varianta c.1
3. Puruplast ma k dispozicii zatravnovacky 50x50cm s unosnostou 300t/m2 resp.este lacnejsiu variantu s unosnotou 240t/m2. Ak by som ich daval do troch pasov vedla seba tak, ako to je v projekte, vyjde to aj tak o dost drahsie ako predchadzajuce dve alternativy, tak by som pouzil radsej alternativu c.1,
4. Ako varianta c.3 Ale polozil by som ju len v dvoch pasoch, bol by sice pod lavym kolesom pas o 13cm uzsi, ale druhy by bol o 17cm sirsi a cenovo by to vyslo niekde medzi projektovanym riesenim a variantou c.1, takze z momentalnych moznosti najlacnejsie.

Chcem sa spytat ak by som spravil variantu c. 4 budu pri kolaudacii nejake vyrazne problemy? Projekt by som uz nerad daval prerabat.
Na tento prijazd je vydane samostatne stavebne povolenie, teda aj kolaudacia bude samostatne.
lakon
01.07.08,11:53
Skusim posunut
Karas Milan
02.07.08,04:07
Chcel by som sa spytat na vas nazor.

V projekte mam na prijazde do dvora nakreslene Plastove zatravnovacie dlazdice ACO Self s rozmerom 33.5x34.8cm a unosnostou 250t/m2.



Ahoj Lakon.

Ja ako normálny človek by som sa opýtal : budú ti tam pristávať rakety ?????? (350 ton/m2 !!! )
Vieš na čom to nakoniec celé bude stáť ?? Na rastlom teréne s únosnosťou maximálne okolo 10- 20 ton/m2.
Podľa mňa pri únosnosti nad 30 ton/m2 - (prepáč) platíš daň za blbosť.

Ahoj
Ka Mil
lakon
02.07.08,10:37
Ahoj Lakon.

Ja ako normálny človek by som sa opýtal : budú ti tam pristávať rakety ?????? (350 ton/m2 !!! )
Vieš na čom to nakoniec celé bude stáť ?? Na rastlom teréne s únosnosťou maximálne okolo 10- 20 ton/m2.
Podľa mňa pri únosnosti nad 30 ton/m2 - (prepáč) platíš daň za blbosť.

Ahoj
Ka Mil

Dakujem aspon za nejaku reakciu ale mne neslo o unosnost, vsetky uvedene maju bohatu rezervu, ale skor o rozmery, a o to ci nebude problem pri kolaudacii ak budu inac rozmiestnene ako su v projekte.

Ale ak dobre pocitam 350/100=3.5t/dm2
Pri 2 napravovom plne nalozenom vozidle s nosnostou 8t Ak predpokladam ze prenos na podlozku 1koleso je 2dm2*6=12dm2 zatazenie dosiahne 0.67t/dm2 co predstavuje 67t/m2 A to je len taky velmi zjednoduseny prepocet, ktory nepocita s nerovnomernym rozlozenim nakladu, razmi, a inymi velicinami, takze pod unosnost 150t/m2 by som nesiel.
Alebo sa mylim?

Nieze by som tam take opachy chcel tahat, ale moze sa stat.
Karas Milan
02.07.08,15:03
1, Dakujem aspon za nejaku reakciu ale mne neslo o unosnost, vsetky uvedene maju bohatu rezervu, ale skor o rozmery, a o to ci nebude problem pri kolaudacii ak budu inac rozmiestnene ako su v projekte.

2, Ale ak dobre pocitam 350/100=3.5t/dm2
Pri 2 napravovom plne nalozenom vozidle s nosnostou 8t Ak predpokladam ze prenos na podlozku 1koleso je 2dm2*6=12dm2 zatazenie dosiahne 0.67t/dm2 co predstavuje 67t/m2 A to je len taky velmi zjednoduseny prepocet, ktory nepocita s nerovnomernym rozlozenim nakladu, razmi, a inymi velicinami, takze


Ahoj Lakon.

1, Projektant (možno stavebný dozor) ti to upraví v "projekte skutočného prevedenia (a keď to nezmení parametre - únosnosť a neruší vzhľad ulice),
tak čo by nejaká šírka vadila. A hotovo.
2, Keď už skutočne nemáš čo robiť , zisti si na aké zaťaženie sa robí pristávacia dráha (daj z toho pri betóne tak 10% , pri dlažbe možno do 50).
Ale pozor na pevnosť materiálu na tlak ; pomer plôch pneu/dlažba ku dlažba/podklad ; únosnosť podkladu.

Ahoj
Ka Mil
lakon
03.07.08,04:20
Ahoj Lakon.

1, Projektant (možno stavebný dozor) ti to upraví v "projekte skutočného prevedenia (a keď to nezmení parametre - únosnosť a neruší vzhľad ulice),
tak čo by nejaká šírka vadila. A hotovo.
2, Keď už skutočne nemáš čo robiť , zisti si na aké zaťaženie sa robí pristávacia dráha (daj z toho pri betóne tak 10% , pri dlažbe možno do 50).
Ale pozor na pevnosť materiálu na tlak ; pomer plôch pneu/dlažba ku dlažba/podklad ; únosnosť podkladu.

Ahoj
Ka Mil


Vdaka za radu

1. netreba ziadat stavebny urad o zmenu pred dokoncenim?
Vzhlad ulice to rusit urcite nebude ved to bude schovane v zemi a dufam ze zarastene travickou.
2. O unosnosti som sa nechcel bavit tu vyriesil projektant, ktory uz ale momentalne nieje k dispozicii a dlhsiu dobu asi ani nebude, a aj tak najnizsia z uvazovanych je 240 t/m2 a diely s nizsou ako 150 t/m2 som ani nenasiel, ale tie boli urcene na parkove upravy.
3. Stale si myslim ze rastly teren ma vyssiu unosnost ako tych 20-30t/m2, ujazdeny este viac a ak sa spevni makadamom a strkom ktory tlak roznesie tak este viac.