erika_H
23.06.08,11:08
Dobrý deň prajem poraďáci-
chcela ba som Vás poprosiť o takú radu-ak platíte do zahraničnej,konkrétne do českej banky,českú faktúru v EURO,platím ju v slovenskej banke,neviete mi prosím poradiť,ktorá banka berie najnižšie bankové poplatky za takýto prevod?
Ďakujem moc
Stina
23.06.08,09:17
pozri link : http://openiazoch.zoznam.sk/produkty/me/detail.asp?TID=MEEUR
Na stránke sa dá kurz prepočítať .
z.j
23.06.08,09:22
Možno som to pochopil zle, ale nie je to jedno? Keď máš účet v jednej banke, a teraz zistíš že druhá banka má poplatky o 20 Sk menej, založíš si účet aj tam kvôli jednému prevodu?
Ináč ak sa nemýlim, tie poplatky sú do 300 Sk.
erika_H
23.06.08,09:34
Možno som to pochopil zle, ale nie je to jedno? Keď máš účet v jednej banke, a teraz zistíš že druhá banka má poplatky o 20 Sk menej, založíš si účet aj tam kvôli jednému prevodu?
Ináč ak sa nemýlim, tie poplatky sú do 300 Sk.

Mala som na mysli skôr vklad do pokladne v nejakej banke-ak by bol lacnejší,alebo nejaký iný spôsob...
Naposledy sme mali našu vystavenú faktúru-cca 2000,- Sk.
Keď nám prišli peniaze na účet,bank.poplatky boli 500,- Sk:(
/v zmluve sa totiž vopred nedohodlo,kto bude znášať bankové poplatky,a takto to pripadlo na dodávateľa služieb-tým sa zisk znížil o 500 SK../
z.j
23.06.08,10:29
Veru to sa môže stať, že Ti pripíšu sumu znížené o poplatky. Buďa sa treba dohodnúť na spôsobe úhrady, napr. SHA (spoločne nesiete poplatky) alebo striktne povedať kupujúcemu, že nech posiela peniaze tak, aby aj vaše poplatky účtovali jemu (spôsob OUR).
Vložiť peniaze v hotovosti môžete len v prospech účtu, ktorá je vedená v tej banke. Napr.: ste v XYBank, môžete vložiť peniaze na účet v XYBank. Do ZYBank už to nejde.
Čiže ak Vám platí klient vkladom hotovosti na váš účet, musí byť na pobočke vašej banky.
erika_H
23.06.08,10:50
OK, ďakujem Vám pekne poraďáci za rady.
chudaska
23.06.08,11:03
skus si pozriet aj stranku www.akcenta.sk, my platime cez tuto firmu a poplatky su tam mensie ako v bankach, ale musis sa s nimi spojit a spisat zmluvu!
z.j
23.06.08,11:31
Nekamenné "banky", finančné spoločnosti ako PayPal alebo Moneybookers môžu byť tiež alternatívou. Musíte však mať aj vy, aj klient elektronický účet u tých spoločností a embosovanú kartu. Poplatky za posielanie sú nulové, a poplatky za prijímanie peňazí závisia od sumy (ale ešte stále menej ako v banke).
Ja mám skúsenosti s PayPal a max. spokojnosť.