AnnaK
23.06.08,14:50
Zdravím vás poraďáci.
Neviem už, čo mám robiť, preto vás prosím o radu. Suseda, ktorá býva nad mojim bytom, ma už celé 2 roky čo tu bývam vytápa. Viac krát tu už boli opravári, ktorých som ale samozrejme musela zháňať a urgovať ja, milostivá akurát bola doma vtedy, keď mali prísť. Byty máme v osobnom vlastníctve. Nedávno ma tak vytopila, že na WC mi silným prúdom tiekla voda zo stropu. Ešte že som bola doma, domovník zastavil vodu všetkým bytom v našom rade, lebo nebola doma. Vytopila ešte aj byt pod mojim a voda tiekla až do pivnice. A to také situácie, keď mi iba voda kvapká z lampy ani nepočítam ako vytápanie. Myslím si, že urobila chybu, keď menila starú vaňu bez toho, aby zároveň vymenila aj staré 30 ročné bytové rozvody vody. Búchaním a sekaním pokývala staré trubky a teraz stačí málo, a voda tečie ku mne. Ja sa už aj bojím odísť z bytu napr. na týždeň, čo ma zase bude čakať. Neviete mi prosím poradiť, čo mám robiť, lebo ona na všetko kašle, ju nevytápa.
robin78
23.06.08,13:12
2 roky je uz pomerne dlha doba, byt je dobre poistit a pripadne skody sposobene vytopenim nech si potom vymaha poistovna od milostivej ;)
arizona
23.06.08,21:37
Keď nemá snahu to rozumne riešiť,a dať si to skontrolovať a opraviť,asi by som jej nosila účty za opravy a maľovanie svojho bytu.Ak by to ignorovala,tak by som to vymáhala súdne.
Aj keď je to na dlhé lakte a silné nervy...niekedy sa inak nedá:mee:
lubica_02
24.06.08,04:01
A čo tak obrátiť sa na správcu - vyriešila som prípady, keď ich nemali záujem riešiť vlastníci bytu ?
AnnaK
24.06.08,09:23
A čo tak obrátiť sa na správcu - vyriešila som prípady, keď ich nemali záujem riešiť vlastníci bytu ?
Ľubica, veľmi by mi pomohlo prosím ťa, ako si riešila tvoje prípady, lebo ja som kontaktovala OSBD, ktoré je našim správcom, ale tam mi povedali, že mi nemôžu pomôcť, lebo byty sú naše a jedine ona si musí objednať vodára a dať si svoje veci opraviť, oni vraj nemôžu robiť nič. Náš domovník mi v podstate poradil to isté, akurát mi povedal, že táto moja suseda je najväčším neplatičom. Ona hoci mi včera večer sľúbila, že zavolá opravárov, kľudne si odišla do práce a nič sa nedeje. A ja, ako tak sedím na WC, na hlavu mi kvapká z lampy plnej vody. Super že?
lubica_02
25.06.08,04:34
Ja ako správca som trvala na zistení poruchy, vlastník síce tvrdil, že má všetko v poriadku. Po tomto preverení som vysvetlila, čo je poškodené, kto to bude platiť.Niektoré prípady trvali dlhšie, ale vyriešili sa, niekedy robili problémy menšie, ale kto chce tak to vyrieši. V zmysle zákona je každý vlastník povinný sprístupniť byt na dobu nevyhnutnú,tak správca je tiež povinný zaoberať sa týmto problémom . Napísala by som list správcovi so žiadosťou o odstránenie premoku z bytu o poschodie vyššie . Pri takýchto prípadoch , keď vlastník nie je ochotný dať veci na poriadok, môže byť byt otvorený za asistencie polície - ak sa jedná o taký premok ako si opísala .
Jednoznačne si správca neplní svoju povinnosť.
Nemala som to jednoduché vždy vyriešiť,vypočula som si hocičo a naháňala so tých ľudí,ale dalo sa vždy.

jedine ona si musí objednať vodára a dať si svoje veci opraviť, oni vraj nemôžu robiť nič
čo ak je závada na odbočke, ktorá je súčasťou spoločných rozvodov? Toto nikdy nevidí ten u koho je poškodenie,jedná sa potom o opraavu spoločného zariadenia, ktoré spadá do úhrady z FPÚaO, treba preveriť, čo je tam zlé a vykonať opravu, veď prichádza k poškodzovaniu tvojho majetku.
AnnaK
25.06.08,04:37
Som veľmi príjemne prekvapená, ale suseda predsa len zapracovala a zavolala si vodárov, ktorí vraj všetko pokontrolovali, spoje poopravovali a rúry vymenili. Hoci tvrdila, že všade má sucho, tieklo jej aj okolo batérie, vodu do práčky mala stále pustenú a tade vraj tieklo tiež. Potešila ma, tak som jej poďakovala a dúfam, že aspoň začas bude sucho. Takže nakoniec sa ukázalo, že bolo dobré, že som jej nebola nadávať, ale slušne a trpezlivo som jej vysvetľovala, kde mi tečie voda. Ale priznám sa, že už mi trpezlivosť dochádzala. Ďakujem za rady, možno ich v budúcnosti využijem, ale bolo by lepšie, keby to nebolo treba. Pekný deň.
Stanka1978
03.09.09,09:05
Zdravím.....čo by ste mi poradili,ak by Vás 3 krát do roka vytápali susedia,ktorí sú postihnutí. A správca, ktorý je zároveň ich rodina to akosi nerieši. Dali sme si i predvolať aj na MÚ, z ktorého nám prišlo písomné vyrozumenie,že sa správca s nami nikdy nestretol a nie je ochotný zaplatiť škody,pretože nás nevytopil on ale susedia nad nimi. Krásny deň
Luxqs
07.10.15,17:51
Dúfam že sa nejedná o Hlaváčikovu v BA :/
dmc
08.10.15,07:40
Odporucam Vam poistit si byt. Poistovak si uz skodu bude nahanat vo svojej rezii.
lujza.j
08.10.15,07:45
Poisteny byt je snad samozrejmost:eek: prispevok z roku 2009...
dmc
08.10.15,07:46
..dobre no
lujza.j
08.10.15,07:53
Ved ja nie v zlom:)
dmc
08.10.15,07:54
volakde vedla bola tema...som vobec neregistroval datum....a pritom sa sam rehocem ked niekto pise po 2-3 rokoch. . Kto druhemu...sam ......sebe sam... :)
lujza.j
08.10.15,08:00
No je tu taka moda vytahovat stare temy a potom nenapadko....hups a reklama:D