Dwyn
23.06.08,16:32
ahojte,
nema niekto skusenosti s vrzganim/pukavym zvukom pri naslapovani na laminatovu podlahu? Mame rocnu novostavbu, kvalitnu - toho sa nebojim. Podlahu sme kupovali v Hornbachu, nebola najlacnejsia. Postup pri instalacii bol predpokladam dodrzany, robotnici boli spolahlivi. Kym je v byte do 25stupnov, je v podstate v pohode - aj ked si sem-tam povie svoje. Akonahle teplota stupne, najma na miestach, kadial sa najviac chodi, vydava neuveritelne zvuky pri kazdom jednom kroku a v noci to je peklo, ak chcem ist na WC. Na podlahu priame svetlo nesvieti, je to lepena podlaha, bola pokladana na klasicky "betonovany" povrch a podlozku. Je polozena v miestnostiach s rozlohou 12m2 aj 30m2, robi to vsade.

Uz neviem v com by mohla byt chyba, okrem materialu.
Co si myslite? Moze byt chyba aj v postupe?

Vopred vsetkym dakujem za rady.
Andi
chandler
23.06.08,15:10
najcastejsie to byva nerovny povrch podkladu - toho betonu, max. nerovnost by mala byt 2mm na 2metre co nebyva, mala by sa na neho davat nivelacna vrstva ale nedava sa casto.
alebo nie su dilatacie pri stenach - mozno preto vrzga len ked je teplo a roztiahne sa, nema kam tak sa nadvihne. ak je to ono tak sa to da opravit.
220870
23.06.08,19:41
Krivý poter, alebo nekvalitná laminátová podlha. Mám skúsenosti s plavajúcimi podlahmi v tom zmysle že boli položené doslova na katastrofálny podklad a nebol problém s vŕzganím.Ak môžem doporučiť všetkým sporovlivým stavebníkom tak firmám typu Baumax- Hornbach ,Tesco atd . sa je lepšie vyhnúť.( to že bola v hornbachu drahá ešte neznamená že bola kvalitná) ja osobne moc pochybujem o tom že sa dá v Hornbachu kúpiť niečo v TOP kvalite.
Dwyn
23.06.08,20:05
velmi pekne dakujem za tipy, aspon viem co konkretnejsie sa pytat stavebnej firmy, prip. v hornbachu a to uz nehovorim o tom, ako ma potesila cast "mohlo by sa to dat opravit" :)

a co sa tyka vyberu predajcu podlah, obehali sme vela predajni, tie polske znacky na mna extra nezaposobili, tak sme isli do tychto. zas nehovorim, ze su top kvalita, ale nebolo to ani "150Sk m2 a mrazene kura k tomu" :)))
chandler
24.06.08,06:17
ked to vrzga mozte odmontovat tie listy na kraji a pozriet ci tam je nejaka medzera medzi stenou a podlahou, ak je to uplne nadoraz tak by to mohlo byt kvoli tomu, a ked sa to oreze trocha tak by to malo byt ok.
Braňo
24.06.08,06:26
velmi pekne dakujem za tipy, aspon viem co konkretnejsie sa pytat stavebnej firmy, prip. v hornbachu a to uz nehovorim o tom, ako ma potesila cast "mohlo by sa to dat opravit" :)

a co sa tyka vyberu predajcu podlah, obehali sme vela predajni, tie polske znacky na mna extra nezaposobili, tak sme isli do tychto. zas nehovorim, ze su top kvalita, ale nebolo to ani "150Sk m2 a mrazene kura k tomu" :)))

v Baumaxe a Hornbachu kúpiš za veľa peňazí podlahu podpriemernej kvality.
robin78
24.06.08,06:58
Planujem si riesit podlahy, tak by som sa rad opytal, ze ci tu vie niekto poradit podlahy rozumnej kvality za rozumnu cenu?
Braňo
24.06.08,07:39
ak sa jedná o drevenú podlahu, odporúčam značku Parador. a kompletne vyrovnať s nivelákom.
Dwyn
24.06.08,10:40
v Baumaxe a Hornbachu kúpiš za veľa peňazí podlahu podpriemernej kvality.

Bola to v tom case volba podlahy, ktora vedela byt dostatocne rychlo dodana, s dekorom a hrubkou, ktoru sme chceli. Takze asi ani dnes by som sa vopred taketo do-it-yourself shopy neodsudzovala. Kde by si poradil kupovat podlahu ty? A ako sa niekto pytal a odporucil si pre drevenu, kde by si odporucal laminatovu, resp akej znacky? Dakujem.
Milan.Žiška
24.06.08,11:22
Vŕzganie podlahy zapríčinuje je nestabilita a " menej kvalitné prevedenie ako materiálu tak i práce". I v prípade perfektne vynivelovaného povrchu môže dôjsť a dochádza k nízkej prídržnosti k podkladu alebo k oddeleniu podkladu (nivelačky aj s lepidlom), prípadne bez lepenia pokládkou na tlmiacu podložku. Ak realizátor nenechal už spomínanú rezervu po obvode v zmysle dilatácie (mala by byť schovaná pod lemovacou okrajovou lištou), dá sa dodatočne vyfrézovať. Spôsobí to, že "drevená lepená doska " podlahy nebude prenášať predpätie a nebude dvihaná zo svojej fixnej polohy, ale zasunie sa do priestoru vzniknutého po odfrézovaní. Následne nebudeš chodiť po napnutej podlahe a nemalo by byť počuť ani zvuky od pohabov dreva v konštrukcii.
Drevo pracuje v zmysle plošnej dilatácie teplom a vlhkom. Aj najkvalitnejšie podlahy z exkluzívneho dreva vyžadujú údržbu lebo pracujú ( stabilizovaná teplota - nízke rozdiely a priemerná vlhkosť.
Pomôcť by mohlo aj ošetrenie povrchu ( neuvádzaš či bolo originál fabrické alebo ho robil realizátor. Doporučuje sa povrchové laky/vytvrdzovacie oleje od výrobcu dodatočne po montáži opakovane plniť (ešte znovu prelakovať/olejovať aby sa dosiahol požadovaný efekt kvalitnej povrchovej úpravy.
Samozrejme to pokračuje údržbou ( ošetrovaním počas prevádzky). Všetky univerzálne prostriedky na údržbu su na dve veci... Každý typ dreva má svoje parametre a svoje požiadavky a aj odporúčanú a odskúšanú "chémiu" na údržbu. Z výberu chémie následne vyplýva údržba - všeobecne platí čím menej vody tým lepšie.
Dobré je osobne zájsť do predajne " kvalitných " materiálov alebo k renomovanej parketárskej firme (väčšinou majú v názve niečo s parketami - nájdeš na vyhladávači SYM PARKETT,PARKETPLUS, BAUSAD...) . Mám celkom dobrú skúsenosť s materiálmi na parkety od výrobcu SYNTECO a HP, a slušné podlahové materiály som videl v DHL Nordisk.

Nakoniec len tolko: "Aj z dobrého kvalitného materiálu sa dá spraviť hrozný výsledok, ale aj s priemerného kvalita,ktorá bude slúžiť k spokojnosti.":)
Dwyn
24.06.08,13:32
milan, dakujem za vycerpavajuce info.
nabuduce budem mudrejsia pri kupe aj instalacii :)
andi
venep
01.07.08,12:21
Kto si uz dnes da lepenu plavajucu???
KEJKA
16.02.10,17:24
mám možnosť kupit drevenu podlahu MIRBAU,su to 2,5 m. dlhe kusy, 14mm hrubka.
ide to na podložku a ako mi povedali v PARKETT Plus, tak pod podložku na beton musí ist PE folia, spojena lepiacou paskou.
Potery si ešte necham preskušat čo do vlhkosti ale aj rovnosti, aj ked poterari sa dušovali, že na to už nič netreba, leb podlaha.
Laco-monter
16.02.10,17:28
Bývam v byte o rozlohe 50 m2 , ja by som bral mať ešte jednu miestnosť 30m2 a vobec, ale vobec by mi nevadila vrzgajúca podlaha.
Laco-monter
16.02.10,17:32
Podlaha vrzga pod okrajovou lemovacou lištou, na styku lišty a podlahy, tam vŕzga.:o

Prestriekať WD-čkom .:cool:

Samozrejme,že LEN špáru , a vytrieť prebytočný prípravok do sucha.;)
220870
16.02.10,18:29
mám možnosť kupit drevenu podlahu MIRBAU,su to 2,5 m. dlhe kusy, 14mm hrubka.
ide to na podložku a ako mi povedali v PARKETT Plus, tak pod podložku na beton musí ist PE folia, spojena lepiacou paskou.
Potery si ešte necham preskušat čo do vlhkosti ale aj rovnosti, aj ked poterari sa dušovali, že na to už nič netreba, leb podlaha.
Mirbau mi goglisko nenašiel ani som o takom čomsi nkdy nechyroval.Oči na stopkách.Dajte si riadny pozor aby ste nenaleteli nejakému chytrákovi.Rakúsko máte kúsok odporúčam kupovať tam.
Poter ešte nemôžete mať suchý škoda skúšok!
veronikasad
16.02.10,18:40
Mirbau mi goglisko nenašiel ani som o takom čomsi nkdy nechyroval.Oči na stopkách.Dajte si riadny pozor aby ste nenaleteli nejakému chytrákovi.Rakúsko máte kúsok odporúčam kupovať tam.
Poter ešte nemôžete mať suchý škoda skúšok!
maličký preklep

http://www.google.sk/url?url=http://www.prokom-sr.sk/plavajuce-podlahy-upofloor/drevene-trojvrstvove-podlahy-merbau.htm&rct=j&ei=TvR6S7D9IKOKnQP4l_jLCQ&sa=X&oi=spellmeleon_result&resnum=2&ct=result&ved=0CBAQhgIwAQ&q=pl%C3%A1vaj%C3%BAca+podlaha+mirbau&usg=AFQjCNFURvtxFgejt7P_45MswiGwywPgKQ
lapejko
16.02.10,18:50
Kejka ahoj. Môžem ti doporučiť drevené podlahy od Meister, hr. 13 mm, nosná časť medzi dýhami je s HDF dosky. Máme ich položené v domoch aj bytoch, moja účtovníčka je vozíčkarka a jej mama občas prejde po podlahe rovno zo záhrady (buk).Po troch rokoch nevykazuje výrazné poškodenia a kazy žiadne. Cena za dub a buk bola v jeseni cca 850 sk/m2. Do spálne a detských izieb stačí aj lacnejšia značka, obývačka si zaslúži trochu lepšie. Podlahy Kährs sú špičkové ale od 50 €/m2, Meister a Parador sú lacnejšie ale kvalita je porovnateľná. A tú fóliu na betón treba v každom prípade, ak máš podlahovku musíš ňou potery vyhriať a vysušiť ešte pred podlahou.
220870
16.02.10,19:37
Mirbau a Merbau je rozdiel v jednom písmenku.Možno sa uklikla?!;)
alltracboy
17.02.10,08:06
v Baumaxe a Hornbachu kúpiš za veľa peňazí podlahu podpriemernej kvality.
preto som vzdy kupil tu najlacnesiu co mali a som spokojny.. za tie prachy je to ako koberec.. mozem to vyhodit kazde 2 roky. ani nevrzga
KEJKA
17.02.10,15:36
hej, uklikla som sa, je to MERBAU presne ako je vyššie uvedený link.Už ich mám doma.
Podlahove kurenie nemám, pod takuto hrubku, kedže tam musí byť folia by som ho ani nechcela.
Prečo nemôžem mať suche potery od začiatku decembra?
určite nejdem teraz nič robiť, robí sa atrop - zateplenie medzi a pod trámy, poto má ist parozabrana a SDK podhlad, takže do marca sa s podlahou neposuniem.
220870
17.02.10,16:16
Betónový poter schne cez leto pri aktívnom vetraní 5-6 týždňov.Cez zimu neschne vôbec, alebo minimálne.Lopatistická skúška .Položte na poter novinový papier,prikrite ho fóliou a zaťažte tehlou.Ak bude papier po 24 hod mokrý alebo vlhký tak betón je tiež mokrý.
KEJKA
17.02.10,16:58
verím,verím.
Ako bude pôsobiť tento nesuchý poter na stropnu izoláciu, kedže sme tam ešte nedali parozabranu?
V dome sa nekuri, nie su urobené vonkašie podhľady, takže sa tam mierne cez strechu vetrá, resp. vetralo, kým sme tam nedali pod strop tu izolačnú vlnu....
220870
17.02.10,17:26
Stropnej izolácii neublíži ale sadrokartónu ak ho montujú ,určite ublíži chlad a vlhko surovej stavby.
juraj svrbik
17.02.10,19:01
este to moze vrzgat aj pod prechodovymi listami,ak tam su.potom treba zvacsit medzeru pri nabijacich kolikoch obvrtanim-uz som to robil.o lepeni lam.podlahy som nepocul pekne davno,ved vsetky maju klik-zamok.este k vlhkej podlahe-videl som,ze pod foliu davaju igelit,vraj to pomoze.
KEJKA
18.02.10,18:04
ja ten SDKnejdem dávať, otazka smerovala k tomu,či už teraz sa musí davat ta folia, parozabrana, teda zrejme nie, stačí až sa bude robiť ten podhľad.
Pokračovať sa bude až sa všetko presuší, teraz nič nenaháňam.
Ponukol sa kamarat, že kupi a napchá tam tu vatu,tak som s vďakou prijala.