amigo-s
23.06.08,16:42
Chcel by som predať byt (3+1) +garáž+2 ďalšie miestnosti (nie na bývanie) . Nachadza sa v dedine,v tichom prostredí blízko maďarských hraníc (Tokajská oblasť). Takisto tu je historický kaštiel a nie tak ďaleko kupalisko. Byt je vo velmi dobrom stave s elektrickým vykurovaním a s plávajúcimi podlahami. Vzhľadom na polohu, cena nad ktorou uvažujem je 700 000,-. Od KE je vzdialená cca 60 km.
Nie je tá cena privysoká? Aká je cena nehnutelností mimo veľkých miest?
troll
24.06.08,04:16
Či je cena privysoká zistíš podľa toho, či to niekto od teba bude ochotný kúpiť alebo nie :)

Je to dosť od ruky, čo je škoda, lebo takto ako to popisuješ, to vyzerá celkom lákavo. Obávam sa, že budeš musieť byť hlavne trpezlivý a rátať s tým, že to bude trvať nejakú dobu, kým ho predáš. Cena nehnuteľností mimo veľkých miest závisí od mnohých faktorov, hlavne od vzdialenosti, tá je v tomto prípade dosť výraznou nevýhodou. Neviem presne, v ktorej obci sa tvoj byt nachádza, ale cesty v tejto oblasti nie sú veľmi dobré a dopravné spojenia do Košíc z týchto miest nestoja za veľa, takže toto určite odláka mnoho potenciálnych záujemcov.
Alex_M
24.06.08,07:14
skus popozerat inzertne noviny popripade na nete www.avizo.sk , mozno najdes podobne ponuky a vies sa od nich odrazit. Ucite sa ale vyhni realitkam,to mozes rovno sam predat pod cenu.
rickman
24.06.08,09:54
Skus oslovit aj madarske realitky. Mozno sa najde kupec medzi tymi, ktori si u nas zakladaju firmy, a ktoremu by to vyhovovalo viac ako platit najom.
troll
24.06.08,10:16
Alex, ja by som sa realitkám cielene nevyhýbal. Treba si na ne dávať pozor, to je jasné, ale seriózna RK môže v mnohom pomôcť. Okrem toho cenu si väčšinou určuješ ty ako predávajúci a RK má spravidla určenú províziu, takže pravidlo o tom, že realitka ťa vždy ošklbe by som už nepoužíval.

No a na orientáciu je naozaj dobré popozerať po nete a v miestnej tlači...