gatar
23.06.08,19:39
Neviete niekto poradiť podľa akých pokynov prípadne vyhlášky treba postupovať pri udeľovaní výchovných opatrení? Je správny postup, ak žiak dostal na konci prvého štvrťroka napomenutie triednym učiteľom, môže na konci tretieho štvrťroka dostať napomenutie riaditeľom školy? Pretože podľa niektorých kolegov sa polročnou klasifikáciou rušia udelené výchovné opatrenia a žiak by mal opätovne dostať napomenutie triednym učiteľom. Ďakujem.
legolas
24.06.08,05:03
Neviete niekto poradiť podľa akých pokynov prípadne vyhlášky treba postupovať pri udeľovaní výchovných opatrení? Je správny postup, ak žiak dostal na konci prvého štvrťroka napomenutie triednym učiteľom, môže na konci tretieho štvrťroka dostať napomenutie riaditeľom školy? Pretože podľa niektorých kolegov sa polročnou klasifikáciou rušia udelené výchovné opatrenia a žiak by mal opätovne dostať napomenutie triednym učiteľom. Ďakujem.

Tvoji kolegovia majú pravdu, pretože polročnou klasifikáciou sa rušia /negujú/ všetky udelené výchovné opatrenia. :)
dany211
03.07.08,18:54
Suhlasim s legolasom.
katarina53
26.07.08,16:36
Ja by som sa chcela opýtať, kde by som našla nové Metodické pokyny na hodnotenie a klasifikáciu, tie staré poznám.
A ešte, či náhodou niekto z Vás nevie ako budú hodnotení podľa ŠVP prváci v školskom roku 2008/2009.
Pri VV je napísané, že sa hodnotí známkou, tuším pri TV - obdobne ako v ostatných predmetoch a som z toho jeleň, preto zháňam tie Metodické pokyny.
legolas
27.07.08,04:55
Ja by som sa chcela opýtať, kde by som našla nové Metodické pokyny na hodnotenie a klasifikáciu, tie staré poznám.
A ešte, či náhodou niekto z Vás nevie ako budú hodnotení podľa ŠVP prváci v školskom roku 2008/2009.
Pri VV je napísané, že sa hodnotí známkou, tuším pri TV - obdobne ako v ostatných predmetoch a som z toho jeleň, preto zháňam tie Metodické pokyny.

Vyhľadaj na nete MŠ SR, no a pohľadaj to.:)
urad.skol
06.08.08,08:25
Školský zákon 245/2008 paragraf 55 odsek 1-8.
Odsek 7-Celkové hodnotenie žiaka 0-tého ročníka,prípravného ročníka aprvého ročníka ZŠ sa na konci 1.a2.polroku na vysvedčení vyjadruje takto:
a)prospel
b)neprospel
katarina53
14.09.08,09:49
Zabudla som sa poďakovať, všetko som to tam našla.
Momentálne ma zase trápi triedna kniha a preto by som sa chcela opýtať, či niekto z Vás nevie o nejakom metodickom usmernení ako vyplňovať triednu knihu.
urad.skol
20.01.09,11:11
Tu by to malo byť : stranka minedu.sk-regionálne školstvo-dalsie ulohy plnene v oblasti regionálneho školstva
TimkaM
21.01.09,07:14
Metodické pokyny študujem už od piatka, ale stále mi nie je jasné, či sa výchovy na druhom stupni ZŠ, ktoré sa hodnotili absolvoval, môžu naďalej takto hodnotiť, alebo sa musia klasifikovať? A čo s voliteľnými a nepovinnými predmetmi? Poraďte.
mjarka
23.01.09,22:35
Podľa nového školského zákona, aj podľa nových metodických pokynov na hodnotenie, sa výchovy na 2.stupni musia klasifikovať. Možnosť slovného hodnotenia, resp. kombinovaného hodnotenia, je možná len v ročníku 0. - 4.
Mnohé školy si túto skutočnosť v septembri neuvedomili, t.j. nečítali pozorne zákon, ako to povedal pán minister, a využili podľa starých metodických pokynov na hodnotenie (v rozpore so zákonom) možnosť výchovy na 2.stupni neklasifikovať. My sme sa dohodli, že budeme písať "absolvoval". V 2.polroku sa budú výchovy klasifikovať, aby sme boli v súlade s platnými predpismi.