dareckova
23.06.08,21:03
Pracujem ako učiteľka na jednej základnej škole. Presťahovali sme sa a tak by som chcela učiť v mieste bydliska. Chcela som sa spýtať na to keby som dala teraz k 30.6. 2008 výpoveď a na novú školu by ma prijali až od 1.9.2008, mám nárok na preplatenie dovolenky od pôvodnej školy alebo budem musieť ísť na úrad práce? ďakujem
legolas
24.06.08,04:57
Pracujem ako učiteľka na jednej základnej škole. Presťahovali sme sa a tak by som chcela učiť v mieste bydliska. Chcela som sa spýtať na to keby som dala teraz k 30.6. 2008 výpoveď a na novú školu by ma prijali až od 1.9.2008, mám nárok na preplatenie dovolenky od pôvodnej školy alebo budem musieť ísť na úrad práce? ďakujem

Všetko záleží na riaditeľovi školy. V kolektívnych zmluvách je buď 2 mesačná, alebo 3 mesačná výpovedná lehota. Samozrejme je aj dohoda medzi zamestnávateľom a zamestnancom o prípadnom okamžitom rozviazaní pracovného pomeru. Ja sa ale pýtam, prečo si chceš dať preplatiť dovolenku keď ju môžeš čerpať počas prázdnin? /je to cice len alikvotná časť/ ale tým si skrátiš dobu keď budeš nezamestnaná. Ešte k tej dovolenke: škola , ak má mzdové prostriedky tak Ti ju môže preplatiť, ak nie tak ju aj tak budeš čerpať.Na ten úrad práce ak nepohneš rozumom budeš musieť ísť:confused:
HRman
23.07.08,08:57
pripadna 3-mesacna je pre zamestnavatela, ale ak das sama vypoved, mas 2-mesacnu. Idealne je teda dat vypoved na konci juna a jul+august nechat plynut vypovednu dobu, v septembri nastupit do noveho.