zorka 1
23.06.08,21:41
Ahojte poradaci!
Iste mate poniektori v rodine skusenosti s operaciou sedeho zakalu.
Nasa babicka absolvovala operaciu katarakty a hned na operacnom stole bola nadsena tym, ako krasne vidi. Samozrejme, oko jej prekryli az do druheho dna, kedy sme naplast odstranili a zistili, ze babicka vidi len velmi slabucko. Vlastne vidi len postavy, ale nerozozna tvare. Predtym nevidela na to oko vobec, len tiene, takze pokrok to je, ale cakali sme viac. :confused:
Kvapkame jej 5x denne Tobradex, dufame, ze je to len prechodny stav sposobeny operaciou, alebo spominanymi kvapkami, ale je to pravda?
Pojde sice na kontrolu, ale ja som tak nedockava a nervozna, ze sa pytam vas, ci nemate skusenosti.......
Dakujem za odpovede.
lindusaaa
23.06.08,19:55
Moja babka bola tiez na tej operacii a spociatku nevidela dobre. Videla rozmazane, hmlisto a nevedela odhadnut vzdialenost. Ale potom sa to upravilo. Takze sa neboj, malo by sa to zlepsit.
arizona
23.06.08,21:09
Mojej babičke to tiež robili.Najskôr na jedno oko, neskôr mali na druhé. Ale to si už nedala robiť,lebo aj po dlhšej dobe tvrdila, že jej to nepomohlo.
BXLmiami
24.06.08,08:29
Po operácii kolena tiež hned nebeháš po ihrisku,čas na zotavenie je nutný po akomkoľvek zákroku.Potom je hojenie individuálne,niekto po tom kolene o 3 týždne behá po ihrisku,iný zvyšok života kríva.Tak je to aj so zákrokmi v oblasti očí.
zorka 1
24.06.08,20:04
Po operácii kolena tiež hned nebeháš po ihrisku,čas na zotavenie je nutný po akomkoľvek zákroku.Potom je hojenie individuálne,niekto po tom kolene o 3 týždne behá po ihrisku,iný zvyšok života kríva.Tak je to aj so zákrokmi v oblasti očí.

vidis, toto ma nenapadlo, je v tom kus logiky, asi to tak bude, diky ;)
vema
25.06.08,04:55
Mojej mamičke operovali šedý zákal 89 rokov, nepamatám sa prestne či hneď videla dobre, myslím že nie, ale teraz po roku vidí výborne, nemusí nosiť pri čítaní okuliare, iba do diaľky vidí slabšie. Tiež sme kvapkali všeliake kvapky po operácii. Prajem, aby operácia bola aj u vašej babičky úspešná.
olybaba
30.03.11,16:04
viete niekto, ci operaciu sedeho zakalu hradi zdravotna poistovna ?
pasuliatko
30.03.11,16:42
moja mama bola minulý rok na takej istej op, po op videla dobre priam vinikajúco... ale asi mesiac po op sa jej to upravilo... najlepšie je sa poradiť s lekárom.
pasuliatko
30.03.11,16:43
viete niekto, ci operaciu sedeho zakalu hradi zdravotna poistovna ?

v štátnej nemocnici áno, v súkromnej nie....
v štátnej ti dajú termín tak asi o rok v súkromnej tak o mesiac...