SMartina
24.06.08,06:28
Ahojte. Postrebujem poradiť. Prišla mi faktúra z factoringovej spoločnosti za poskytnuté služby. je tam nejaký poplatok, úrok a rozpis DPH. Moja otázka je: Môžem si z tejto faktúry odpočítať DPH? Podľa mňa áno, lebo mi niekto poskytol službu, ale chcem mať istotu. Je to dosť súrne. Dnes chcem odovzať DPH výkaz. Vopred ďakujem. ;)
Milan Benka
24.06.08,05:32
Ahojte. Postrebujem poradiť. Prišla mi faktúra z factoringovej spoločnosti za poskytnuté služby. je tam nejaký poplatok, úrok a rozpis DPH. Moja otázka je: Môžem si z tejto faktúry odpočítať DPH? Podľa mňa áno, lebo mi niekto poskytol službu, ale chcem mať istotu. Je to dosť súrne. Dnes chcem odovzať DPH výkaz. Vopred ďakujem. ;)

Pokiaľ použijete túto službu na účely svojho podnikania ako platiteľ, máte nárok na odpočet.
Vladimír Ozimý
24.06.08,05:32
Ahojte. Postrebujem poradiť. Prišla mi faktúra z factoringovej spoločnosti za poskytnuté služby. je tam nejaký poplatok, úrok a rozpis DPH. Moja otázka je: Môžem si z tejto faktúry odpočítať DPH? Podľa mňa áno, lebo mi niekto poskytol službu, ale chcem mať istotu. Je to dosť súrne. Dnes chcem odovzať DPH výkaz. Vopred ďakujem. ;)

ja si myslím to isté ale na správne posudenie je to malo informácii. Vy máte len výkony ktoré podliehajú dph? ak áno tak potom máte nárok na odpočet.
SMartina
24.06.08,16:38
Ďakujem.