pete777
24.06.08,08:24
Dobry den,
chcel by som Vas poprosit o radu, v r.2007 som bol SZCO a zaroven som mal prijmy na dohodu. Prijmy za SZCO aj za dohodu som uviedol v dan.priznani a odviedol dan. Teraz sa trapim s RZZP, uvediem tam prijmy za SZCO, to je jasne ale co s dohodou? Tiez tam dam celu sumu a budem musiet doplatit zdravotne?
Dakujem?
Fali
24.06.08,07:11
Nie, príjem na dohody sa v prípade SZČO neberie do úvahy a v RZZP sa neuvádza.
pete777
24.06.08,07:24
Nerozumiem ale tomu ze uvediem zaklad dane podla danoveho priznania /cize tam je aj prijem zo SZCO aj prijem z dohod - alebo uvediem zaklad dane len z prijmov SZCO?/ a neuvediem prijem z tej dohody v RZZP? Cize vyplnim len tlaciva cisto pre SZCO? List SA vobec nedodam?
Dakujem
pete777
24.06.08,11:32
Takze ak to spravne chapem vyplnim tlacivo B pre SZCO /uvediem iba prijmi zo zivnosti/ a co som mal prijmy na dohodu to ZP nezaujima. Mozte mi to niekto potvrdit? DAkujem
Zoltán Kovács
24.06.08,11:34
Takze ak to spravne chapem vyplnim tlacivo B pre SZCO /uvediem iba prijmi zo zivnosti/ a co som mal prijmy na dohodu to ZP nezaujima. Mozte mi to niekto potvrdit? DAkujem
Áno je to tak, totiž príjem z dohody je podľa §5 zákona o dani z príjmov (závislá činnosť), ktorá sa nezahrňa do RZZP. Ako szčo do tlačiva B uvedieš čiatkový základ dane z DP podľa §6.
pete777
24.06.08,12:42
dakujem za odpoved:)