3ja
24.06.08,09:25
V r. 2005 boli uzavretá zmluva medzi práv.osobov a fyz. osobov. č.1
Fyzická osoba č. 1 splnomocnila osobu č.2 na prevzatie peňazí. Fyz. osoba č. 2 tieto peniaze vyplatila v plnej výške osobe č. 1, ktorá si ich zdanila.
Bolo treba v daňovom priznaní fyz. osoby č. 2 uviesť tieto prevzaté peniaze v príjmoch ?Fyzická osoba č. 2 ich preberala a odovzdávala.
Vladimír Ozimý
24.06.08,08:00
???? Konala v mene a na účet iného nevstupuje do daňového priznania FO č. 2
3ja
24.06.08,08:22
DU však po kontrole u práv. osoby, vyzval fyz. osobu č.2 na podanie DP, kedže príjmové doklady boli na jej meno.Myslím si to rovnako ako Vy.
Ako teda dať DP za FO č. 2?
Tweety
24.06.08,08:24
DU však po kontrole u práv. osoby, vyzval fyz. osobu č.2 na podanie DP, kedže príjmové doklady boli na jej meno.Myslím si to rovnako ako Vy.
Ako teda dať DP za FO č. 2?
A tá FO nemá zároveň a VD, že peniaze vyplatila?
3ja
24.06.08,08:27
Samozrejme že má.
Vladimír Ozimý
24.06.08,08:28
podľa môjho názoru ak niekoho splnomocním nemôže tým že vyberie za mňa finančné prostriedky od niekoho a zároveň mu ich vyplatí považovať takýto pohyb za zdaniteľný príjem. Ale správca dane ho môže vyzvať na podanie daňového priznania ale čo tam uvedie nemám šajn keďže tam len uvádza zdaniteľné príjmy a nie to čo nie je predmetom dane.
3ja
24.06.08,08:39
podĺa akého paragrafu si tento príjem má uviesť?
Vladimír Ozimý
24.06.08,08:44
podĺa akého paragrafu si tento príjem má uviesť?

podľa nijakého lebo nejde o príjem ktorý je predmetom dane t.j. DP by som to neuviedol
3ja
24.06.08,09:07
FO č. 2 však DP podať na vyzvanie musí. Keďže FO č. 2 bola na rodič. príspevku odpočet na ňu si uplatňoval manžel, ktorý je SZČO. Teraz keď musí podať DP, čo z manželovým DP, ktoré sa týmto zrejme zmení?
Zoltán Kovács
24.06.08,09:20
FO č. 2 však DP podať na vyzvanie musí. Keďže FO č. 2 bola na rodič. príspevku odpočet na ňu si uplatňoval manžel, ktorý je SZČO. Teraz keď musí podať DP, čo z manželovým DP, ktoré sa týmto zrejme zmení?

Ak nemala zdaniteľné príjmy, tak manželové právo na uplatnenie nezdaniteľnej čiastky nie je dotknuté.

Ja by som podal prázdne DP, nakoľko nie sú žiadne zdaniteľné príjmy.
ego.mc
24.06.08,10:35
Ako prílohy by som dal kópiu splnomocnenia a PD+VD.