miriel
24.06.08,09:31
Ahojte
davno som to nebola lebo som myslela že odstupením z funkcie budem mať pokoj od celého SVB a budem si nažívať kludny život bežneho obyvatela panelaku . Chyba! Večne boje s SVB pretrvavaju / vid bývale temy / ale proste sa potrebujem s niekým kto ma viac skuseností teda s Vami tu poradiť .
Sučasna predsedkyna SVB ma písomne vyzvala , aby som sa skontaktovala s firmou , ktora nas zateplovala / za mojej ery predsedu / a vybavila s nimi odstranenie zavad a kolaudaciu .
Poukazuju na to že firma už udajne neexistuje / čo podla sučasneho registra vôbec nie je pravda , ale asi nevie o tom že existuje internet ../ Neviem či som v tomto smere uplne mimo , ale podla mna kedže nie som štatutar SVB nemam prava akehokolvek vystupovania za SVB. Nie to riešenie zmluvnych podmienok .
Aby ste boli o obraze -- z funkcie som odstupila pre nespokojnost s mojim postupom pri týchto veciach ...najala som pravnika lebo som si netrufla uzavrieť zmluvny vzťah s realizatorom zateplovania z ktoreho boli jasne nedostatky .. dohodla som stavebny dozor a postup ukončenie zmluvy dohodou / kvoli tomu že odstupenim od zmluvy sa menia vraj nejake podmienky / .. toto všetko sme chceli spoločne dohodnuť .. kedže sa to nepačilo mojim vlastníkom bytov .. nechala som riešenie na nich . Novy predseda hned zrušil všetky dohody a zmluvy neviem či odstupením alebo vypovedou a dohodol novu firmu na dozateplovanie ..
Teraz chcu aby som tento vzťah dotiahla / nejako !!!/ lebo oni nevedia ako ..
Predpokladam že toto už nie je v mojej kompetencii a po pravde ani nemam chut to v tomto štadiu nejako riešiť / Neviem o tom že by niekto sa kedy vracal k riešeniu niečoho čo bolo predmetom naplne prace v inom obdobi .
nevratite sa predsa do byvaleho zamestania ked ste z podniku 2 roky preč .. niečo dorabat ?? !!nie .
prosim poradte mi mam či nemam reagovať : ? Som povinna vôbec reagovať na taketo listy ??Za to čo som robila rozhodnutia v mojom čase si stojim , ale toto všetko už dokončoval a vyslovene dobabral niekto iný .. ,mam teraz niečo ako byvalý predseda riešiť ? ...ked nie chcu si narokovať nahradu škody .. :rolleyes:. Dakujem za nazory
Jumil
24.06.08,14:50
Miriel máš pravdu toto už nie je v tvojej kompetencií, znovu vstupovať do sporov. Tohto času je predseda – štatutárny orgán a on riadi činnosť spoločenstva a koná v jeho mene. Predseda rozhoduje o všetkých záležitostiach spoločenstva, a preto má vysporiadať všetky zmluvy aj z minulosti, má na to kompetencie a oporu v zákone. Prvý krát by som reagoval doporučeným listom a poukázal na zákon, ďalšie listy by som ignoroval.
miriel
24.06.08,15:41
dakujem ti za odpoved . Vedel by si mi prosim ta napisať ktorý konktretny zakon tam mam uviest ?. ja som už z týchto SVBčkových vecí uplne vyšla a neviem kde to teraz vyhladavať .. tak som aj mala v plane odpovedať im s odporučaním že nie so opravnena zastupovať SVB nakolko nie som štarutar spoločenstva a firmy kedže existuje stale trva čas kedy je možne podať reklamaciu a dožadovať sa v mene SVB odstarenia vzniknutých zavad a naplnenia bodov zmluvy o dielo .
Jumil
24.06.08,16:25
Treba poukázať na ust. § 7c ods. 2 zákona č. 182/93 Z.z., že zástupcom spoločenstva je nový predseda, ktorý je zapísaný v registri na obvodnom úrade v sídle krajského mestá a je preto oprávnenou osobou na podanie návrhu na súd a riešiť spory súdnou cestou, ktoré sa nedajú riešiť dohodou. Nikto iný z členov spoločenstva nie je oprávnený zastupovať spoločenstvo. Predseda môže splnomocniť advokátsku kanceláriu, aby ho v konaní zastupovala.
miriel
25.06.08,10:52
dakujem
Orim
25.06.08,18:32
Treba poukázať na ust. § 7c ods. 2 zákona č. 182/93 Z.z., že zástupcom spoločenstva je nový predseda, ktorý je zapísaný v registri na obvodnom úrade v sídle krajského mestá a je preto oprávnenou osobou na podanie návrhu na súd a riešiť spory súdnou cestou, ktoré sa nedajú riešiť dohodou. Nikto iný z členov spoločenstva nie je oprávnený zastupovať spoločenstvo. Predseda môže splnomocniť advokátsku kanceláriu, aby ho v konaní zastupovala.

Ak sa nahlásila zmena na krajský úrad. To by si si mala pamätať, pretože na zmenu predsedu krajský úrad u nás požadoval aj podpis starého a nového predsedu okrem kolku.

:)
miriel
26.06.08,12:24
jasnéé , ja som odstupila davno a so všetkymi naležitostami . Je pravda že novu registraciu si robila nova predsedkyna /tato je od vtedy už 2. v poradí ) .. ale môj podpis k tomu nebol treba .. stačila zaspisnica o volbe noveho predesu .. Ostatné veci som odovzdala so zapisom všetkých dokladov v prítomnosti členov dozornej rady ...Riadok po riadku list po liste ..žiarovku po žiarovke ( pre istotu )
Orim
26.06.08,20:02
Tak neni o čom :)