4326
24.06.08,10:12
Ahojte,

poprosila by som vás o radu. Naištalovala som si nero8 - skušobnú 30-dňovú verziu.
Teraz mám originálne cd na nera7, ale nedarí sa mi ho naištalovať. Upozorní ma, že musím odištalovať skúšovnú verziu. Keď ale chcem odinštalovať skúšobnú veriu nera8, tak mi vypíše, že táto funkcia je možná len pre nainštalované programi. Čo s tým mám robiť?
ďakujem
Martin Mocko
24.06.08,08:14
Ahojte,

poprosila by som vás o radu. Naištalovala som si nero8 - skušovnú 30 dňovú verziu.
Teraz mám originálne cd na nera7, ale nedarí sa mi ho naištalovať. Upozorní ma, že musím odištalovať skúšovnú verziu. Keď ale chcem odinštalovať skúšobnú veriu nera8, tak mi vypíše, že táto funkcia je možná len pre nainštalované programi. Čo s tým mám robiť?
ďakujem

Predpokladám, že NERO8 si ešte neodinšalovala. Najlepšie keď pôjdeš cez:
Start-Nastavenia-Panel nastrojov - pridat/odstranit software

Tam vyber z ponuky NERO8 a daj ho idinstalovat. Potom restartuj PC a nainstaluj Nero7. Malo by to fungovat.
4326
24.06.08,08:26
Predpokladám, že NERO8 si ešte neodinšalovala. Najlepšie keď pôjdeš cez:
Start-Nastavenia-Panel nastrojov - pridat/odstranit software

Tam vyber z ponuky NERO8 a daj ho idinstalovat. Potom restartuj PC a nainstaluj Nero7. Malo by to fungovat.


Presne to som urobila, ale keď kliknem na odištalovať, tak mi vyhodí hlášku, že toto je možné len pre naištalované programy a nera8 mi neodinštaluje.
Chobot
24.06.08,08:36
Presne to som urobila, ale keď kliknem na odištalovať, tak mi vyhodí hlášku, že toto je možné len pre naištalované programy a nera8 mi neodinštaluje.

Tá 30 dňová lehota už asi uplynula, že? Tvorcovia Nera asi predpokladali, že si ju potom zakúpiš, nepočítali s tým, že by nikto chcel downgrade.

Skús ho natvrdo vymazať z disku. Ak to nepomôže, bude treba vojsť do registrov (príkazový riadok a natypovať "Regedit") a tam vymazať všetko, kde sa nachádza Nero.

A máš určite originál Nero7? Nie je to znovu len nejaká testovacia alebo okresaná free verzia, ktorá bola priložená k napr. DVD napaľovačke?

Alebo ak si ho ešte neodinštalovala Nero8, tak si zožeň registračný kľúč (to by som ti ale nemal radiť...:cool:).
dad111
24.06.08,08:43
http://www.nero.com/eng/downloads-cleantools.html
NERO treba odinstalovt pomocou ich odinstalacnych nastrojov.
4326
24.06.08,08:51
Mám originál nero7, skúsim to cez priložený link a dám vedieť či to pomohlo.
ďakujem
dad111
24.06.08,08:52
Skús ho natvrdo vymazať z disku. Ak to nepomôže, bude treba vojsť do registrov (príkazový riadok a natypovať "Regedit") a tam vymazať všetko, kde sa nachádza Nero.
S tymi registrami je to riskantne, okrem toho je tam toho neskutocne vela. Niektore subory ani dokonca nejdu zmazat jednoduchym prikazom odstranit. Skus radsej k tomu zavolat niekoho znalejsieho.
A prosim Ta, preco chces nahradit novsiu verziu starsou? Nie je osmicka lepsia?
jojom
24.06.08,09:12
Nájdi prográmek CCleaner a tým by to malo ísť odstrániť. Je aj v češtine.
Fero11
24.06.08,09:22
A prosim Ta, preco chces nahradit novsiu verziu starsou? Nie je osmicka lepsia?Pre mna su napr. najlepsie sestkove verzie
u mna plati pravidlo, NIEJE NAJLEPSIE TO, CO JE NAJNOVSIE
dad111
24.06.08,13:06
Nájdi prográmek CCleaner a tým by to malo ísť odstrániť. Je aj v češtine.
Ten si s tym asi neporadi.

Pre mna su napr. najlepsie sestkove verzie
u mna plati pravidlo, NIEJE NAJLEPSIE TO, CO JE NAJNOVSIE
Je to len otazka zvyku. Myslim, ale ze osmicka obsahuje okrem novych vsetky funkcie, ktore ma sestka a ovladanie osmicky je skutocne dobre. Davaj pozor, za takyto pristup k novinkam Ta za par rokov nastupujuce generacie zaradia do kategorie starec. Viem o com hovorim.
Fero11
24.06.08,14:15
Ten si s tym asi neporadi.

Je to len otazka zvyku. Myslim, ale ze osmicka obsahuje okrem novych vsetky funkcie, ktore ma sestka a ovladanie osmicky je skutocne dobre. Davaj pozor, za takyto pristup k novinkam Ta za par rokov nastupujuce generacie zaradia do kategorie starec. Viem o com hovorim.
Fakt mimotemy
Alebo skor SENIOR (este nemam ani tridsat (akurat dnes mam 28 a aj cas sedi ;) )). Ide o to, ze mlady su zvyknuty na programy typu one click for all (anglictina mi moc nejde), proste maju radi programy, kde staci raz kliknut a vsetko za nich spravi pocitac. Ked som zacinal pracovat s videom, DVD, strih atd... tak ma odporucali na ulead a ja som skusil ulead dvd movie factory (alebo ako sa to vola(lo)) a pri tvorbe DVD prebiehal akysi wizard, proste DVD bolo vytvorene podla programu, iba som odklikaval buttony a ked som prisiel cca po 1-1/2 hod k PC tak indikator ukazoval cca 45-50% od uleadu som uz nikdy nic neskusil. Nasiel som nastroj na tvorbu DVD s nazvom DVD LAB PRO, dovolim si tvrdit, ze je to spicka medzi nastrojmi na tvorbu DVD, spravis tam vsetko co chces, to je ako taky mensi programovaci jazyk, dokonca obsahuje aj konzolu pre skripty, ale tam som sa nikdy nedostal (nepotreboval som)
Katabaticky
24.06.08,15:58
jj dvd lab je trieda :)

ale len pre zasvatenych (tym myslim fanatkov a profi) :D:D:D
Stefan2005
24.06.08,16:33
...akurat dnes mam 28 a aj cas sedi... ;)

tiež mimotemy, ale dúfam prepáčia mi to: takže všetko najlepšie ....
dad111
25.06.08,07:35
Fakt mimotemy
Ked uz sme celkom mimo temy, len tak napisen svoju skusenost.
Nie som ziadny macher na pocitace. Praca s DVD a videom je siroky pojem. Kazdy program je na nieco dobry. JA to skusam s ULEAD len preto, ze som tenSW kupil s kablom FIREWIRE, ktory som si musel dat instalovat do PC. Odvtedy som skusal mnohe ine, neodsudzoval by som ziadny. Skutocne profesionalny je ADOBE PREMIERE PRO. S tym sa da urobit film na urovni televiznych filmov. Je ale skutocne drahy, narocny na obsluhu a PC. ULEAD mi akosi pasuje. Vyskusal som vela verzii. Robil som stale nieco nove. Aj mne sa stalo, ze po dorobeni projektu som volil spracovanie a to trvalo aj 15 hodin, procesor celu dobu pracoval na 100% a SW pouzil aj 200 GB volnej pamate. To sa mi podarilo aj s VDUBom, a to uz asi malokto uveri, ze tak jednoduchy program moze tak dlho pracovat. Dospel som k zaveru, ze som si zvolil uroven, ktora vyhovuje mojim poziadavkam, viac do toho nehodlam prenikat. ULEAD je pre mna vyhovujuci. Aj ten NERO sa stale vyvija. Skutocne si treba jedneho dna povedat dost. Toto je pre mladsich ja uz si vystacim s tym co som mal doteraz.
dad111
25.06.08,07:40
Mám originál nero7, skúsim to cez priložený link a dám vedieť či to pomohlo.
ďakujem
Len pre zaujimavost. Rad by som sa dozvedel vysledok. Pripadne aj vlastne skusenosti pri realizacii.
premiko
25.06.08,07:59
- tiez som si vyskusal Nero8 trial nez som si ho kupil, ale medzitym som ho odinstaloval - bez problemov, hodil 6 ku, s tou som tiez spokojny, drzim si ju na druhom PC, slabsi vykonom, potom nainstaloval neskor kupeny Nero 8...

- ja robim teraz odinstalacie jedine cez kupeny Total uninstall 4 a doteraz ziadny problem, nehovoriac o tom ako dokaze tento program vsetko upratat ... a su na to i ine programy

- a odporucat sa niekomu hrabat v registroch a este k tomu pri takom programe ako je NERO8 ? ... to povazujem za skodoradost ...

- ak tu ma niekto jednoduchy problem odinstalovat nejaky program, toto mu asi nepomoze, skor ublizi ...
4326
25.06.08,11:24
Ďakujem za radu, nera8 sa mi podarilo odinštalovať, ale mám ďalší problém. Naištalovala som nera7. Pri otvárená mailových príloh s koncovkou pps mi prílohu neotvorí v PowerPointe ale na otvorenie mi ponúkne Nera7 a prílohu nemôžem otvoriť. Kde je problém?
Fero11
25.06.08,11:57
Tak prinut powerpoint, aby ti otvaral subory s pps, kliknes na subor pravim, das vlastnosti a zmenit, potom vyhladas powerpoint a OK
Chobot
26.06.08,06:37
Ďakujem za radu, nera8 sa mi podarilo odinštalovať, ale mám ďalší problém. Naištalovala som nera7. Pri otvárená mailových príloh s koncovkou pps mi prílohu neotvorí v PowerPointe ale na otvorenie mi ponúkne Nera7 a prílohu nemôžem otvoriť. Kde je problém?

Windows asociuje koncovky súborov k určitej aplikácii, ty koncovku pps budeš mať naviazanú s Nerom. Treba, ako napísal Fero11, priradiť pps k PowerPointu a to tak, že pred otvorením súboru klikneš na súbor pravým tlačítkom, vyberieš "Otvoriť v programe" ďalej "Vybrať program"a z dialógového okna vybrať PP. Treba ešte na spodku zaškrtnúť checkbox "Na otvorenie týchto súborov vždy použiť vybratý program".
4326
26.06.08,11:08
Ďakujem za rady, problém vyriešený.............
ďakujem