sway
24.06.08,11:47
Nemožnosť zmazania uzávierky v OMEGE
Prosím o radu, potrebujem zmazať uzávierky v Omege a SW mi vypisuje :
"Zrušte najskôr všetky uzávierky (D) s poradovým číslom väčším, alebo rovným číslu: 12"
avšak ja mám všetky uzávierky zmazané, ostali mi už iba uzávierky B za 1,2,3,4/2008 a pokúšam sa ich mazať od najvyššej a bohužiaľ mi to nefunguje.
Veľmi pekne ďakujem za radu.

Ak ste náhodou niekto riešili podobné, hupnite to sem.... dííík.;)
LubenaK
24.06.08,16:32
Skús si spustiť Kontrolu a program by to mal nájsť. Ak totiž mažeš uzávierky k DPH, tak vždy musíš zmazať obidve, B aj D, lebo si dve aj vytvorila. Ak to nepôjde, uzatvor databázu, Omegu však nechaj otvorenú. Choď na Omega - Pripojené firmy. Postav sa na svoju databázu, potom na záložke Funkcie stlač tlačidlo Oprava databázy. Spusti Rekonštrukciu databázy. Ak to nepomôže, treba zavolať priamo do Krosu. Tam už budú vedieť viac.
sway
24.06.08,16:40
Skús si spustiť Kontrolu a program by to mal nájsť. Ak totiž mažeš uzávierky k DPH, tak vždy musíš zmazať obidve, B aj D, lebo si dve aj vytvorila. Ak to nepôjde, uzatvor databázu, Omegu však nechaj otvorenú. Choď na Omega - Pripojené firmy. Postav sa na svoju databázu, potom na záložke Funkcie stlač tlačidlo Oprava databázy. Spusti Rekonštrukciu databázy. Ak to nepomôže, treba zavolať priamo do Krosu. Tam už budú vedieť viac.

vďaka za radu, toto všetko som už skúsila, kontrola prebehla bez chýb.... nič napísala som do Krosu, som zvedavá čo odpovedia..., aj tak ma to hnevá, lebo v Omega robím už roky a takéto sa mi ešte nestalo...
potom to sem hodím, možno sa to niekomu zíde...;)
sway
25.06.08,05:42
Tak som znova spustila celkovú kontrolu (z krosu mi odpovedali presný postup) a našiel chyby v uzatvorení dokladov, automaticky ich odstránil a už mi všetko funguje. :D
dík za rady ;)