petacuckova
24.06.08,11:51
Dobrý deň. Môže si zamestnanec ( trvalý pobyt v Tisovci )uplatniť daňový bonus na vlastné dieťa ktoré má s družkou (s trvalým pobytom v Banskej Bystrici), ak mi doniesol čestné prehlásenie, že žijú v spoločnej domácnosti ?
Ďakujem.
Zoltán Kovács
24.06.08,09:54
Áno môžeš.
petacuckova
24.06.08,09:58
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
zuza 74
24.06.08,17:49
Prosim, a co moj pripad: zamestnanec má dieťa,viem, že nežijú v spoločnej domácnosti, ale on mi predložil potvrdenie z obecného úradu, že je prihlásený na trvalom pobyte u matky dieťaťa.Tiež ho mám "dotlačiť" na čestné vyhlásenie o spoločnej domácnosti? On mi to určite podpíše.
Zoltán Kovács
24.06.08,17:53
Prosim, a co moj pripad: zamestnanec má dieťa,viem, že nežijú v spoločnej domácnosti, ale on mi predložil potvrdenie z obecného úradu, že je prihlásený na trvalom pobyte u matky dieťaťa.Tiež ho mám "dotlačiť" na čestné vyhlásenie o spoločnej domácnosti? On mi to určite podpíše.

Trvalé bydlisko nie je smerodajné, ale spoločná domácnosť. Ale ak podpísal vyhlásenie k zdaneniu príjmov, a uviedol, že si uplatňuje DB, tak nepotrebuješ žiadne potvrdenie ani čestné prehlásenie. Predsa za uvedené fakty vo vyhlásení zodpovedá sám. Nie si povinná skúmať ich pravdivosť.
Podpisom vyhlásenia si krytá pred prípadnou kontrolou.