zuzana
24.06.04,09:15
Ak zabezpečí firma zamestnancom vyslaným na pracovnú cestu ubytovanie, faktúra, príjmový pokladničný doklad je na firmu, na výdavkový pokl.doklad dávam meno zamestnanca, ktorý to platil, môžem si odpočítať DPH z ubytovania, ak je to na firmu?
Mila
24.06.04,07:55
Určite áno. Mala som na to kontrolu a jediné na čom trvali bolo aby bol doklad z hotela či ubytovne na firmu.Mám tých služobiek dosť a všetky prešli. Niektoré hotely dajú oba doklad z reg. pokladne a to im potom stačil "cesťák" riadne vypísaný.Samozrejme k tomu dokladu.
Luna
24.06.04,08:46
Ja som po daňovke teraz,DPH z ubytovania aj keď je to na firmu neuplatňujem.Poradili mi tak 2 auditorky, a bolo to publikované aj vo finančnom spravodaji.Ináč podobná diskusia je o tomto v téme DPH a podtéma DPH.Už sme to tam raz rozoberali.

Ja mám tiež dosť cesťákov,takže rada sa aj ja poučím.Rok dozadu bol tento probl.riešený vo Finanč.spravodaji bolo tam napísane,že DPH sa nemôže s takýchto dokladov uplatniť lebo zamestnanec vykonáva slúžbu pre firmu,a zamestmamec nie je plátcom DPH.Doklady z ubytovania sa prikladajú k cesťákom zamestnancom. Keby to bola fa.za jeden mesiac od nejakého hotela tam by som DPH odrátala,lebo hotel poskytol slúžbu firme. Ten doklad by musel mať všetky náležitosti ako fa.
Luna
02.07.04,07:39
Teraz som našla článok v 1000 riešení 1/2004 "ODPOčET DPH NA PRACOVNEJ CESTE"
Aj keď je doklad z ubytovania vystavený na firmu,a má všetky náležitosti ktoré má mať nie je nárok na odpočet DPH,ale ak by to bola súhrna fa.za celý mesiac za ubytovanie tak nárok na odpočet je.Odvolávajú sa tam na metodické usmernenie MF SR č.12469/1996-6 uverejneného vo Finančnom spravodaji č.11/1996.
Martinková
02.07.04,10:27
[QUOTE=Luna]Teraz som našla článok v 1000 riešení 1/2004 "ODPOčET DPH NA PRACOVNEJ CESTE"
Aj keď je doklad z ubytovania vystavený na firmu,a má všetky náležitosti ktoré má mať nie je nárok na odpočet DPH,ale ak by to bola súhrna fa.za celý mesiac za ubytovanie tak nárok na odpočet je.Odvolávajú sa tam na metodické usmernenie MF SR č.12469/1996-6 uverejneného vo Finančnom spravodaji č.11/1996.[/QUOTE

Ja som tuto otazku konzultovala cez Poradcu a tiez sa tam odvolavaju na metodicke usmernenie MFSR 12469-6 FS
Prikladám dokument /dufam, ze sa mi to podari/
Betka