potocka
24.06.08,12:54
Dobry den,

prisla nam faktura na sluzby, ktore prefakturujeme na inu firmu. datum dodania faktury je 30.5.2008 a datum vystavenia je 13.6.2008. aky datum dodania mam uviest na fakture, v ktorej sluzbu prefakturujeme?

dakujem
s pozdravom potocka
Vladimír Ozimý
24.06.08,10:57
§ 19 ods. 6 Dátum vystavenia Fa = dátum dodania
potocka
24.06.08,10:58
cize ak fakturu vystavim 24.6. tak aj datum dodania bude 24.6.?
Tweety
24.06.08,10:58
Dobry den,

prisla nam faktura na sluzby, ktore prefakturujeme na inu firmu. datum dodania faktury je 30.5.2008 a datum vystavenia je 13.6.2008. aky datum dodania mam uviest na fakture, v ktorej sluzbu prefakturujeme?

dakujem
s pozdravom potocka
Môže byť rovnaký, ako dátum vystavenia vašej faktúry.
Tinika
31.07.08,14:59
Dobrý deň,

ja by som sa chcela spýtať na 2 prípady.

1. Vyst. Fa kvartálne za prístup na rozvod el. energie a odber el. energie - rovnaká suma. V zmluve je napísané, že fa sa vyhotovuje dopredu. Môžem napr. za jún vystaviť Fa 31.5. so splatnosťou 14 dní? A ak sa staneme platcami DPH (požiadali sme) aký mám dať dátum dodania?

2. Fa za nájom+energie 5000, - mesačne, pričom nie je presne uvedené, koľko je nájom a koľko energie. V zmluve je tiež, že Fa sa vyhotovuje vopred. Môžem tak isto ako v 1. dať dátum vystavenia 31.5.? A aký dátum dodania?

Ďakujem krásne za všetky rady z porady
Milan Benka
31.07.08,16:36
Dobrý deň,

ja by som sa chcela spýtať na 2 prípady.

1. Vyst. Fa kvartálne za prístup na rozvod el. energie a odber el. energie - rovnaká suma. V zmluve je napísané, že fa sa vyhotovuje dopredu. Môžem napr. za jún vystaviť Fa 31.5. so splatnosťou 14 dní? A ak sa staneme platcami DPH (požiadali sme) aký mám dať dátum dodania?

2. Fa za nájom+energie 5000, - mesačne, pričom nie je presne uvedené, koľko je nájom a koľko energie. V zmluve je tiež, že Fa sa vyhotovuje vopred. Môžem tak isto ako v 1. dať dátum vystavenia 31.5.? A aký dátum dodania?

Ďakujem krásne za všetky rady z porady

Dátum dodania je naskôr prvý deň obdobia, ktorého sa vopred vystavená fa za služby týka.

Napr.
Fa za služby za 8 mesiac, vystavená 25.7. bude mať dátum dodania najskôr 1.8.
Pozor však pri prijatí platby pred 1.8. bude zmena vo vzniku daňovej povinnosti. Vznikne Vám daňová povinnosť z prijatej platby a s tým súvisiace povinnosti (fa k prijatej platbe,.... ) .
Tinika
01.08.08,08:37
Dátum dodania je naskôr prvý deň obdobia, ktorého sa vopred vystavená fa za služby týka.

Napr.
Fa za služby za 8 mesiac, vystavená 25.7. bude mať dátum dodania najskôr 1.8.
Pozor však pri prijatí platby pred 1.8. bude zmena vo vzniku daňovej povinnosti. Vznikne Vám daňová povinnosť z prijatej platby a s tým súvisiace povinnosti (fa k prijatej platbe,.... ) .

Ďakujem za odpoveď.

Čiže asi bude lepšie ak napr. za 3. kv. by som vystavila Fa 1.7. aj dátum dodania 1.7.?

A my platíme na zákl. zmluvy(nedostávame FA), v ktorej je: štvrťročné splátky zá nájom splatné vždy do 15-teho dňa posledného mesiaca šťvrťroka, ktorý predchádza štvrťroku, za kt. sa uhrádza nájomné. - čiže za 3.q sme mali zaplatiť do 15.6., to je v poriadku?
Milan Benka
01.08.08,09:55
Ďakujem za odpoveď.

Čiže asi bude lepšie ak napr. za 3. kv. by som vystavila Fa 1.7. aj dátum dodania 1.7.? Je to na Vašom rozhodnutí. Máte viac možností.

A my platíme na zákl. zmluvy(nedostávame FA), v ktorej je: štvrťročné splátky zá nájom splatné vždy do 15-teho dňa posledného mesiaca šťvrťroka, ktorý predchádza štvrťroku, za kt. sa uhrádza nájomné. - čiže za 3.q sme mali zaplatiť do 15.6., to je v poriadku? Čo by tu nemalo byť v poriadku ? Ak dodávateľ nie je platiteľom DPH, tak je to OK. Nemá čo pokaziť.


Zvýraznené .
Tinika
02.08.08,09:20
Zvýraznené .

Ďakujem. A ak by bol dodávateľ platcom, je to tiež v poriadku?