mibu5
24.06.08,12:34
Mal som problém s odstránením papierovej krycej pásky z eurookien. Po omietaní som nechal okna zalepené cez zimu a potom to bol problém. Po viacerých pokusoch sa mi osvedčilo natrieť zvyšky pásky a lepidla indulonou a nechať pôsobiť niekoľko dní. Potom hrubšiu vrstvu umelou špachtlou jemne zoškrabkať a tenšiu vrstvu zošúchať suchou handrou. Dúfam, že to niekomu pomôže:)
VERONIKA6
24.06.08,10:46
Mal som problém s odstránením papierovej krycej pásky z eurookien. Po omietaní som nechal okna zalepené cez zimu a potom to bol problém. Po viacerých pokusoch sa mi osvedčilo natrieť zvyšky pásky a lepidla indulonou a nechať pôsobiť niekoľko dní. Potom hrubšiu vrstvu umelou špachtlou jemne zoškrabkať a tenšiu vrstvu zošúchať suchou handrou. Dúfam, že to niekomu pomôže:)
Skús odlakovač na nechty. Mne to s ním išlo.
Milan.Žiška
24.06.08,11:40
Pomôže aj syntetické riedidlo na farby ( prípadne technický benzín - ten nie je taký agresívny), len treba pracovať rýchlo aby nedošlo k pškodeniu povrchu rámov okien.
mibu5
25.06.08,09:54
Prave odlakovače a synteticke rozpúšťadlá poškodzujú lak okien a sú vhodné skôr na smaltované povrchy a pod. Preto som skúšal rôzne veci a s touto masťou sa to osvedčilo.
Milan.Žiška
25.06.08,17:03
"mibu5" povrchová úprava okien by mala byť homogénna s materiálom len v prípade povrchovej úpravy s napr. imitácie dreva, alebo farebný odtieň.
Chemické zloženie plastového okna by nemalo mať problém s nízkym resp. krátkodobým ošetrením technickým benzínom, ak tu problém nastáva je okno z materiálu s nižšou kvalitou PVC ( to znamená že do zmesy bolo pridané väčšie množstvo reciklovaného PVC a preto je aj jeho cenová relácia a kvalita nižšia.
220870
25.06.08,17:37
100% účinok HG hagesan, nič lepšie som zatial nevidel.
mibu5
26.06.08,04:22
S plastom súhlasím, ale ja mám drevené eurookná.
220870
27.06.08,08:24
HG -ečko používam už viac ako 5 rokov na plast aj drevo, zatiaľ som nemal problém.
vilo228
30.06.08,12:46
pokoj s Tebou
zrejme si tam pásku nechal trocha dlhšie. Tie riedidlá čo Ti tam vypisujú Ti zaručene povrchovú vrstvu poškodia.Určite to s tým nikto nerobil . Mne sa osvedčil hoci je to dosť nezvyklé prostriedok na čistenie kontaktov Kontox v sprayi .Je neutrálny neobsahuje žiadne nitro ani syntetické zložky. .Nastriekať , nechať chvílku pôsobiť a zotrieť handrou alebo zošúchať.nepoškodzuje ani lak.
premiko
30.06.08,12:59
:D

- mne sa jednoznacne osvedcil nasledovny postup, hned po montazi som pasky jednoducho a bezbolestne stiahol dolu .......

... inak, preco ich nechavat dlhsie, ked na tychto oknach je vsade odporučanie vyrobcu o max dobe nalepenej pasky ?
mibu5
01.07.08,08:31
Mili poradaci, ja som nepotreboval poradit, ja som to uz poriesil. Len som chcel pridat moju skusenost, pretoze som sam hladal rady ako na to.

S tym kontoxom neviem, pretoze som skusal WD-40, co si myslim je dost podobne.

Ja som si okna osadzal sam a ziadny navod o lepeni pasky som k nim nemal. Ako som napisal na zaciatku, paskou som lepil na okno foliu ako ochranu pri vakovani a stierkovani. Nechal som ju tam dlho, aby posluzila aj pri malovani. Ak si nase nazory niekto precita a pouci sa z nich, splni to ucel :)

"220870" k HAGESANU, aky konkretne pouzivas ?
Leila2006
01.07.08,09:13
Ja som si okna osadzal sam a ziadny navod o lepeni pasky som k nim nemal. Ako som napisal na zaciatku, paskou som lepil na okno foliu ako ochranu pri vakovani a stierkovani. Nechal som ju tam dlho, aby posluzila aj pri malovani. Ak si nase nazory niekto precita a pouci sa z nich, splni to ucel :)



A my sme si mysleli, že išlo o originál kryciu pásku na okenné rámy rovno od výrobcu. Ale v podstate, postup jej odstraňovania po dlhšej dobe je asi podobný.