IRA
24.06.08,14:01
Dobrý deň,
poradíte mi, prosím.
Slovenská spoločnosť kúpila zariadenie v Holandsku /platiteľ DPH/. Fa je bez DPH. Tovar však skončil v Nemecku, kde je uskladnený a platí sa nájom.
Mám povinnosť samozdaniť DPH na Slovensku?
Nie som si celkom istá, keďže tovar na Slovensko neprišiel.
Ďakujem.
IRA
01.07.08,09:04
No milí Poraďaci, nikto nemá podobné skúsenosti? Skutočne by som veľmi ocenila radu.
Pekný deň. IRA
KEJKA
01.07.08,09:20
ujasni si potrebu registrácie v Nemecku podľa nasl. §17
§ 17 Miesto nadobudnutia tovaru z iného členského štátu


(1) Miestom nadobudnutia tovaru z iného členského štátu je miesto, kde sa tovar nachádza v čase skončenia jeho odoslania alebo prepravy k nadobúdateľovi.

(2) Ak nadobúdateľ tovaru objedná tovar pod identifikačným číslom pre daň, ktoré mu pridelil členský štát iný, ako je členský štát, v ktorom sa skončí odoslanie alebo preprava tovaru, za miesto nadobudnutia tovaru z iného členského štátu sa považuje členský štát, ktorý nadobúdateľovi pridelil identifikačné číslo pre daň, ak nadobúdateľ nepreukáže, že toto nadobudnutie bolo predmetom dane v členskom štáte, v ktorom sa skončilo odoslanie alebo preprava tovaru. Odsek 1 týmto nie je dotknutý.
Vladimír Ozimý
01.07.08,09:40
Dobrý deň,
poradíte mi, prosím.
Slovenská spoločnosť kúpila zariadenie v Holandsku /platiteľ DPH/. Fa je bez DPH. Tovar však skončil v Nemecku, kde je uskladnený a platí sa nájom.
Mám povinnosť samozdaniť DPH na Slovensku?
Nie som si celkom istá, keďže tovar na Slovensko neprišiel.
Ďakujem.

a čo chcete samozdaniť keď ste nenadobudli tovar v tuzemsku. Nie je vôbec predmetom dane v SR. T.j. prečo platíte nájom v nemecku? Tam sa využíva? ak ano plnenie je v nemecku treba skúmať či vám nevznikla povinnosť registrácie v DE
Milan Benka
01.07.08,10:02
Dobrý deň,
poradíte mi, prosím.
Slovenská spoločnosť kúpila zariadenie v Holandsku /platiteľ DPH/. Fa je bez DPH. Tovar však skončil v Nemecku, kde je uskladnený a platí sa nájom.
Mám povinnosť samozdaniť DPH na Slovensku?
Nie som si celkom istá, keďže tovar na Slovensko neprišiel.
Ďakujem.

Samozdanite na Slovensku, pokiaľ nepreukážete, že toto nadobudnutie ste samozdanili v inom čl. štáte.
IRA
03.07.08,10:38
Ďakujem za odpovede, všetkým pekný deň , IRA