Bea Š.
24.06.08,13:10
Viete mi niekto poradiť, poberám rodičovský príspevok na ročnú dcéru a v januári 2009 sa mi má narodiť druhé bábätko. To že mám nárok na materkú keĎže som stále zamestnanec firmy, to viem ale neviem či budem poberať aj RP na 1. dieťa a následne potom ako je to s RP pri dvoch deťoch ?
Ďakujem ( platím si stále aj DNP )
Monika V.
24.06.08,11:17
Viete mi niekto poradiť, poberám rodičovský príspevok na ročnú dcéru a v januári 2009 sa mi má narodiť druhé bábätko. To že mám nárok na materkú keĎže som stále zamestnanec firmy, to viem ale neviem či budem poberať aj RP na 1. dieťa a následne potom ako je to s RP pri dvoch deťoch ?
Ďakujem ( platím si stále aj DNP )
Tiež mám dve deti po sebe /rozdiel 1,5 roka/. Pri druhom dieťati si môžeš povedať či zrušíš rodičovský na prvé a budeš poberať materskú na druhé, alebo budeš pokračovať v rodičovskom na prvé, ale určite nedostaneš rodičovskú aj materskú spolu.
Bea Š.
24.06.08,11:20
Takže určite budem poberať materské a čo potom ? Je nárok na RP na dve deti ?
Petra29
24.06.08,11:21
Viete mi niekto poradiť, poberám rodičovský príspevok na ročnú dcéru a v januári 2009 sa mi má narodiť druhé bábätko. To že mám nárok na materkú keĎže som stále zamestnanec firmy, to viem ale neviem či budem poberať aj RP na 1. dieťa a následne potom ako je to s RP pri dvoch deťoch ?
Ďakujem ( platím si stále aj DNP )
Najprv materská /je potrebné oznámiť UPSVaR poberanie materskej, aby zastavili rodičovský, inak ho budú žiadať späť/, po skončení materskej len 1 rodič.príspevok /nezávisí od počtu detí, od počtu detí závisia prídavky/
zuzana
24.06.08,11:31
Čiže budeš mať na dve deti jeden rodičovský príspevok niečo cez 4000Sk.Inak je to dobra sprostosť vychovať z toho dve deti.
Chobot
24.06.08,12:14
Čiže budeš mať na dve deti jeden rodičovský príspevok niečo cez 4000Sk.Inak je to dobra sprostosť vychovať z toho dve deti.

Rodičovský príspevok nie je príspevok závislý od počtu detí, ale nahrádza určitý výpadok príjmu (hoci dosť chabo). Porovnal by som to s nemocenským - tiež dostávaš jedno dávku, pričom môžeš maródiť aj s tromi diagnózami. Takže to je príspevok pre matku a nie na dieťa.

Iné je to v prípade daňového bonusu a detských prídavkov. Tie sú závislé od počtu detí.