robin78
24.06.08,16:45
Momentalne sa zapodievam hladanim dodavatela na vymenu plastovych okien pre RD. Mam niekolko cenovycj ponuk. Tych profilov je spusta a je problem sa v nich zorientovat. Napr. mam cenove ponuky na profily:
Aluplast
Trocal
Rehau
KBE
Salamander

Mozete prosim napisat skusenosti s tymito profilmy, ci uz pozitivne alebo negativne, resp. ktorym je lepsie sa vyhnut?

Cenovo to vychadza dost podobne, ked boli niekde aj vyssie ceny, tak firmy tam hodili vacsiu zlavu, takze ceny nie su vyznamne rozdielne. Lenze cena nie je vsetko ked robota bude odflaknuta, neodborne zrealizovana, preto sa chcem spytat na nejakeho dodavatela v NR a okoli, s ktorym ste mali dobre skusenosti? Dakujem.
robin78
25.06.08,09:25
Dostal sa mi do pozornosti profil Spectus TK 71 na ktory sa poskytuje 10 rocna zaruka. Ma niekto s tymto profilom nejake skusenosti?
Aiculka
01.07.08,11:54
ahoj, my mame Salamander 5 komor, rozdiel oproti inym bol,ze plast je belsi ako u ostatnych bielych ramov a vraj aj ostane dlhsie biely, nezosivie... odporucam dat zakazku firme s ktorou ma niekto hlavne pozitivne skusenosti...mam znamu co mala a este ma riadne opletacky s dodavacou firmou.. davali sme v Presove... ked som robila analyzy ja, vsimla som si, ze vysledna cena je skoro rovnaka u vsetkych,... zavisi od toho ci daju zakladnu cenu vyssiu a zlavu alebo maju zakl. cenu uz nizsiu.. tot moje postrehy
robin78
02.07.08,08:35
s tymi cenami absolutne suhlasim, vysledne ceny sa pohybuju priblizne rovnako, niekto da ceny okien rovno lacnejsie a druhy daju drahsie okna s "velkou" zlavou pre dobry pocit zakaznika ako "lacno" nakupil "velku" kvalitu ;)
Leila2006
02.07.08,09:32
My sme menili okná pred 5 rokmi, ceny okien boli približne rovnaké, dosť veľké rozdiely však boli v cene demontáže, montáže, vysprávok atď. To si treba ešte zistiť, aby si nebol nemilo prekvapený. A samozrejme aj vzhľad tých okien je dosť dôležitý, niektoré sú skrátka krajšie ako iné, to už sú potom tie detaily.
Milan.Žiška
02.07.08,11:57
:)Nechcem propagovať ale skús sa informovať VDD Orava - veľmi zaujímavá kvalita v súvise s cenou. Milo ma prekvapili pri cenových ponukách začiatkom roka a slušne dalej pokračujeme.:)
AlaNR
02.07.08,12:17
Ja som už tiež dostala dobrých 10 cenových ponúk.
Teraz sa v tom pomaly orientujem.
Mám spravenú nehoráznu tabuľku, kde si to všetko rozpočítavam.
Niektoré firmy dávajú montáž a demontáž presne podľa počtu a typu okien, druhé podľa m2.
Tak isto cenové ponuky sú rôzne, niekto započítava vysprávky do ceny, niekto to dáva sumárne...
Najviac ma prekvapila ponuka, kde v inzeráte bola mega zľava, 47% a nakoniec to bola zľava iba na profily, takže sklo, kovanie a ostatné veci boli v plnej cene.

Dnešná ponuka ma dorazila:
demontáž starých okien + montáž nových + vysprávky + stavebné práce (rozumej zamurovanie okna 1,5x1 m), s tým, že si prinesú potrebný materiál = 31.000,- bez DPH :eek:
Idem sa teda jednať, ako v Turecku....
robin78
03.07.08,06:42
Tych ponuk mam viac nez dost. Uz sa pomaly schyluje aj k vyberu konkretnej firmy, jedine co ma od toho odradza je cena za parapety, co je cca. 20tis. bez dph, co sa mi zda pomerne dost. Celkova dlzka parapetov je cca. 20m, pricom vnutorny je PVC s dekorom o hrubke 300mm a vonkajsi je farebny Al o sirke 260mm. Vzhladom na ine ponuky sa mi cena za parapety zda predrazena, co myslite?
robin78
03.07.08,06:47
AlaNR ta cena za demontaz, likvidaciu starych okien, montaz a vyspravky sa u mna pohybuje podobne a nie je to zrovna lacne. Da sa mozno na tom usetrit dat si urobit tie vyspravky niekym inym, pripadne aj demontaz a likvidaciu zrealizovat svojpomocne.

Ma niekto predstavu kde je mozne vyviezt stare okna v okrese NR a v akych cenovych relaciach sa to pohybuje?
AlaNR
03.07.08,07:54
S tými murárskymi vecami mi chvalabohu pomôže švagor-murár;). Naivne som si myslela, že keď už budú robiť okná, tak nech to robia všetko jedným vrzom....

Na ten vývoz sa skús spýtať rovno u dodávateľa okien, v cenových ponukách bola aj likvidácia starých okien. A ak to nerobia, určite aspoň medzi rečou poradia. Ak to robia, dajú si za to zaplatiť.

Alebo ich vylož pred bránu - do rána sú preč....:D ( skúsenosť susedy )
SAIVI
03.07.08,09:19
...to ano, my sme to ani nestihli všetko znosiť ku kontajnerom... a už sa na ne niekto ulakomil :D
robin78
03.07.08,09:34
S tými murárskymi vecami mi chvalabohu pomôže švagor-murár;). Naivne som si myslela, že keď už budú robiť okná, tak nech to robia všetko jedným vrzom....

Na ten vývoz sa skús spýtať rovno u dodávateľa okien, v cenových ponukách bola aj likvidácia starých okien. A ak to nerobia, určite aspoň medzi rečou poradia. Ak to robia, dajú si za to zaplatiť.

Alebo ich vylož pred bránu - do rána sú preč....:D ( skúsenosť susedy )

Dodavatel nema problem s likvidaciou, vsetko je otazkou ceny, tak som zvazoval, ze ci by to nestalo za to zrealizovat svojpomocne. Podla mna aj dodavatel to musi zaniest niekam na skladku a zaplatit.

Ja som na tak zasitom mieste, ze pochybujem, ze by niekto tie okna spred brany odniesol. Aka je adresa susedy, hadam by som to tam mohol zlozit? :D
Zitulda
03.07.08,09:49
Och bože, toto je už ako vidím tretia nová téma ohľadne plastových okien (zatiaľ, som v jednej odpovedala-Plastové okná v Žiline) a ďaľšia je -Plastové okno iného rozmeru, ako majú súsedia. Postrehla som to aj v iných-tzv.súvisaice témy - ak ich nájdem a na ďaľšie natrafím, prepáčte ale budem reagovať obdobne ako tu a teraz. Nie preto, že som stále na Porade niečo čo hľadám, nájdem 2-4 x v rôznych témach. Som v rozpakoch kde napísať otázku či odpoveď či otvoriť novú tému čo je veľmi ľahké a dokonca naj jednoduchšie a tak ich mať na konte čo najviac. Tak toho vôbec nie som zástancom.
Preto nedá mi na to reagovať, a neviem či súhlasia aj iní poraďáci, ak poprosím Richarda, nech posúdi, či sa nedajú niektoré témy úzko súvisiace zlúčiť v jednu.
AlaNR
03.07.08,10:50
Zitulda, prepáč, ale ja si myslím, že každý, kto zadá tému, má iný problém...
Veď aj preto je niekoľko tém ohľadom napr. zaúčtovania stravných lístkov alebo ročného zúčtovania kadečoho.
robin78
03.07.08,11:05
Och bože, toto je už ako vidím trietia nová téma ohľadne plstových okien (zatiaľ, som v jednej odpovedala-Plastové okná v Žiline) a ďaľšia je -Plastové okno iného rozmeru, ako majú súsedia. Postrehla som to aj v iných-tzv.súvisaice témy - ak ich nájdem a na ďaľšie natrafím, prepáčte ale budem reagovať obdobne ako tu a teraz. Nie preto, že som stále na Porade niečo čo hľadám, nájdem 2-4 x v rôznych témach. Som v rozpakoch kde napísať otázku či odpoveď či otvoriť novú tému čo je veľmi ľahké a dokonca naj jednoduchšie a tak ich mať na konte čo najviac. Tak toho vôbec nie som zástancom.
Preto nedá mi na to reagovať, a neviem či súhlasia aj iní poraďáci, ak poprosím Richarda, nech posúdi, či sa nedajú niektoré témy úzko súvisiace zlúčiť v jednu.

Myslim, ze ten tvoj napad so zlucenim tem je nerealizovatelny po viacerych strankach. V kazdej zo suvisiacich tem uzivatelia reagovali ci uz na niektoru temu, alebo na konkretne prispevky. To by sa potom ako do zadania jednej temy skopirovali zadania ostatnych suvisiacich tem a prispevky by sa na preskacku vyskladali? :confused: Myslim, ze by z toho bol len riadny misung a chcel by som vidiet toho cloveka co by sa zacal v tych tisickach temach hrabat a hladat suviasiace, nejako ich vyskladavat a zlucovat atd. Sizyfovska praca :rolleyes:
Zitulda
08.07.08,11:37
AlaNR a robin 78
Myslela som to z dôvodu, že bola daná téma "Plastové okná v Žiline". Ja som pridala do tejto témy svoj príspevok, ale som z Košíc. Nemusela som, mohla som otvoriť novú túmu "Plastové okná v Košiciach", aspoň by boli reakcie aj na môj príspevok nie?, ale žiaľ nie sú aspoň doposiaľ som nevidela. Neviem si predstaviť, keby každý z iného mesta otváral nové príspevky pre svoje mesto. to by bolo ich neúrekom nemám pravdu?!:D:D:D
AlaNR
08.07.08,12:24
Tak potom tiež nechápem, prečo je na recepty jedna obrovská téma s niekoľko stovkami podtém. ;)
Veď sa jedná o jedlo a to ide iba do žalúdka, nie?:D
robin78
08.07.08,13:08
Zitulda v tejto teme ma skor zaujimali skusenosti a nazory na tieto profily ako na dodavatela okien, co bola v tomto pripade len podotazka, zato aj nova tema.
Zitulda
09.07.08,15:16
No dobre chalani, nejdem s Vami hrať Wabank. Nechajme to áno?!!! Nakoniec ja som od NR veľmi ďaleko.
Ešte toľko k receptom a podreceptom - Ak zadáš recepty, nájdeš podrecepty? nie?! alebo sa mýlim? Ale skús zadať Okná čo nájdeš?! Síce to nie je z mojej strany neoverené a preto Sorry.
Aaaa Teba len tieto profily a názor na ne zaujíma, alebo aj nespočetné ďaľšie? Na Slovensku našom malo je nespočetne veľa predajcov aj s uvdenými profilmi, možno aj výrobcov. Čo predajca ponúka, výrobca ten istý profil a výrobok od neho je iný ako u predajcu.Tak z tohoto dôvodu je ozaj veľmi dôležité pozrieť rez cez profily u výrobcu, hlavne aké majú vnútorné výztuže a nakoniec kovanie - je rozdiel veľký. No viete, nie som si istá či by som chcela ten najnaj..... profil a to najnaj...... kovanie, či sa nájde výrobca (určite nie predajca) čo vyrobí okno také aké by som si priala ja. Mať OK profily s OK kovaním a dajpánboh najlepšiu čatu čo Ti osadí a tak, ako by sa malo všetko OK urobí.
PS:Zo skúsenosti,čo som zistila u súsedy, keď ma zavolala pozrieť sa aké má krásne okno uvádzam že ak si neznalý a natrafíš na neseriózneho dadávateľa, nepoznáš pri hotovom výrobku či je 5-komorový profil, ktorý si si objednal,môže sa stať aj to, že Ti dodajú len troj, osadia dokonca dobre aTy si HAPPY, že máš príma okno, ale zaplatil si za 5-komorový a dali ti troj,.
branislavp
28.07.08,01:35
Pre mňa je táto téma zaujímavá, pretože ja tiež sa rozhodujem pre seriozneho dodavateľa plastových okien a samozrejme aj montáž. Ponuka je tak široká a keď človek v tom nie je znalý v tejto oblasti je veľmi ťažko sa správne rozhodnúť, a vôbec čo je najlepšie. V čom byť opatrný a podľa čoho si vyberať najlepšieho dodávateľa.
Conan X
28.07.08,04:46
Pre mňa je táto téma zaujímavá, pretože ja tiež sa rozhodujem pre seriozneho dodavateľa plastových okien a samozrejme aj montáž. Ponuka je tak široká a keď človek v tom nie je znalý v tejto oblasti je veľmi ťažko sa správne rozhodnúť, a vôbec čo je najlepšie. V čom byť opatrný a podľa čoho si vyberať najlepšieho dodávateľa. Ja by som Ti poradil aby si firmu riadne preklepol a riadne overil lebo ja som mal firmu ktorá mi dodnes nedorobila okná a nepomohlo mi nič aj ked´sme dali všetko do televízií. Máme Salamander su strašne pekné a bielučké na dome svietia ,,dorobila mi iná firma....Doporučil by som Salamander ale firmu si treba veľmi , veľmi preveriť.....
branislavp
29.07.08,19:16
Pekný večer, ďakujem za príspevok, Tvoju skúsenosť beriem do pozornosti, ale musím povedať, že nie je to jednoduché správne si vybrať z ponuky aj okná aj práce, aby boli kvalitné. Ešte raz dakujem. Všetko s úsmevom ide ľahšie.:)
Conan X
02.08.08,18:45
Pekný večer, ďakujem za príspevok, Tvoju skúsenosť beriem do pozornosti, ale musím povedať, že nie je to jednoduché správne si vybrať z ponuky aj okná aj práce, aby boli kvalitné. Ešte raz dakujem. Všetko s úsmevom ide ľahšie.:)Vieš aj mi sme naletely na dobrú ponuku a potom sme dopadli tak ,že dodnes sme stoho hotový a veľa tresných oznamení a súdnych sporov nehovoriac o televizií a ten človek podniká dálej , preto chcel som ťa varovať ak náhodov si natrafila na tochto človeka , ale dnes už máme hotové čo nám musela dorobiť iná firma Salamander...
branislavp
02.08.08,20:50
Naďalej zbieram informácie o plastových oknách. Zaujíma ma, ktoré firmy dodávajú plastové okná z profilu Salamander, aká je priepustnosť svetla cez sklo, keď je tu ine sklo /argon/, či na to musí mať výrobca okien certifikát. Čo sa týka šírky rámov musím konštatovať, že zatial čo mám presondované, tieto sú podstatne širšie. Z toho mám obavy, že či to nebude mať negatívny dopad na prirodzenú svetelnosť, resp. že zabudovaním plastových okien sa nám naruší tento parameter. Keď sledujem na domoch a bytovkách plastové okná vidím, že tie rámy na plastových oknách sú značne širšie.
Kto má skúsenosti, prosím poraďte. Ďakujem:)
joki
04.08.08,23:35
A prečo si orientovaný na plastové okná? Nič v zlom, ale o fyzikálno-chemických vlastnostiach šľachteného PVC nemáš ani potuchy. Opakujem, nič v zlom. Je to len otázka reklamy, ako na pracie prášky, farbu na vlasy, a podobné mezmysli. Prečo výrobcovia na drevené eurookná neinzerujú reklamu. Je to kvalita. Majú odbyt. A s cenou by si bol asi prekvapený. Názov profilu je dôležitý z marketingového hľadiska, to je tak všetko. Podstata plastu je ta istá. Počet komôr v profile, len oblbovák. Na výstavach vystavujú výrobcovia svoje výrobky v reze, kde je v plastovom profile vložený hliníkový profil, tak tomu dali korunu. Šírka rámu má eliminovať jednu z niekoľkých nevýhod "plasťákov" a to, že absentuje výstuha v ráme, je to prehýbateľné, labilné, ani nechci vedieť čo tam dávajú. Nechcem meniť tvoj názor, okná nekupuješ na pár rokov, je to nemalá investícia, podľa záujmu o problém vidím že troch zbehlý. Prepočítaj, koľko % plochy okna pripadá na rám. To je tiež dôležité, zisti si prestup tepla cez plast a cez drevo. Sklo je rovnaké. Porovnaj prestup tepla. Plast stárne. Spýtaj sa hasičov, akú a prečo berú so sebou výbavu k požiaru bytu kde sú plastové okná. Potom možno pochopíš, čo si dáš do bytu. Je to problém na dlhú debetu. Nech sa ti darí.
jojkoz
05.08.08,04:44
A prečo si orientovaný na plastové okná? Nič v zlom, ale o fyzikálno-chemických vlastnostiach šľachteného PVC nemáš ani potuchy. Opakujem, nič v zlom. Je to len otázka reklamy, ako na pracie prášky, farbu na vlasy, a podobné mezmysli. Prečo výrobcovia na drevené eurookná neinzerujú reklamu. Je to kvalita. Majú odbyt. A s cenou by si bol asi prekvapený. Názov profilu je dôležitý z marketingového hľadiska, to je tak všetko. Podstata plastu je ta istá. Počet komôr v profile, len oblbovák. Na výstavach vystavujú výrobcovia svoje výrobky v reze, kde je v plastovom profile vložený hliníkový profil, tak tomu dali korunu. Šírka rámu má eliminovať jednu z niekoľkých nevýhod "plasťákov" a to, že absentuje výstuha v ráme, je to prehýbateľné, labilné, ani nechci vedieť čo tam dávajú. Nechcem meniť tvoj názor, okná nekupuješ na pár rokov, je to nemalá investícia, podľa záujmu o problém vidím že troch zbehlý. Prepočítaj, koľko % plochy okna pripadá na rám. To je tiež dôležité, zisti si prestup tepla cez plast a cez drevo. Sklo je rovnaké. Porovnaj prestup tepla. Plast stárne. Spýtaj sa hasičov, akú a prečo berú so sebou výbavu k požiaru bytu kde sú plastové okná. Potom možno pochopíš, čo si dáš do bytu. Je to problém na dlhú debetu. Nech sa ti darí.

Boze ale tu niekto drísta.

Si este nevidel reklamu na eurookna ? - gratulujem :D tu je ich rovnako plno ako na plastove - ide o kseft a ked nie o zviditelnenie materialu tak hlavne firmy ktora s nimi robi.

Neviem kde si videl plastove okno bez vystuhy - ale kazdy poriadny vyrobca ju tam musi davat - a nieje hlinikova ale z pozinkovaneho plechu vacsinou hrubky 2 mm.
Ak neveris pod mi preniest moje balkonove dvere :D

Pocet komor oblbovak ?- ( nevravim ze sa treba drzat len poctu komor) ale ked su spravne navrhnute tak svoju funciu maju.
Preco stavas z dierovanej tehly alebo porobetonu ? - tie maju tie komory tiez len ako oblbovak :D

Prestup tepla ? - no hod sem nejaku odbornu studiu nech to porovname. :D

plast starne - chvalabohu ze drevo nie a nieje to na nom ani vidno :D - pre ktoreho slaka ludia menia tie stare skvele drevenne okna ? :D
Aiculka
05.08.08,08:27
ahoj branislavp, my sme si dali Salamander... ako som pisala, rozhodovali sme sa dlhsie a robila som si taktiez analyzy, prepocty v tabulkach... ak firma chce, aby si jej dal zakazku, tak pojde s cenou dole :) naslubuje ti vselijake zlavy LEN tebe, hoci ich davaju kazdemu, kto ich pyta resp. mozno aj nie. skusenost s tymto salamanderom, okna su fakt sirsie, resp. vzhladovo masivnejsie, hlavne z vnutra izby, su belie a vyrobca zarucuje belost pre dlhsiu dobu (ci to bude naozaj, uvidime). Priepustnost svetla je perfektna, hoci to neviem porovnat s inymi typmi okennych skiel. Z takeho nasho povsimnutia sme zistili, ze ked mame otvoreny vetrak tak sa nam v izbe velmi ozyvaju hlasy az vonku - byvame v dome asi 10m od cesty na kopceku, ale ked idem po ceste, tak pocujem vsetky hlasy, ozveny ..hoci nerozumiem.. to nam zase kusok vadi, neviem ci maju ludia taku skusenost aj pri inych plastovych ci euro-oknach... ;)
Aiculka
05.08.08,08:29
este som chcela doplnit, ze predajcovia maju urcite cenove hladiny okien a tento salamander 5komorovy je z drahsie cenovej hladiny ;)
JajaFabša
05.08.08,16:32
Ľudkovia poraďte, francúzske okno (plastové) otváravé a to isté okno posuvné - jedna časť pevná a druhá posuvná, veľkosť celková 140x200 cm, bude situované zo severnej strany. Ktoré z týchto okien bude háklivejšie na vnikanie chladu dnu?
branislavp
13.08.08,08:09
Ahojte poraďáci, ďakujem za Vaše príspevky. Ešte sme sa nerozhodli definitívne či plastové, alebo iné okná. Najviac sa však zaujímame o plastové okná kvôli cenám.V našom prípade sme sa orientovali preto na plast, pretože náš byt sa nachádza na najvyššom poschodí, t.j. je tu vždy riziko pretekania rovnej strechy. A drevo a voda sa príliš nemajú radi, a navyše aj údržba drevených okien je nákladnejšia. Preto ešte prosím, kto má skúsenosti či už dobré, alebo zlé s plastovými oknami nech pridá svoj príspevok. Ďakujem.
branislavp
13.08.08,08:36
Ahoj Aiculka, v príspevku uvádzaš, že si spokojná s profilom Salamander. Že tie okná vyzerajú masívnejšie, plast je bielučky. Ja práve keď pozerám po osadených plastových oknách, mne sa javí, že tie plastové rámy na oknách sú príliš široké, keď to porovnám s našimi starými oknami. Na jednej okennej table to robí z jednej strany 2,5 cm a z druhej strany tiež 2,5 cm. Keď som laik a zoberiem si pravítko a pozriem na 5 cm je to dosť keď si predstavím, že na okne sú 2 krídla. A jednu veľkú okennú tablu z môjho hľadiska neuznávam. Takže z toho mi vychádza, že na tom okne bude viac plastového rámu adekvátne ku sklu. Takže aj svetelnosť tým bude obmedzenejšia, lebo priestor na sklo bude menší. Šírka rámu u plastových okien nie je všade rovnaká, aspoň podľa toho čo vidím či už podľa skutočnosti na domoch, bytovkách, ale aj na prospektoch . Tiež nepoznám aká je priepustnosť svetla cez sklá, v porovnaní so starým klasickým pôvodným sklom. Ďakujem.
AťaK
29.09.09,15:55
Dobrý deň.
Nevie mi niekto poradiť, kde by som našla technologický postup na montáž plastových okien. Mala som tu montážnu partiu a ich montáž bola veľmi neodborná. Chcela by som vedieť, na koľko kotiev sa majú uchytiť, akú veľkú medzeru možno zapeniť a akú, treba vyspraviť stavebným materiálom.
Vopred ďakujem za odpoveď.
ROBIN111
06.10.09,18:23