magdalena.st
15.04.05,12:28
Prosím Vás, môže si SZČO účtovať slovenské aj zahraničné pracovné cesty, ak na uvedených miestach skutočne pracoval, použil svoje auto, ktoré nie je zavedené do firmy, ale bol prenajatý inou SZČO z miesta svojho bydliska a tej bude aj fakturovať.
Veľmi pekne ďakujem za prípadnú pomoc.
Muška
15.04.05,11:44
magdalena.st
25.04.05,10:01
Muška, ďakujem, ale o tomto som sa nikde nedočítala. Ide mi o to, že účtovať si bude napríklad cestu do Česka a fakturovať bude slovenskému odberateľovi, navyše v mieste bydliska. Dotyčný slovenský podnikateľ ho nezamestnáva, ale prenajíma si ho na dohodu, ako SZČO.
Manual
25.04.05,14:44
Prosím Vás, môže si SZČO účtovať slovenské aj zahraničné pracovné cesty, ak na uvedených miestach skutočne pracoval, použil svoje auto, ktoré nie je zavedené do firmy, ale bol prenajatý inou SZČO z miesta svojho bydliska a tej bude aj fakturovať.
Veľmi pekne ďakujem za prípadnú pomoc.magdaléna, SZČO si môže účtovať všetky cesty aj súkromným autom. On si dá napr. kilometrovné do nákladov. Ale Tebe sa asi jedná o to, kto mu ich zaplatí fyzicky. Asi najlepšie by bolo tú čiastku dať do faktúry alebo neviem ako tú SZČO ten druhý vypláca. Ak tomu dobre rozumiem, jedná sa mu o zaplatenie napr. 8,50 Sk za 1 kilometer ?
Pekný podvečer...
ondrejvla
25.04.05,15:14
Magdaléna, ak ti ide o to, kto ti zaplatí cestovné, musíš to mať ošetrené v zmluve s tvojim odberateľom.

Ak chceš účtovať svoje súkromné vozidlo, nezaradené v podnikaní tak musíš najskôr : mať prihlásené vozidlo na daň z motorových vozidiel a zaplatenú daň, potom si počítaš kilometrovné-náhrady, o ktorých ti pripájam link :
ondrejvla
25.04.05,15:50
A samozrejme musíš k tomu viesť aj knihu jázd, ktorá bude prílohou k zúčtovaniu cestovného.
TATRY MKS
26.04.05,03:52
Prosím, poraďte mi, niekde som čítala, že cena PHM sa dá stiahnuť (pozrieť)
na stránke Slovnaftu, ja to nemôžem nájsť.
Ďakujem za radu...
Manual
26.04.05,03:53
Prosím, poraďte mi, niekde som čítala, že cena PHM sa dá stiahnuť (pozrieť)
na stránke Slovnaftu, ja to nemôžem nájsť.
Ďakujem za radu...www.slovnaft.sk (http://www.slovnaft.sk)
a klikni na cenník
magdalena.st
26.04.05,09:51
Všetkým veľmi krásne ďakujem za rady, ste veľmi zlatí. Auto je prihlásené, daň z motorového vozidla zaplatená. Odberateľovi fakturuje mesačne paušálnu čiastku, nezávisle od toho koľko dní preňho odpracuje, alebo na ktorom mieste.Cestovné náklady si bude hradiť sám, ale v zmluve to nie je. Išlo mi iba o to, čo bude dôkazom toho, že na uvedených miestach pracoval (aj pokiaľ sa týka diet). Aj knihu jázd budem robiť, všetko iba začínam ako úplný laik.
Luna
26.04.05,10:21
Ak chcem fakturovať dopravné náklady odberateľovi,musím mať na to zmluvu?
lenkak
26.04.05,11:30
Myslíš prepravu? Ja mám zmluvu kvôli cene. Tam je určená a tak ju aj používajú.
Luna
26.04.05,11:54
Naša firma robí servis,technik chodí po celom Slov.Túto cestu fakturujem odberateľovi.Nato aby som im mohla fakturovať km x cena musím mať zmluvu?
lenkak
26.04.05,11:56
Ak máš s nimi dohodnutú cenu za km je vhodné mať aj spísanú zmluvu, aby Ti potom nereklamovali akú cenu za km si si to nahodila.
Luna
26.04.05,12:00
Nemám žiadne zmluvy,moji chlapi robia všetko na ústne dohody.Jediná zmluva je moja o vedení účta.Čo mám robiť????
lenkak
26.04.05,12:03
Doporučila by som Ti dodatočne spísať zmluvy, ale dúfam, že aspoň na faktúru pekne rozpisujú cena za km, počet km a až potom celkom suma + DPH a tá druhá firma faktúru podpíše, opečiatkuje a že súhlasí s fakturovanou sumou.
lenkak
26.04.05,12:05
P.S. Už sa mi raz pri daňovej kontrole stalo, že si pýtali aj takúto zmluvu. Aj keď ledva sa na ňu pozreli.
Zita5
26.04.05,12:59
Naša firma robí servis,technik chodí po celom Slov.Túto cestu fakturujem odberateľovi.Nato aby som im mohla fakturovať km x cena musím mať zmluvu?
Já by som nerobila konkrétne zmluvy , predpokladám , že uvedený servis prevádzkujete na základe objednávky . Keď sa prevedie určitý servis ...niečoho ..?? , určite vypisujete dáky zákazkový list ,čo ste prevádzali akú prácu , resp.opravu a tam Ti zákazník podpisuje prevzatie určitej práce a zároveň pokiaľ tam máš vedené aj km a cenu za 1km , svojim podpisom Ti vlastne schváli aj cenu a túto potom fakturujete včetne služby . Jám mám tiež mechanikov a oni ku každej práci majú objednávku a servis končia montážnou správou , ktorá obsahuje v podstate všetko od názvu fi v ktorej robia servis , čo konkrétne sa previedlo , cena ND , cena za ubehnuté km až po záruku .

To by si sa zbláznila , keby každému si mala vyhotovovať zmluvy. Dá sa tak , že si navrhnete A4 obojstrannú z jednej strany montážna správa a z druhej strany obsahuje určité obchodné podmienky .
Luna
26.04.05,13:19
Mňa len zarazil predchádzajúci príspevok zo strany 1,preto som sa pýtala na zmluvu.