Alčalča
25.06.08,07:22
Rada by som sa spytala na prilohy k RZZP u SZČO. Je potrebne k zúčtovaniu nejaké priložiť? Ďakujem.
babi2
25.06.08,05:31
Ja som sa pýtala v ZP Dôvera a Apollo, v Dôvere mi povedali, že SZČO má priložiť výpis z DP, ktorý sa odovzdáva na Soc.poist. a v Apolle mi povedali, že to netreba, nerozumiem... A do Apolla som podávala RZZP za človeka, ktorý bol SZČO a zároveň mal aj závislú činnosť, ako SZČO nemal žiadne odvody, tak
som si myslela že treba priložiť potvrdenie o odvodoch od zamestnávateľa a bolo mi povedané, že ani to netreba.
Anja111
25.06.08,05:37
Rada by som sa spytala na prilohy k RZZP u SZČO. Je potrebne k zúčtovaniu nejaké priložiť? Ďakujem.
Ak bol čistý SZČO a nebol počas roka PN, (nepoberal nemocenské dávky), tak nie.
Stina
25.06.08,06:02
Ak bol SZČO aj zamestnanec treba priložiť potvrdenie od zamestnávateľa.
dracica
25.06.08,06:14
ano treba priložit potvrdenie: doklad o výške príjmu a preddavkoch na poistné za rok 2007
veronikasad
25.06.08,06:22
Ja som sa pýtala v ZP Dôvera a Apollo, v Dôvere mi povedali, že SZČO má priložiť výpis z DP, ktorý sa odovzdáva na Soc.poist. a v Apolle mi povedali, že to netreba, nerozumiem... A do Apolla som podávala RZZP za človeka, ktorý bol SZČO a zároveň mal aj závislú činnosť, ako SZČO nemal žiadne odvody, tak
som si myslela že treba priložiť potvrdenie o odvodoch od zamestnávateľa a bolo mi povedané, že ani to netreba.
Osobne som podávala v Dôvere niekoľko RZZP, žiadny výpis z daňového priznania odomňa nechceli.
dracica
25.06.08,06:59
no ja som sa stretla s takým prípadom že zamestnanec nedostal potrvdenie o výške príjmu a preddavkoch organ. je už zrušená a vo VSZP mi povedali že nevadí stačí ak si opíše udaje s výplatných pások, že on si zodpovedá za tie udaje
babi2
25.06.08,11:26
No mne bolo tak povedané, ešte mi ale milosrdne
povedala, že nemusí byť originál výpisu DP, že stačí kópia, tak som jej ju tam dala
veronikasad
25.06.08,13:58
No mne bolo tak povedané, ešte mi ale milosrdne
povedala, že nemusí byť originál výpisu DP, že stačí kópia, tak som jej ju tam dala
Tak ja by som jej ho nedala, poslala by som ju na školenie - minimálne na PORADu.
Alčalča
26.06.08,04:48
Takze zrejme zalezi od poistovne. Ale kedze tieto rocne zuctovania preberaju uz aj vratnici, zrejme nikto mi nepoda fundovanu odpoved. Dufam, ze za to ziadne pokuty nehrozia, pokial tam nie je nejaka priloha, ktora je pozadovana. Dakujem za odpovede.
Kathryn
26.06.08,05:10
Bola som vo Všeobecnej zdravotnej, tam tie tlačivá poctivo kontrolujú - aj výpočet a porovnávajú to so svojou databázou. Nepýtali odo mňa ani výpis z DP, ktorý sa dáva na SP a ani potvrdenie od zamestnávateľa. Potom som išla do Unionu a tam pre zmenu to potvrdenie od zamestnávateľa pýtali, vraj im to kázali na školení. Inak neviem načo im je to potvrdenie od zamestnávateľa, pretože všetky údaje sú vypísané na Ročnom zúčtovaní a tiež overiť si to môžu aj v svojom systéme. Veď pri každom mesačnom výkaze sa predkladá aj príloha s rozpísanými r.č., vym.základmi, odvedenými preddavkami. Pokiaľ to majú riadne spracované, tak to nemajú problém overiť - viď Všeobecná zdravotná.
Kathryn
26.06.08,05:12
Takze zrejme zalezi od poistovne. Ale kedze tieto rocne zuctovania preberaju uz aj vratnici, zrejme nikto mi nepoda fundovanu odpoved. Dufam, ze za to ziadne pokuty nehrozia, pokial tam nie je nejaka priloha, ktora je pozadovana. Dakujem za odpovede.

Keď im to bude nevyhnutne chýbať k spracovaniu údajov, budú buď telefonovať alebo napíšu. A ak im to potom doložíš, nemyslím si, že ťa budú pokutovať.
Lubica3
23.05.09,15:03
Opätovne sa pýtam, nakoľko je to aktuálne, prikladáte ako prílohu k RZZP typ S /teda napr. zamestnanec + SZČO a pod./ aj doklad o príjmoch od zamestnávateľa? Neviem to nikde nájsť, či je to povinné, ani v materiáloch zo školenia, resp. možno zle hladám...?
veronikasad
23.05.09,15:05
Opätovne sa pýtam, nakoľko je to aktuálne, prikladáte ako prílohu k RZZP typ S /teda napr. zamestnanec + SZČO a pod./ aj doklad o príjmoch od zamestnávateľa? Neviem to nikde nájsť, či je to povinné, ani v materiáloch zo školenia, resp. možno zle hladám...?
Ak vyplňaš list SA - prikladáš potvrdenie o príjme od zamestnávatela
Lubica3
23.05.09,15:09
Ďakujem, za rýchlu odpoveď.
Gabi03
23.03.10,09:23
Ak vyplňaš list SA - prikladáš potvrdenie o príjme od zamestnávatela

Prosím Vás, treba originály alebo stačí kópie k RZZP?
Díky.
Andyke
23.03.10,10:57
Originál (potvrd.o príjme od zamestnávateľa)
stormcatcher
23.03.10,11:09
Originál (potvrd.o príjme od zamestnávateľa)
a k DP potom staci kopia?. dik
Andyke
23.03.10,11:13
K daňov. priznaniu dávaš tiež originál Potvrdenia o príjme.

Ale Gabi sa pýtala na prílohy k RZZP (roč.zúčt.zdrav.poistenia)
stormcatcher
23.03.10,11:24
K daňov. priznaniu dávaš tiež originál Potvrdenia o príjme.

Ale Gabi sa pýtala na prílohy k RZZP (roč.zúčt.zdrav.poistenia)
viem, islo o potvrd.o príjme od zamestnávatela ako priloha k RZZP. je ine ako pre DP? lebo zam. dava len jedno a ked k RZZP aj k DP treba original.
Gabi03
23.03.10,11:24
K daňov. priznaniu dávaš tiež originál Potvrdenia o príjme.

Ale Gabi sa pýtala na prílohy k RZZP (roč.zúčt.zdrav.poistenia)

K daňovému vlani stačila kópia. Zmenilo sa to?
Zita5
30.03.10,08:29
K daňovému vlani stačila kópia. Zmenilo sa to?

Aj tento rok stačí k DP len kópia .
Čo sa týka RZZP - no ja som včera priložila fotokópiu Dokladu o výške príjmu a veru dnes musím ísť znovu , lebo žiadajú originál.
Zita5
30.03.10,08:31
Gabika ...kuk prílohy k DP
Gabi03
30.03.10,08:38
Aj tento rok stačí k DP len kópia .
Čo sa týka RZZP - no ja som včera priložila fotokópiu Dokladu o výške príjmu a veru dnes musím ísť znovu , lebo žiadajú originál.

Tak prúser, ja som priložila k RZZP tiež len kópie. :o
Zita5
30.03.10,08:42
Tak prúser, ja som priložila k RZZP tiež len kópie. :o

Mňa by zaujímalo , kde nájdem , že majú byť doklady originál ? Hmm......
Zita5
30.03.10,09:13
KTORÉ TLAČIVÁ JE POISTENEC POVINNÝ PRILOŽIŤ K ROČNÉMU ZÚČTOVANIU?

K ročnému zúčtovaniu poistného je potrebné priložiť doklady podľa typu tlačiva ročného zúčtovania poistného, ktoré poistenec vyplnil. Pri vyplnení tlačív ročného zúčtovania poistného poistencom je potrebné priložiť pri tlačivách typu A, S s listami SA a X s listami XA doklady:
• doklad o výške príjmu a o preddavkoch na poistné za rok 2009 od jednotlivých zamestnávateľov, u ktorých poistenec bol zamestnancom v roku 2009
• potvrdenie o podaní ročného zúčtovania poistného.
Ďalšie doklady, ktoré by mal zamestnávateľ oznámiť zdravotnej poisťovni v hromadnom oznámení:
• doklad zo Sociálnej poisťovne o nemocenskom poistení a poberaní dávok nemocenského poistenia, o priznaní starobného, invalidného dôchodku, doklad potvrdzujúci zmenenú pracovnú schopnosť,
• doklad z Úradu práce sociálnych vecí a rodiny,
• potvrdenie o návšteve školy
• doklady súvisiace so začiatkom, prerušením a ukončením podnikateľskej činnosti.
Ak poistenec má okrem listov v ročnom zúčtovaní typu S aj list SB alebo v ročnom zúčtovaní typu X list XB je povinný zároveň predložiť:
• doklady súvisiace so zmenou začiatku, prerušenia a ukončenia podnikateľskej činnosti,
• fotokópia potvrdenia daňového priznania – iba fakultatívna povinnosť.

takže sa neuvádza,či je to originál .....
Zita5
30.03.10,09:18
Takže som absolvovala telefonický rozhovor s Dôverou , že majú informáciu , že stačí fotokópia

"Doklad o výške príjmu a o preddavkoch na poistné za rok 2009 "
Zita5
30.03.10,09:43
Gabika , ja tento ping pong naozaj nemusím.:D Som sa nasrdila a som im napísala . Pokiaľ nedostanem odpoveď , ani sa z kancelárie nepohnem na žiadnu ZP Dôvera zaniesť originál .

Dobrý deň,

klientovi som spracovala Ročné zučtovanie zdravotnej poisťovne .Patrí do poisťovne Dôvera Nitra .Včera som mu bola v Nitre v poisťovni Dôvera odovzdať RZZP X,XA,XB a v prílohe som odovzdala fotokópiu Dokladu o výške príjmu a o preddavkoch na poistné na rok 2009.

Pracovníčka , ktorá odo mňa preberala RZZP mi povedala, že musíme predložiť originál Dokladu o výške príjmu a o preddavkoch na poistná na rok 2009.Že sa musím opätovne vrátiť na zdravotnú poisťovňu.

V tejto rušnej dobe podávania daňových priznaní a RZZP sa mi však nepáči , ak každý pracovník informuje poistencov inak .

Po dnešnom prehliadnutí Vašej internetovej stránky, som nenašla nikde odkaz , že horeuvedené tlačivo má byť odovzdané originál Tak som si zatelefonovala na Vašu zákaznícku linku , kde mi bolo oznámené , že stačí doložiť fotokópiu horeuvedeného tlačiva.

Moja otázka znie :
je potrebné znovu navštíviť ZP Dôvera Nitra a vymeniť horeuvedený doklad za originál a teda postupovať tak, ako informuje pracovníčka v Nitre , alebo je pravdivá informácia službukonajúcej pracovníčky na zákazníckej linke, že postačuje fotokópia .

Prosila by som odpoveď obratom, nakoľko ma to dosť súri .

S pozdravom

xxxxxxxxxxxx
Gabi03
30.03.10,10:27
Gabika , ja tento ping pong naozaj nemusím.:D Som sa nasrdila a som im napísala . Pokiaľ nedostanem odpoveď , ani sa z kancelárie nepohnem na žiadnu ZP Dôvera zaniesť originál .

Dobrý deň,

klientovi som spracovala Ročné zučtovanie zdravotnej poisťovne .Patrí do poisťovne Dôvera Nitra .Včera som mu bola v Nitre v poisťovni Dôvera odovzdať RZZP X,XA,XB a v prílohe som odovzdala fotokópiu Dokladu o výške príjmu a o preddavkoch na poistné na rok 2009.

Pracovníčka , ktorá odo mňa preberala RZZP mi povedala, že musíme predložiť originál Dokladu o výške príjmu a o preddavkoch na poistná na rok 2009.Že sa musím opätovne vrátiť na zdravotnú poisťovňu.

V tejto rušnej dobe podávania daňových priznaní a RZZP sa mi však nepáči , ak každý pracovník informuje poistencov inak .

Po dnešnom prehliadnutí Vašej internetovej stránky, som nenašla nikde odkaz , že horeuvedené tlačivo má byť odovzdané originál Tak som si zatelefonovala na Vašu zákaznícku linku , kde mi bolo oznámené , že stačí doložiť fotokópiu horeuvedeného tlačiva.

Moja otázka znie :
je potrebné znovu navštíviť ZP Dôvera Nitra a vymeniť horeuvedený doklad za originál a teda postupovať tak, ako informuje pracovníčka v Nitre , alebo je pravdivá informácia službukonajúcej pracovníčky na zákazníckej linke, že postačuje fotokópia .

Prosila by som odpoveď obratom, nakoľko ma to dosť súri .

S pozdravom

xxxxxxxxxxxx



Tak to som zvedavá dvojnásobne.
1. Čo ti odpovedia.
2. Kedy ti odpovedia. :D
Zita5
31.03.10,06:45
Dobry den pani xxxxxxxxxx,
dovolujeme si Vam odpovedat:
Tlacivo dokladu o vyske prijmu a o preddavkoch na poistne za rok 2009 je potrebne do zdravotnej poistovne dorucit s rocnym zuctovanim v originale. Zaroven sa Vam ospravedlnujeme za nekorektne poskytnute informacie na nasej zakaznickej linke.
S uctou
Michelova Katarina
Kontaktne centrum



DOVERA zdravotna poistovna, a. s.
Cintorinska 5
949 01 Nitra

Tel.: 0800 150 150
e-mail: info@dovera.sk (info@dovera.sk)
__________________________________________
Gabi03
02.04.10,19:15
Dobry den pani xxxxxxxxxx,
dovolujeme si Vam odpovedat:
Tlacivo dokladu o vyske prijmu a o preddavkoch na poistne za rok 2009 je potrebne do zdravotnej poistovne dorucit s rocnym zuctovanim v originale. Zaroven sa Vam ospravedlnujeme za nekorektne poskytnute informacie na nasej zakaznickej linke.
S uctou
Michelova Katarina
Kontaktne centrum



DOVERA zdravotna poistovna, a. s.
Cintorinska 5
949 01 Nitra

Tel.: 0800 150 150
e-mail: info@dovera.sk (info@dovera.sk)
__________________________________________

Takže je to ich želanie... :(
Discodiva
14.03.11,13:32
Ak bol čistý SZČO a nebol počas roka PN, (nepoberal nemocenské dávky), tak nie.

a ak bol PN?
Anja111
14.03.11,14:28
Rada by som sa spytala na prilohy k RZZP u SZČO. Je potrebne k zúčtovaniu nejaké priložiť? Ďakujem.


Ak bol čistý SZČO a nebol počas roka PN, (nepoberal nemocenské dávky), tak nie.


a ak bol PN?

Ak bol PN, tak prikladá k RZ ZP Potvrdenie o poberaní nemocenskej dávky zo SP...