mimi
25.06.08,07:42
Dobrý deň, pracovník bol na služobnej ceste v SR nad 18 hodn, patrímu stravné vo výške 230,- Sk. Boli mu zabezpečené raňajky a večera. Potom teda krátim stravné o raňajky 25% a večeru 35%, spolu 60% = 138,- Sk? Vyplatená suma pracovníkovi bude 230Sk - 138Sk = 92,- Sk ? :rolleyes:
Jara
25.06.08,06:16
Máš to správne
mimi
25.06.08,06:21
Ďakujem za odpoveď :D
Vladimír Ozimý
25.06.08,07:21
Ďakujem za odpoveď :D

aj sama sebe poďakujte keĎže ste si to správne vypočítali aj správne zodpovedali ;)
Maťa 8511
10.07.08,11:42
Ahojte,
potrebovala by som poradiť s vypočítaním stravného. 2 pracovníci boli na školení 5 dni, ubytovanie im hradila firma organizujúca školenie. V cene ubytovania mali zahrnuté raňajky a večere. Z toho mi vyplýva, že im budem krátiť stravné o 20% za raňajky a 40% za večere, čiže im patrí 40% z 230=92,- Sk.
K cesťaku mi však doložili aj bločky za obedy. Moja otázka znie, preplatím im všetko (92,- Sk + bločky), alebo len hodnotu tých potvrdeniek za obedy? Alebo ako mám správne postupovať?
Jara
10.07.08,11:48
Raaňajky sú 25%, Obed 40% a Večera35%
Maťa 8511
10.07.08,11:52
ďakujem, mam mylnú informáciu o raňakjách a večeri, ale obed ostava 40%, takže toto by som mala vypočítane spravne.
Petra29
10.07.08,11:55
Ahojte,
potrebovala by som poradiť s vypočítaním stravného. 2 pracovníci boli na školení 5 dni, ubytovanie im hradila firma organizujúca školenie. V cene ubytovania mali zahrnuté raňajky a večere. Z toho mi vyplýva, že im budem krátiť stravné o 20% za raňajky a 40% za večere, čiže im patrí 40% z 230=92,- Sk.
K cesťaku mi však doložili aj bločky za obedy. Moja otázka znie, preplatím im všetko (92,- Sk + bločky), alebo len hodnotu tých potvrdeniek za obedy? Alebo ako mám správne postupovať?
Preplatíte im 92 Sk/na deň, v ktorom mali poskytnuté raňajky + večeru. Nepreplácate ešte aj bloček z obeda. Za tých 92 Sk by si mali vlastne uhradiť obed.
Maťa 8511
10.07.08,12:50
Takže taká možnosť, aby by som im preplatila iba bločky nie je? Iba sa chcem uistiť, že som to správne pochopila. Majú nárok len na krátené stravné a bločky za stravu, ktoré mi doložili su pre mňa bezpredmetné.
Maťa 8511
10.07.08,13:03
Ďakujem veľmi pekne za rady,
pohybujem sa v tejto oblasti len krátko a tak mám ešte čo dohánať.
Prajem príjemné popoludnie.
Adriana R.
22.09.08,09:36
Chcela by som sa opytat aj ja na kratenie stravneho :
Kolega odchadza na 3- dnove skolenie. Vramci ubytovania ma zabezpecene
ranajky. Toto mi je jasne - stravne mu budem kratit o 25%.
Ale v poplatku za kurz je zahrnute aj obcerstvenie. Co v takomto pripade?
Ma tato informacia vplyv na vyplatenie stravneho ?

Dakujem :confused:
Denda
22.09.08,10:14
Chcela by som sa opytat aj ja na kratenie stravneho :
Kolega odchadza na 3- dnove skolenie. Vramci ubytovania ma zabezpecene
ranajky. Toto mi je jasne - stravne mu budem kratit o 25%.
Ale v poplatku za kurz je zahrnute aj obcerstvenie. Co v takomto pripade?
Ma tato informacia vplyv na vyplatenie stravneho ?

Dakujem :confused:
Podľa zákona o cestovných náhradách musí byť bezplatné stravovanie preukázane zabezpečené. Občerstvenie sa nepovažuje za poskytnutie bezplatného stravovania. Skúste si overiť u organizátora školenia čo považujú za občerstvenie a zariaďte sa podľa toho napr. prehlásením zamestnanca.
Chobot
22.09.08,10:31
Podľa zákona o cestovných náhradách musí byť bezplatné stravovanie preukázane zabezpečené. Občerstvenie sa nepovažuje za poskytnutie bezplatného stravovania. Skúste si overiť u organizátora školenia čo považujú za občerstvenie a zariaďte sa podľa toho napr. prehlásením zamestnanca.

Presne tak. Občerstvenie nie je preukázateľné zabezpečené stravovanie (obed, večera). Rovnako ani občerstvenie na palube lietadla sa nepovažuje za stravu a preto sa stravné nekráti.

Pod pojmom občerstvenie počas školenia sa bežne myslí káva, nápoje prípadne nejaké obložené chlebíčky, ale nie obed. To by bolo jednoznačne v prihláške napísané, že je zabezpečený obed.
Adriana R.
22.09.08,12:07
Dakujem za urgentnú odpoved a pomoc.