Ester plus
25.06.08,08:18
Včera som podala riadne DP k DPH a dnes t.j. do termínu mi doniesli ešte jednu faktúru z mája na odpočet. Ako má vyzerať opravné priznanie? Ja som ho urobila tak, že na všetkych riadkoch sú také isté sumy ako v riadnom len na riadkoch odpočtu DPH je suma o novú faktúru vyššia. Neviem či je to tak správne alebo ešte je nutné niekde uviesť ten rozdiel oproti riadnému DP.
Tweety
25.06.08,06:19
Včera som podala riadne DP k DPH a dnes t.j. do termínu mi doniesli ešte jednu faktúru z mája na odpočet. Ako má vyzerať opravné priznanie? Ja som ho urobila tak, že na všetkych riadkoch sú také isté sumy ako v riadnom len na riadkoch odpočtu DPH je suma o novú faktúru vyššia. Neviem či je to tak správne alebo ešte je nutné niekde uviesť ten rozdiel oproti riadnému DP.
Áno, je.
Šadar
25.06.08,06:25
Nemusis podavat opravne DP k DPH, kludne si ju zarad do DPH 6/2008, podla zakona o DPH sa mozes rozhodnut do ktoreho obdobia ju zaradis.
sway
25.06.08,06:26
Nemusis podavat opravne DP k DPH, kludne si ju zarad do DPH 6/2008, podla zakona o DPH sa mozes rozhodnut do ktoreho obdobia ju zaradis.

ak nešlo o veľkú sumu isto by som to aj ja riešila takto;)
Ester plus
25.06.08,06:29
Áno, máš pravdu, dík za upozornenie. Ide o to že je to pre nás výhodnejšie si ju už teraz znížiť.
Tweety
25.06.08,06:36
Áno, máš pravdu, dík za upozornenie. Ide o to že je to pre nás výhodnejšie si ju už teraz znížiť.
Ak je to výhodnejšie, lepšie je podať Opravné DP, ako zbytočne odviesť štátu viac. Zákon OP umožňuje, tak prečo ho nevyužiť.
Maxinka
25.06.08,08:59
Mám podať Opravné alebo dodatočné DP k DPH ak mi jedna suma ušla o 1 Sk. Odviedla som ale správnu čiastku.
Vladimír Ozimý
25.06.08,09:00
Mám podať Opravné alebo dodatočné DP k DPH ak mi jedna suma ušla o 1 Sk. Odviedla som ale správnu čiastku.

ak je to do termínu na podanie DP tak opravné...
bety4
14.07.08,08:10
Prosim Vas može sa podať opravné DP ked sa ohlásila daňova konterola ale ešte nie je podpísany protokol o danovej kontrole?
Vladimír Ozimý
14.07.08,08:32
Prosim Vas može sa podať opravné DP ked sa ohlásila daňova konterola ale ešte nie je podpísany protokol o danovej kontrole?

na kontrolované obdobie určite nie
bety4
14.07.08,08:35
dakujem a si si určite istý je to niekde v zákone o účtovníctve
Vladimír Ozimý
14.07.08,09:46
dakujem a si si určite istý je to niekde v zákone o účtovníctve

nie v zákone o účtovníctve ale v zákone 511/1992 o správe daní a poplatkov konkrétne v § 39 ods. 4 prvá veta
Jana Acsová
14.07.08,09:49
Prosim Vas može sa podať opravné DP ked sa ohlásila daňova kontrola ale ešte nie je podpísany protokol o danovej kontrole?Zrejme myslíte dodatočné daňové priznanie, lebo sa jedná o už uzatvorené obdobie po uplynutí lehoty na podanie DP za toto obdobie.