TatianaM
25.06.08,08:25
Pozdravujem, neviem či som dala svoj príspevok do správnej témy. Potrebovala by som poradiť, čo sa týka evidencie výkonov Teleskopického manipulátora Manitou (ide o stavebný stroj, ktorý plní funkciu žeriavu, plošiny, bagra a manipulátora). Je mi jasné, že treba sledovať výkony zvlášť, presun a zvlášť práca s príslušenstvom (t.j. plošina, vidlica, rýpadlo....) ale nemám žiadne vhodné tlačivo na jeho evidenciu. Nemá ho niekto k dispozícií.
Vladimír Ozimý
25.06.08,07:20
podľa mňa ani neexituje vhodné tlačivo. najlepšie si vytvoriť v exceli vlastnú tabulku na sledovanie
TatianaM
25.06.08,07:52
podľa mňa ani neexituje vhodné tlačivo. najlepšie si vytvoriť v exceli vlastnú tabulku na sledovanie
Ďakujem, za radu. To ma tiež napadlo ako prvé, ale keďže nejako nestíham tak som dúfala, že už to niekto vytvoril. Takže ak áno, tak šup tu s ňou. Ak nie, tak ak ju vytvorím ja samozrejme ju dám na poradu k dispozícií na stiahnutie.
TatianaM
25.06.08,07:55
podľa mňa ani neexituje vhodné tlačivo. najlepšie si vytvoriť v exceli vlastnú tabulku na sledovanie

To ma napadlo tiež ako prvé. Ale pretože nejako nestíham tak som dúfala že už ju niekto vytvoril. Takže ak áno, tak šup tu s ňou, pomôžte. Ak nie, tak ak ju vytvorím ja tak ju dám na Porade k dispozícií.
SAIVI
25.06.08,08:07
Ja som si vytvorila sama takú tabulku ...možno ti to pomože ak si to upravíš pre svoje potreby
TatianaM
25.06.08,09:36
Ďakujem pekne.
dad111
26.06.08,12:08
Neviem, co chcete sledovat u tych mechanizmov. Ja mam taky dojem ze spotrebu poh.hmot pre DU nie je potrebne dokladat nejaky specialnym tlacivom sledujucim vykon stroja ako mechanizmu. Ak by to bolo len pre ucely fakturacie, potom by tam mali byt asi udaje potrebne k vystaveniu faktury. Ten prepocet spotreby v tej tabulke aj tak nie je spravny. Motohodina sa nerovna hodina prevadzky. To su dve uplne odlisne veci. Len slova sa podobaju. Pre internu potrebu to moze vyhovovat, ale strojnika tym neusledujete.
SAIVI
26.06.08,12:21
Sleduje sa spotreba PHM. V tabulke sa uvádza odlsedovaná spotreba za hodinu, nakolko v TP nebola uvedená spotreba, a máme to ošetrené v internej smernici. Bločky za nákup PHM sa dávajú do účtovníctva a slúži to na vydokladovanie - obhájenie spotreby PHM vo firme.
dad111
26.06.08,13:26
Jedna motohodina je doba prace spalovacieho motora pri menovitom vykone a menovitych otackach. Zhruba povedane, ked stroj ide hodinu na plny plyn a otacky. Tento udaj meria pocitadlo. Hodina prevadzky je 60 minut prace. Pocitat teda spotrebu vo vztahu k nej nie je mozne. Len tak zbezne som si vsimol, ze za jeden den je tam aj 10 hodin a spotreba za 10 MH. Zober teda tych 200 litrov nafty, daj ich strojnikovi a nepusti ho domov dokial ich neminie. Asi by ho jeho rodina dlho nevidela. Ked ten stroj napocita na pocitadle 3 MH denne tak strojnik prepoti aj tri tricka. V poslednej dobe sa nezaoberam mechanizmami. Pred nedavnom platilo, ze naklady na poh.hm u mechanizmov uznavali do vysky preukazanych, teda dokladovanych potvrdenkou, tak ako hociktora ina energia. Uctovat a dokladovat spotrebu PHM bolo nutne len pri pouziti vozidiel v cestnej doprave. Je mozne, ze to dnes uz neplati.
TatianaM
27.06.08,04:47
Sleduje sa spotreba PHM. V tabulke sa uvádza odlsedovaná spotreba za hodinu, nakolko v TP nebola uvedená spotreba, a máme to ošetrené v internej smernici. Bločky za nákup PHM sa dávajú do účtovníctva a slúži to na vydokladovanie - obhájenie spotreby PHM vo firme.


Ja som tiež tohto názoru, že si musím nejakým spôsobom ošetriť sledovanie PHM, či už ako spomínaš pre obhájenie spotreby PHM na uvedený stroj, pre kontrolu a sledovanie výkonov strojníka a taktiež v prípade fakturácie pri zapožičaní stroja. V prílohe prikladám tabuľku, ktorú sa mi podarilo získať a myslím že po menších úpravách je použiteľná.